Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mzx

    senior tag

    válasz ubyegon2 #26555 üzenetére

    Hű, jónak látszó linkek, köszönöm! Szóval holnap a "bibis" pc közelében leszek, és megoldom.
    Arra gondoltam most, h pár lényeges előzményt vázolok, hátha még pontosabban átlátod, mit érdemes tennem és mit nem:

    Számomra eddig ismeretlen okokból azon a pc-n levő két, egy-egy benne levő hdd-n levő oprendszer (win ill linux) nem akart elindulni, hanem hosszú percekig tökörészett.

    Idén áprilisig szinte sose volt gond e két rendszer indulásával, éveken át. Most májusban viszont egyszer fagyott a linux indulás, de ekkkor a win-es hdd-n a win i boot még oké volt! Utóbbit boot-olva akkkor csináltam egy chkdsk-t, tehát vindózos "csek diszk"-et, hdd javitót, a másik vinyóra, tehát arra, amin a linux van; ez használt is, minden ujra régi lett, mukodott minkét hdd-s oprendszer.

    Visszatérve arra, ami a napokban zajlott:
    Szóval pár napig oké volt megint, de a napokban megint tökörészve, fagyogatva indul a linux-os rsz, azon a pc-n, ám de ezek után már a win-es hdd-ról a win se akart eliundulni!
    Ha jól rémlik, a bios-ban is valami furát tapasztaltam, de már nem emlékszem, ekkor mit. Nem nyúltam hozzá évekig, a jump-hoz sem a hdd-n, de ezek után átjumpereltem a linuxos hdd-t, és végre gyorsan indult a rendszer, egészen addig a pontig, amikor a grub-nak kellett volna bejönnie. De ekkor egy windows-os hibát írt ki:
    "hiányzik az ntldr file. CTRL+ALT+DEL-lel restartoljon"
    Utána olvastam, ha kell, szól és belinkelem, mit írt a mikro szaft erről.

    AMIT PLÁNE NEM ÉRTEK: ekkor kihúztam a gépházban a win-es hdd-t, reboot, de megint ugyanaz a hiba! Ez hogyan lehetséges? A kihúzott vinyó a win-es, mégis kijelezte a win hibát megint, az előbb idézett hibaüzit ismét...

    Még egy fontos megemlitendő: köv. lépésem erre az volt, h a win-es hdd-ről lehúztam a master bus-t, a linux-osról a slave-t, és felcseréltem. Ezután ismét reboot, megint ugyanaz az ntldr -es hibaüzi, tehát a vindózzal volt baja, megint.

    u.i.: kíváncsiságodra visszaírtam (pm). Láttad? tudom, semmi extra, de mégis.... ;)

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz ubyegon2 #26566 üzenetére

    Letelt az idő, mire megtaláltam, ezt fusd át a fájlrendszerekről!

    Felhasználóként nem sok különbséget látsz a két MINT között, de a LMDE Jessie Debiant használ alapnak, ezért inkább a 17- et javaslom, ha nem akarsz variálni az LMDE Debian repókkal!
    Nálam a MINT 17 13.x vga drivert használ, az LMDE már a 14.x- et, ami nem stabil annyira.

    [ Szerkesztve ]

  • bazsi83vp

    senior tag

    válasz ubyegon2 #26566 üzenetére

    Megszokásból szoktam bizonyos dolgokat (szöveges, pdf és egyéb dokumentumokat) tömöríteni az NTFS saját módszerével, ezek így néha a felükre csökkenek és per pill csak a 96 gigás kingston van a gépben... szóval spórolni kell, ha akarok néha mondjuk 1-2 játékot feltenni kipróbálásra. De max visszaalakítom azokat.

    Átnézem a linkekek - SSD-s hasznos volt, szerencsére a TRIM nem érint (ennél belső, nem renszerutasításra megy), így ext4 lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • mzx

    senior tag

    válasz ubyegon2 #26561 üzenetére

    Köszi, h igyekszel segíteni, de ezekre magamtól tegnap rájöttem -viszont hasznosnak vélem, h megerősítettél ezekben-, és végigcsináltam, de még egy valamit nem, de épp most terveztem, mielőtt a prohardverre lépztem, és látom, te is javaslod: valahogy meg akarom kísérleni az ntldr -t a win-es vinyóra másolni úgy, hogy csak az van bekötve a pc-be. Azt egy órája megpróbáltam már, hogy csak az van bekötve, és boot, ekkor végre nem ír ntldr hibát, sajnos nem jegyeztem meg, mit írt ki, de most megnézem. A köv lépés: ugyanígy csak azt hagyom bekötve, de lubuntu live cd boot.

    Szóval tegnap live cd-t oly módon indítottam, hogy mindkét hdd be volt kötve, de ugye tegnap megírtam, h csak a linuxos hdd-t jelezte ki a pcman file kezelő, ezért nem tudtam rámásolni a win-es hdd-re tegnap az ntldr-t. Épp ezért tettem fel azon kérdésemet is tegnap, h hogyan lehet mount-olni a win-es hdd-t. Vagy anélkül is rámásolható bármi file, pl az ntldr? Szóval épp itt akadtam el tegnap, mint tegnap vázoltam.

    Tegnap google-lel -mint jeleztem- megtaláltam , mit kell tenni hiányzó ntldr hiba jelzés esetén, sőt, a microsoft oldala még pontosabban leírja a teendőket, még az okát is. Na de még mindig nem jöttem rá, hogyan tudnám az ntldr-t rámásolni, ha egyszer nem mount-olja azt a hdd-t...?

    Igen, tegnap xp telepítőt is próbáltam, lehet h rontott is a helyzeten, sajna, mivel nem olyan intelligens, mint egy linuxmint install cd. Utóbbi ugyanis azonnal detektálja, ha már van telepitett oprendszer a merevlemezen, míg az egyik xp telepitő cd-m, amivel tegnap probálkoztam, egyből elkezdte telepiteni az xp-t... szoval sajnos lehet h az még bele is írt a hdd-(k)be...

    [ Szerkesztve ]

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz ubyegon2 #26603 üzenetére

    Én szóltam hogy máshol van a gond. ;)

    A HDSentinelt meg leküldheti Linux alatt is terminálban, ezeket az értékeket kiírja. De van még rá smartmontools, meg hasonló natív cuccok.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Lathronos

    őstag

    válasz ubyegon2 #26603 üzenetére

    Régi Maxtor HDD-k (2001-2004) alapjáraton 50-60C közötti hőmérsékleten működtek. Nem feltétlenül hiba okozza, de valóban nem árt utána járni.

    Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

  • Lacpac

    őstag

    válasz ubyegon2 #26609 üzenetére

    És milyen módon? Mi a formátuma?
    Nem szeretném ha a következő restartnál nem indulna a gép.

  • BoB

    veterán

    válasz ubyegon2 #26609 üzenetére

    Már többször írták itt hogy ne használj sudo -t grafikus alkalmazással.

    sudo nano vagy akármi más ami terminálos.

    fstab hogyan

    [ Szerkesztve ]

    You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz ubyegon2 #26612 üzenetére

    Majd egyszer pont nem fog működni amikor kellene, mert nem arra való. :D
    A nano meg tényleg kínai, de elég ennyit tudni hozzá egy sima szerkesztéshez:

    Miután beírtad amit akartál, ctrl + o majd enter elmenti, a ctrl + x majd enter meg bezárja a fájlt. Ezt egyébként írja is alul a nano az "ablakban".
    Ha ez nem jön be, még mindig ott van pl. az MC beépített szövegszerkesztője, csak fel kell rakni az MC-t.

    teleahocipöm: ahonnan le akarta tölteni, az a szerver nem válaszolt / nem él. Ilyenkor kellene másik szerver, de az apt-nál azt hiszem nincs ilyen lista ahonnan másik szerót szedne, szóval kézzel át kell írnod a repót az /etc/apt/sources.list fájlban egy működőre, majd nyomni egy apt-get update parancsot..

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • mzx

    senior tag

    válasz ubyegon2 #26663 üzenetére

    "hajlamos vagy csapogásra. :)"
    Félreértés ne essék, jó szívvel írok egy icipici kritikát, bár nem ez a lényeg, inkább az, h sokat segítettél nekem és a leendőekért is hálás vagyok neked is. :) De azért hadd tegyek helyre egy bizonyos dolgot. ;) Hátha egy újabb szempontból most majd jobban rálátsz saját magadra és másokra. ;) Tehát:
    Nem csapongok, hanem épp ellenkezőleg:
    Összeszedem lehetőleg szinte az összes, adott problémát érintő momentumokat. Ezen felül nekem -akárcsak neked- újabb és újabb ötletünk merül fel. Először te is, én is szoftverhibán agyaltunk, majd mindketten hardver alapún. Evvel a gondolati folyamattal nincs is gond. ;) Olykor felmerül újabb tényező (pl az utp kábel), azokra csak néha és csak mellékesen térek ki. Az, h végigviszel egy gondolatmenetet, rám is jellemző ,csak hogy sztem te hajlamos vagy nem látni ilyenkor se jobbra , se balra (És meg vagy győződve, h jó felé kapiskálsz, aztán meggondolod magad, épp olyan radikálisan. ;) Én ehelyett inkább óvatos felvetéseket teszek, tapogatózom és kérdezek. ;) Na meg több oldalróül is megvizsgálom az adott probléma kört, amit te -tévesen- csapongásnak vélsz nálam. ;) Ezért tévedtél pl a LinuxMint kapcsán is, h szted nem túl stabil, csak mert jeleztem egy apró hibáját, amiről idővel rájöttem, h csak egy túl erős file tisztító app okozta. Na de a lényeg, h a számtech tudásodat tisztelem, jóval nagyobb az enyémnél, és neked extrán köszönöm, h segítesz. :)
    Visszatérve arra, h sztem inkább tágabb összefüggéseiben lenne érdemes vizsgálni az adott problémát: most megírom, mi újat tapsztaltam, mert ez megint csak meginogtatja az eddigi felvetéseidet és felvetéseimet, szerintem. Egy kissé kezd nyomasztani ez a pc-s problémakör, a kövi , új leírásomból talán sejtheted is, miért. ;) :

    Először is tehát újabb fejlemények, ami talán jól tovább kavarja a probléma okának megfejthetőségét, amivel pár napja küzdök (küzdünk) :

    Van itt egy harmadik desktop pc is, szitnén elég régi pc, azon is Lubuntu, meg win XP, ám de rajta azonos vinyón (amúgy is csak egyetlen hdd van benne), eltérő partición van e két oprendszer. Az a különös helyzet állt elő, hogy azt akkor kapcsoltam be utoljára, amikor még működött a másik pc-n a linux (Lubuntu). Pontosabban azóta is bekapcsoltam, mivel talán itt lehet a kutya elásva: beraktam próbaképp abba a gépbe is azt a linux-os hdd-t, persze az a pc nem tudta detektálni, eltérő grub, satöbbi okokból. Aztán kivettem belőle -visszaraktam az eredeti pc-be-, de azóta nem kapcsoltam be ezt a bizonyos harmadik pc-t, csak egy órája! Na ekkor ért egy meglepetés...: azon is meghalt a Lubuntu! TEhát most, azonos napokban, két, elétrő pc-n , ugyanaz a disztro: Lubuntu 10.04 meghalt. Mi a fene folyik itt? Szóval tényleg kezdek elbizonytalanodni, mi okozhatja. CSAK NEM ROSSZUL DUGOK ÖSSZE KÁBELEKET? LEHET , H ITT HIBÁZTAM...? Lehet h az akasztott be a 3. pc-nek, hogy beleraktam azt a bizonyos Lubuntu-s hdd-t pluszba, az xp+Lubuntu hdd mellé? Majd tehát kivettem, de ma egy órája hogy bekapcsoltam a 3. pc-t, azon is a win xp szépen elindul, grub is van, de a Lubi fagy! Mégpedig evvel a felirattal:

    init: hwclock main process (221) terminated with status 2
    init: console-setup main process (228) terminated with status 1
    Filesystem check or mount failed
    A maintenance shell will now be started.
    CONTORL-D will terminate this shell and continue booting after re-trying
    filesystems. Any further errors will be ignored
    root@{ÉS ITT AZ USER NEVEM SZEREPEL, MAJD EGY PROMPT/KURZOR}

    Pedig eme 3. pc-ben igazán hozzá se nyúltam az eredetileg benne levő hdd-hez, se a kábeleihez. Viszont a cd-írót muszáj volt pár napja lehúznom a kábelekről, mert csak így lehetett kipróbálni benne a Lubis hdd-t a másik pc-ből. Lehet ,h ez (is) lehet a probléma oka? Mármint ,hogy nem jól dugtam vissza a cd-íróra a kábeleket? De néztem egy órája kihúzott cd-íróval is, meg kétféleképpen visszadugva is, de ugyanaz a hdd hiba. (Nem tudom, a cd író bekötése be tud-e zavarni a hdd-nek.)

    Megkérlek, Uby, vagy bárki más akár, magyarázzátok el, mit lehet elrontani egy adattároló desktop pc-be kötésével? Ugyanis nem kizárt, h itt rontok el valamit... Bár egyszerűnek látszik számomra, de lehet ,h van vmi apró buktatója?? A cd-írón is, meg a hdd -n is két "vezetéket" láttam rányomva: az egyik, a keskeny a tápba megy (gondolom az elektromos áramot ezen át veszi fel, nem?), a széles meg adat busz, ugye? Más port is van a hdd-n, meg a cd-írón ,de nem volt semmi rájuk nyomva előzőleg. Lehet h ott hibázok, h netán ne mmindegy, melyik táp kábelt szabad melyik eszközre nyomni? Ír valamit erről itt valaki, hozzátette, hnekem kínai lesz a leirása, és tlnyleg annak hatott. Hogy melyi ka master, melyi ka lsave, ezen a 3. pc-n ráadásul ninc sis feliratozva, ami további nehézséget jelent számomra. Számit tehát ,h melyik, széles kébelt nyomom melyik eszközre?

    Még valami: a probléma megfejtését tovább bonyolítja, h e harmadik pc-ben egyáltalán nem forró a hdd, még fél óra múltán sem... mégis ebben is fagy a Lubuntu, és ebben is pont e napokban fagyot először, amióta csak rajta van...

    Hálásan köszönöm, h sorra reagáltál a bekezdéseimre, és érdemben! :)

    "Régen mindekinek így volt a gép elhelyezve, ha bivalyerős a ház és elbírja, milyen kárt okozhat a monitor?"
    Hmmm... egyesek szerint mágneses okokból nem tanácsos, h túl közel legyen egymáshoz a monitor és a gépház. Szóval nagy baj nem lehet, ha van legalább 20 centi közöttük?

    "Ha bepróbálod a Debiant mégis, készülhetünk egy Tolsztoj kötetnyi kérdésre."
    Hááát. :D Egy ideje ön-nevelek, mármint magamat arra, h tömörebben fogalmazzak. Egyszer csak eljutok egy elfogadható szintre ebben is. :D Túl részletes vagyok, szeretem léynegileg , de kellő részletességgel körüljárni az adott dolgot. Ismétlem: én ezt nem csapongásnak vélem, mivelé ADOTT dolgot járok körbe. ;)

    Hálásan köszi, hogy minden minden bekezdést megválaszoltál, egyébként alapvetően értem is most már ,hogy felvilágosítást kaptam tőled "A".től "E"-ig. :) Az "F" pontnál kicsit még bizonytalan vagyok, hogy ha től közel egymáshoz a géphéz, meg a monitor, nem zavarják-e egymást. Amúgy minden válaszodat értem, köszönöm szépen. :) Őszintén mondom, h te különösen hatékonyan és sokat segítettél nekem. :)

    Hajaj, csak győzzünk rájönni, h mi lehet ez a fura egybeesés a harmadik pc-vel... :( Pláne, hogy azon még csak nem is forrósodik a hdd... mégis hasonló hibát produkál, ugyanaz a disztró... Megint óvatosan gyanakszom, most már az is képbe került nekem tehát, hogy esetleg rosszul kötök be valamit... Mondom, erről a napokban itt valaki írt is valamit, de nem egészen értetem.

    Tényleg kicsit belefáradtam ebbe a problémakörbe, ráadásul most mára 3. pc is ezt produkálja, ami részben lehet h közelebb visz mindket a megoldáshoz ,de részben plusz tehernek érzem, hogy még azon is fagy a Lubi... Persze meg akarom oldani, de pár napra pihentetem , leszámitva az elméletet, tehát olvasom minden hozzászóló szíves segítségét tobábbra is. :)

    ____________________

    (#26668) teleahocipöm :

    Látod, pajtás, nekem is nagyon betett a Lubuntu, 2 desktop pc-men is. :) Valami nem kóser evvel a Lubival... Pedig kb 5 éven át, 10 éves vinyón, 15 éves gépemben kiválóan futott a Lubuntu... most meg egyszerre halt meg két különböző gépemen a Lubi... Egy kicsit nekem is tele a hócipőm. :D Nem árt pár napig ilyenkor megpihenni, pihentetni a dolgot. ;) Aztán újult erővel folytatni. :) Hajrá neked is. :)

    [ Szerkesztve ]

  • mzx

    senior tag

    válasz ubyegon2 #26710 üzenetére

    Az a furi, h úgy fest, többnyire hasonlóan járunk el, mégis azt hiszed rólam, adott felvetéseid esetén, mintha ellentétesen járnék el. ;) Sorra kiderül, h ugyanarról beszélünk ,de ez neked nem tűnik fel. De ez nem annyira vészes, csak egy picit megnehezíti a kommunikációt közöttünk. ;)

    1.
    Én is annak a híve vagyok, hogy (miután egy adott dolgot elméletben körbejárok, utána) a gyakorlatban először az egyik megkozelitését járom végig. Aztána következőt. De tényleg nem fér bele már e hétre. Jövő héten e ponttól folytatom a gyakorlatban. :)

    2.
    Azt a PC-met, amin úgy ténylegesen el kezdtem tanulni pc-felhasználást, az kb 2007-ben vásároltam, szintén használtan. (Előtte C64.) És egészen kb 2012-ig ez az egyetlen gépem volt. Kicsit könnyen ítélkezel netán(?) ;-) Amúgy no problem. :) Tényleg köszönöm a segítségnyújtásod, szóval jövő héten innen folytathatjuk. :)

    (Tegyük hozzá, a létező legősibb gépeim vannak, amik még épp hogy használhatóak internetezésre is. És már eleve kb 10 évesek voltak, amikor használtan megvettem őket -először csak egyet, évekig csak az a P3-as volt-, az egyik annyira minimál, és Celeron, hogy az eladó, kedvességből azt ajándékba, pluszba adta nekem, mert vásároltam tőle egy másik, szintén ezredforduló körüli pc-t. Ezért lett a Pentium3 PC után még -kvázi- kettő pc-m (P4), amiből a celeront csak pót gépként tartom.)

    ________________________

    (#26673) Lathronos :
    :) Már többször is tanakodtam, hogyan hasznosíthatnám grafomániámat, de még nem jöttem rá. Verseket írok, de a próza nem asztalom. Ha van ülteted, ősztén szívesen fogadom. Akár priviben. :)

    (#26678) Vladi :
    Jövő héten tényleg folytatom, ahol félbehagytam. :) Köszi neked is az ötletet. :)
    Csapongó? :P Nana, te csak ne utánozd Uby-t...! ;)

    [ Szerkesztve ]

  • BoB

    veterán

    válasz ubyegon2 #26751 üzenetére

    Ja, akkor nem szóltam.

    You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

  • teleahocipöm

    senior tag

    válasz ubyegon2 #26751 üzenetére

    Az XP-t letöröltem valóban, bíztam a Linuxban. Kár volt?! Két desktop gépem van, az egyikben egy 2001 Mercury alaplap van Lubuntu-val ez döglődött nem oly rég -de most már működik- ezért félre raktam, kipakoltam egy-két dolgot belőle és kaptam egy kidobásra ítéltet, abban egy 2004-es ASUS P4P8X alaplap van Peppermin-tel, erről írok most. Az utóbbi jobban bővíthető, úgyhogy ezt fogom használni, be akartam rakni azt a HDD-t amin a Lubuntu van, de csak a kék háttér jelent meg és lefagyott, de majd megoldom.

    Van egy öreg noti is egy félig használhatatlan PCLinuxOS-sal, a net fut rajta, de frissítések után beállításokat nem lehet rajta végezni, a jelszót kéri, villan képernyő és semmi. Most erre keresek valami használható Linuxot, de eddig nem nagyon van, mind elhasalt, túl nagy falat ez nekik. :)
    Azért köszönöm.....

    [ Szerkesztve ]

  • N0zer0

    senior tag

    válasz ubyegon2 #26767 üzenetére

    Egy időben problémás volt a javás netbankolás Linux alatt, sokan szoptak vele, aztán elterjedt az az urban legend, hogy Linux alatt lehetetlen.

    Szerk.: elméletileg egy olyan szitut tudok csak elképzelni, mikor a böngészős netbank nem megy Linux alatt, ez pedig az, amikor ActiveX vezérlőkkel dolgozik az oldal, de ilyen kirívó barmolásról egyik banknál sem tudok, még külföldieknél sem. Inkább csak céges LAN-okra és intranetes rendszerekre jellemző az ActiveX-es gányolás.

    [ Szerkesztve ]

  • mzx

    senior tag

    válasz ubyegon2 #26720 üzenetére

    Nah, bajtársak, a múlt heti hdd- és linux kehéket rendbehozandó, első mai kérdésem tisztelettel és köszönettel:

    A PATA kábeleket hogyan kell összedugni úgy, hogy "ne szikrázzanak", mint egy táltosé? :) Mert hátha emiatt izzik a hdd-m, fél óra múltán. Előbb ezt kéne megoldanom.
    Azaz mire figyeljek? Számít a sorrend, hányadik patát dugom melyik paripá... izé, hdd-re / cd rom-ra? És jó így, hogy cable select-en vannak a jumperek? Mi a helyzet a tápkábelekkel? Lehet h inkább ott a gond? Ennél (is) számít , hányas sorszámút melyik hdd-re ill cd-rom -ra dugom?

    (#26781) Tamás008:
    Én, kezdő lévén csak annyit tudok erre mondani, h a linux disztrók eleve energiatakarékosabbak, mint a windwos-ok. Már ha egy ilyen magamfajta tenyeres-talpas, elnagyolt linux infónak is netán hasznát tudod venni. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz ubyegon2 #26829 üzenetére

    Lehet Win7-et is átmenteni másik vinyóra, csak kell mindkét partíciót menteni hozzá. Ha ez megvolt, akkor kell nyomni egy indítás helyreállítást a Win7 telepítővel és máris boot képes az új vinyón a Win7. Eztán lehet a Linuxot átmenteni, majd futtatni egy grub telepítést.
    Kparteddel szoktam ezt csinálni.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Lathronos

    őstag

    válasz ubyegon2 #26828 üzenetére

    Én sem értem férfi létére miért választ valaki ilyen eszméletlenül gyönyörű nőröl készült avatar-t. Biztos szívatásképp. :DDD

    Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

  • bazsi83vp

    senior tag

    válasz ubyegon2 #26832 üzenetére

    Az állítás megvan, de a 300 a max amit bevesz a /D-t meg nem eszi meg, azzal parkol mint az őrült :)

  • bazsi83vp

    senior tag

    válasz ubyegon2 #26835 üzenetére

    nem jó, gyakorlatilag néha terhelés alatt kirakta, direkt azért tettem fel a kérdést az elején úgy ahogy.
    A rendszer meg SSD-n van, különben nem aludna el.

    Lathronos: Ez csak a fejet teszi ki azt hiszem és nem kell a mágneses mezővel irányítani, pár milliwatton meg ne múljon.. amúgy meg azért jó ilyen helyen, mert az indítás leállítás kombó jópár üzemóra kopásával egyenlő, folyadék vagy bármilyen csapágy ide vagy oda. Ahogy az autód is az egyenletes járást ,vagy finom gyorsítást szereti... de szét lehet ..ni a motort sztochasztikusan változó gázadással, fékezéssel....

  • bazsi83vp

    senior tag

    válasz ubyegon2 #26838 üzenetére

    közben kicsúsztam az időből...
    nem úgy terhelés alatt, hogy ha másoltam rá, hanem üresben gyakran.. sztem ez lehetett (felétől lefelé):

    [link]

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz ubyegon2 #26862 üzenetére

    Foglaljuk össze, vegyen érzékeny búcsút és szántsa be sóval!

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • mzx

    senior tag

    válasz ubyegon2 #26862 üzenetére

    Gyakran megfogadtam tanácsaidat, nem tudom, ezt miért látod másképp. A HD Sentinel-t meg, mint írtam, felraktam tegnap, de nem érzékeli a kérdéses hdd-t! Ezt miért nem lehet megértened, nem tudom...

    Noh, köszönöm szépen az elemzést. Kérdésem, h mivel nem zárom ki, hogy a napokban a javítás érdekében használt win xp telepítő lemez vélhetőleg ráírt arra a hdd-re, nem ez okozott bad sector-t? Csak kérdem. Nem értek hozzá, ezért kérdem. Ez nem költői kérdés! Tehát a bad sector attól függetlenül tudott csak kialakulni, vagy kizárólag a win xp telepítőlemez okozta?

    Egyébként valami nagy zűr lehet a kérdéses hdd-vel, mivel pár óra üzemidő múltán még épp bár a pcman file kezelő nem tudta mount-olni, de telepítettem a Nautilust a live cd verzióra (gondolom a vinyón létrehoz ilyenkor swap-ot, vagy nem tudom (?)), és az csatolta, megnyitotta a file-okat, mappákat azon a hdd-n, és épp csak egy darab mp3 file-t sikeresen átmásoltam róla pendrive-ra,

    nos , azonban rögtön ez után nem volt képes semmi mást másolni!

    Ezért

    újra kiadtam a smart tesztben is látható smartmontools parancsokat, és az eddiginél is siralmasabb kijelzéseket adott - avagy csak arról van szó, h mivel live cd, ezért a smartmontools telepítése nem volt tökéletes, és később már nem tudtam használni?: :

    ubuntu@ubuntu:~$ sudo smartctl -A /dev/sda
    smartctl version 5.38 [i686-pc-linux-gnu] Copyright (C) 2002-8 Bruce Allen
    Home page is http://smartmontools.sourceforge.net/

    Short INQUIRY response, skip product id
    A mandatory SMART command failed: exiting. To continue, add one or more '-T permissive' options.

    ubuntu@ubuntu:~$ sudo smartctl -H /dev/sda
    smartctl version 5.38 [i686-pc-linux-gnu] Copyright (C) 2002-8 Bruce Allen
    Home page is http://smartmontools.sourceforge.net/

    SMART Health Status: OK

    ubuntu@ubuntu:~$ sudo smartctl -c /dev/sda
    smartctl version 5.38 [i686-pc-linux-gnu] Copyright (C) 2002-8 Bruce Allen
    Home page is http://smartmontools.sourceforge.net/

    Short INQUIRY response, skip product id
    A mandatory SMART command failed: exiting. To continue, add one or more '-T permissive' options.

    [ Szerkesztve ]

  • mzx

    senior tag

    válasz ubyegon2 #26862 üzenetére

    Apropó, a 3 képnél mi a gond? Itt azt írja, hogy ha ilyesmit detektál, akkor oké, tehát ha végig "-" szerepel a "WHEN FAILED" alatt, akkor az jó jel!

    Komolyan érdekel, h nálad milyen teszeredmény jön ki
    smartctl -A /dev/sda
    parancsra.

    (#26866) CPT.Pirk:

    Rendicsek. Nem mai darabról van szó, talán ez is közrejátszik. ;) Van vagy 10 éves hdd...
    Lehet, h mindenesetre megpróbálom az adatok egy részét megmenteni róla még egyszer.
    Avagy az, h csatolom a poc-re, a pc más alkatrészeinek árthat? (Ahogyan Uby is mondja?)

    Egyébként hányas sorszámú PNG-nél látható a bad sector? (Csak hogy tanuljak ebből.)

    [ Szerkesztve ]

  • mzx

    senior tag

    válasz ubyegon2 #26869 üzenetére

    "Azt írtad, hogy meg szoktad fogadni a tanácsaimat, de én 3 dolgot írtam le, abban nem volt újabb tesztelgetés!"

    Az újabb smartmontools parancs kiadás még az előtt történt általam, hogy post-oltad volna, mely 3 dolgot javaslod. Én csupán utólag megírtam itt, hogy mit jelzett arra. Tehát nem cselekedtem ellentétesen avval, amiket javasoltál. Azóta meg kikapcsoltam azt a pc-t.

    "A fontos fájlok mentése alatt nem különböző pótolható mp3- ra gondoltam!!!"

    Egyrészt azt az mp3 file-t szintén még az előtt másoltam pendrive-ra, h a fontos file-ok mentését javasoltad (esetlegesen). Másrészt meg hogy pendrive-ra másoltam egy db mp3 file-t, nem archiválás céljából tettem, hanem hogy keressek egy, pár megás file-t, megtapasztalni: engedi-e másolni a rendszer arról a hdd-ról. Ezáltal leteszteltem, hogy engedte. Utána ismét találomra kerestem valamit, azt már nem engedte. Mint írtam. És mondom, mindezt még a vonatkozó tanácsaidat megelőzőleg tettem, de utólag beszámoltam róla nektek.

    A nagyon fontos file-okat még akkoriban archiváltam, amikor létrehoztam rajta. Múlt héten itt ecseteltem, hogy (emiatt) nincs túl fontos file róla, szerencsére - ezek szerint nem figyeltél. Nem az a baj, hane mfigyel valaki, hanem ha olyan megállapítást tesz, ami téves amiatt, mertne mfigyelt. NEm kötelező figyelni, de akkor bírálni se AZT, amire ne mfigyelt az illető. Így korrekt. És múlt héten hozzátettem, hogy ha nem gond, archiválni próbálom az egyéb file-okat. Most megírtad, h szerinted kockázatos a pc más alkatrészeire nézve, és innentől eszerint járok el - mielőtt ezt megfogalmaztad, már logoult-oltam a rendszert rajta, saját elhatározásomból.

    "A smartcontrol- os linkben írták, hogy 220 millió olvasási hibával még nyugodtan tesztelgesd, mert az még nem olyan sok?"

    Megint nem figyeltél, mit írok. Értékelem, h segítesz, de nem hagyom, hogy kivetítsd rá ma saját hibádat. Erre nem először utalok. Nem bántásból teszem és nem sértődöttségból, hanem mert megfelelőnek vélem tisztázni a dolgokat. :) Na szóval, azt írtam ma itt, az előbb, hogy a smartmontools linkben arról írtak ,hogy -idézem-

    " ha ilyesmit detektál, akkor oké, tehát ha végig "-" szerepel a "WHEN FAILED" alatt, akkor az jó jel!
    Komolyan érdekel, h nálad milyen teszeredmény jön ki
    smartctl -A /dev/sda
    parancsra."

    Nyilván logikus, hogy önmagában véve jó jel ez. Tehát attól még ,hog ez a parancs jó jelről árulkodik, más jel hibára utalhat, és köszönöm neked, hogy észlelted a tesztből, mi a hiba. De kérdem még egyszer:
    a 3. png -nél mi utal hibára?
    Megint azért kérdem, h ÉRTSEM, NEM azért, h kötöszködjek. Nem, értem, ezért megkérdem, és lehetőleg addig kérdem, amíg választ nem kapok rá valakitől -nem erőltetem, csak miért ne érhetnék tanácsot abban, amiben ellentmondást látok két fő hozzászóló között (értsd: a link írói és közötted EGY bizonyos ponton)-, mert ellentmondást látok a link és a szavaid között EZEN vionatkozásban. NEM más téren! (Csak nem hogy általánosítsd, azért hangsulyozom, hogy EBBEN van ellentmondás; most nem más dologról beszélek, hanem ERRŐL)

    Nos, a 3. PNG-nél amit látni a hdd-mről, ha csak abból indulok ki, ami magyarázatot főzött a link írója ehhez, akkor semmi bajt ne mlátok. A baj máshol van, ésmint írtad, pl a badsectrosok a gond. Őszitnén tanulni akarok, ezért kérdem tőled és másoktól, hogy MELYIK png-nél van hiba és mi? Pl a badsectorok? És hogy mi hibát jelez a 3. png, amikor a linkbeli példa -az általuk ecsetelt megkozelítésből- rendben levő és az én tesztem AZON része hasonló, ILYEN szempontból. Nyilván lehet MÁS szemponbóül gond akár a 3-as PNG-nél is ("-A" kapcsoló), de én mint laikus, ezért kérdem, h milyen szempontból? Tehát annyit ír a link, hogy szerintuk tök mindegy, hogy egy csomó "old age", meg "pre-fail" szerepel a TYPE ALATT -ha jól értem a linket, náluk a példában levő TELE van ilyenekkel szintén EZÉRT KÉRLEK SZÉPEN, HOGY A TE TESZTEDET LÉGYSZI MUTASD AZ "-A" KAPCSOLÓVAL :) -, szóval vélhetőleg az nem utal hibára ÖNMAGÁBAN véve. (NEM AZ utal hibára, ha jol értem a linket.) Ugyanakkor ugyanezen pontnál azt írják, hogy ha csak pöcök ("-") van a "WHEN FAILED" alatt, az megintcsak nem utal hibára, önmagában véve.

    Stimm, miben szeretnék képben lenni? Egyből megértettelek titeket, hogy a hdd-mnek kampec, sőt, megerősítettétek egymást, Pirk-kel, h még veszélyes is lehet a hdd-m a többi alkatrészre, tehát értem. :) Ugyanakkor szeretnék tanulni (nem kötöszködésből érdeklődöm sosem!), és ezért érdeklődöm, amikről érdeklődöm ezen post-omban, meg az előzőben. Értesz már, kedves Uby? :) Moindom én, hnehezen kommunikálunk egymással te és én. Nos ,ezért fogalamztam mos t még precízebben, Hátha most jobabn értesz engem. És hála még egyszer, h fogallkozol a problémámmal. Meg mindenkinek, aki tette. :)

    [ Szerkesztve ]

  • mzx

    senior tag

    válasz ubyegon2 #26869 üzenetére

    KIEG 2.:

    197, 198 sorok, a 3. png-n:

    IDÉZEM:
    "...a lényeg, hogy a WHEN_FAIL mezőben ne álljon semmi egy kötőjelen kívül. Az egyes attribútum-mutatókat egy bájton tárolják, így 0 és 255 közötti értéket vehetnek fel. Magát az értéket a VALUE mező tartalmazza. Ezt csak a threshold ismeretében tudjuk elemezni, melyet a TRESH oszlop tartalmaz - ennél nagyobb érték a VALUE mezőben azt jelenti, hogy az ADOTT vizsgálat NEM TALÁLT HIBÁT."

    Na tehát itt utal rá, hogy nincs hiba abban, AMIBEN hibát látsz. Biztosan halott a vinyóm, ahogy mondod, de ezek szerint vagy arról van szó, hogy más téren van a gond vele, és akkor a linkbeli weboldal írójának van igaza, vagy neked van igazad. Nah itt az ellentmondás: nem tudom, melyőtöknek van igaza KONKRÉTAN E PONTON. :) Mivel érteni szeretném. :) (Nem kötöszködni.)

    [ Szerkesztve ]

  • mzx

    senior tag

    válasz ubyegon2 #26880 üzenetére

    Te nem figyelsz, nem én. :D
    Azt írod:
    "Mivel Te figyelsz, így feleslegesen írom le, hogy hol írtam le nemrég a hibák sorait!
    (#26869) ubyegon2 utolsó két sora, azaz 197.,198. sor a weak/bad sector mennyisége"

    HOLOTT reagáltam, ezt: (#26879) mzx
    Ehhez a hsz-emhez mit szólsz? Tanulni szertnék ebből, mert vagy te tévedsz, vagy a link írója.
    A te smart értékeidnél is a VALUE nagyobb, mint a THRESH, akár az enyémnél. Ezt akarom érteni, h csak ennyi szempont számít ennél? Hiszen érteni csak az alapján tudom, amit a linken írnak, meg amit te írsz, és azok egyelőre ellentmondanak egymásnak! :)

    Hohó! Mint idézted, te először csak a 197 és 198 ról tettél említést! És az még mindig ellentétes következtetéső a soraidból, mint a link írójánál!
    (A 195-öt mint konkrét sorszámot csak most említed! Na azt már értem! A 195-öt. Az oké. De azt eddig nem írtad, h a 195 is. Csak h 22 milliot emlegetted.. de mit tudtam én ,h a 195-ös sorsnál van az a valami 22 millio... az adattengerből honnan tudtam volna, ha egyszer először csak a 197 és 198 -t említetted...?)
    "Javallom keresd meg a linkelt HDS topicot, ők értenek hozzá!"
    MOST, HOGY A 195-t végre említetted, így már tudom MOSTANTÓL, h miért a 3-asPNG-t mutassam azon topic-osoknak. Egyébként tengap javallottad a hdd topic-ot, oda is irtam! _Igazán megfogadom a tanácsaidat! Csak hát szeretm érteni, ami eltér a szavaidból, másokhoz képest! Ez csak nem baj? ;) hiszen ez azt jelenti ,h vagy te tévedsz, vagy a másik illető. Ki kellé derítenem, melyikőtök, máskulonben nem fogom tudni a helyes választ. :) Logikus. ;) Ebből következően nem vagy tévedhetetlen! Ami ne mis gond... cska az a gond, h tévedhetetlennek hiszed magad, ha egyszer úgy fogalmazol, h MINDENT meg kéne fogadja ka szavaidból. Annál én kritkusabban gondolkodó vagyok! ;) Lásd: az előző okfejtésem - olykor más szaértő ellentmond neked. ;) Elolvasok mindent, azt is , ha éppenséggel te és aegy másik szaki ellentéteset ír. :) Mindenból hajlamos vagyok okulni, tanulni. :) Legalább is azon vagyok...

    "Arra se emlékszem, hogy reggel melyik disztróról bootoltam be"
    Ehhez a következő hozzáfűzni valóm van - elírásomat javítva idézem magamat:
    "Nem az a baj, ha nem figyel valaki, hanem ha olyan megállapítást tesz, ami téves amiatt, mert nem figyelt. Nem kötelező figyelni, de akkor bírálni se AZT, amire nem figyelt az illető. Így korrekt."

    "Bocs a rossz kommunikációért, de finoman szólva 100 felé vagyok forgácsolódva és így próbálok fókuszálni erre a problémakörre is! 10 óra meló után és asszony meg nyekereg, hogy vele is gépen keresztül fogok- e kommunikálni, ha egyáltalán. "

    Mondom, mindettől függetlenül nagyon értékelem ,h segítesz nekem és többnyire sikeresen! :) Részvétem, hogy többen terhelnek téged... Egyébként meg nekem is vannak kommunikációs hibáim, lásd pl szómenéseim ;) , de azért próbálkozom az ideális felé, amiben cska tudok, én is. :) A türelmedet értékelem. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Syl

    nagyúr

    válasz ubyegon2 #26888 üzenetére

    A régi molex csatit nagy erővel fordítva is rá lehet dugni. Egyszer. :DDD Ilyenkor 12 V kerül az 5 V-os ágra és a HDD elektronikája szépen megdöglik. Cimborám egyszer megjárta, azóta erőszakinak hívjuk :DDD

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

  • Lathronos

    őstag

    válasz ubyegon2 #26888 üzenetére

    Mikor állítottam, hogy fordítva is csatlakoztatni lehet?(direkt nem használtam a bedugni szót, mert fura gondolataim támadnak tőle és még asszonyt letámadom hírtelen :D ) Kalapáccsal ütlegelve talán... :F SATA esetén még kisebb a valószínűsége.

    [ Szerkesztve ]

    Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

  • mzx

    senior tag

    válasz ubyegon2 #26899 üzenetére

    " Ha egy leírás a logikának teljesen ellentmond, akkor azzal én nem tudok mit kezdeni, akármit is írnak egy hibáról, ha a küszöbérték 100 és a hibaszám 222 millió, akkor nekem hiába írják, hogy ez normális"

    Továbbra is azt tudom mondani, h egyes, bizonyos, alapvető pontokat nem figyelsz meg rendesen a soraimban. Legalább kétszer írtam -visszaolvashatod-, hogy a leírás NEM a milliós hibára utaló teszt sorra utalt mint rendben levő. Hanem a 197 és 198 kapcsán utalt arra h rendben levő, és nem először emlékeztetlek arra h CSAK e két sorszámra hivatkoztál ELEINTE, de a leírás szerint NEM jelez hibát nálam e két sor. EKKOR teljesen logikusan megjegyeztem ,h vagy te tévedsz EBBEN, vagy az általam linkelt weboldal. Csak KÉSŐBB említetted csak a 195-t. Evvel már -mint olvashattad legutóbbi, rád reagáló hsz-emben- egyet értettem, és ABBAN szerepel a sok milliós hiba.

    Többször nem ismétlem el, miket olvastál félre kétszer is a hsz-eimből - a fentiekben is olvashatod a részleteket immár harmadszor.
    Értékelem, h sokat segítesz nekem, de ha nem figyelsz egyes alapvető mondataimra, és kritizálsz engem emiatt (tehát alap nélkül), az megnehezíti a segítségnyújtásodat, nyilvánvalóan.

    "...de meghalt a vinyó az egyikben"
    "végre már beláttuk"

    Ha figyeltél volna, már rég beláttam, és rég nem ez volt a kérdéseim sora, hanem az, h érteni szeretném, mit mire mondasz a tesztben, és mit mire mond a linkelt weboldal.

    Ezeket csak mellékesen:

    "itt a fórumon a HDS topic"

    Egyébként, mint láthatod, tegnap előtt este, amikor ajánlottad, feltettem ott is azt a kérdésemet. Egyelőre még nem reagáltak rá.

    "Ezeket az extrém eseteket próbáltam kifelejteni, mert mzx kollégánk azért elég körültekintőnek mondható és most tényleg finoman fogalmaztam!"

    Általánosságban vetem fel (ezt már NEM neked, Uby kolléga) : sztem abból kellene kiindulnia ilynkor egy válasznak, hogy első körben feltételezi, hogy az illető olyan hibát követhetett el, ami könnyebben előfordulhat - pl nem azt a PATA kábelt dugtam a hdd-re, amit kellett volna, mert, mondjuk a másik hdd-re kellett volna dugni; vagy a most már harmadszor általam emlegetett tápkábel; mert abból, a gépházamban van hat darab! Hogy melyiket melyik hdd-be, cd-romba kell dugni, akkár össze is cserélhettem... Már ha nem mindegy, melyiket melyikbe kell. (Ezt is kérdeztem: mindegy-e; bár egyébként még nem jött rá válasz, de ez most mellékes.) Ennek ellenére volt ,aki felvetette, h netán fordítva ráerőltettem valamire a patát... ehelyett inkább feltételezni kéne ,h azért nem itt szúrom el a dolgot, hanem a sorrenden netán... Értsétek így: mit melyikbe. És nem azt h mit hogyan dugok bele... Az is meredek voot, amikor itt vki megyjegyezte, netán fogalmam sincs, milyen tipusú (dhcp) netem van... Nos ,attól még, hogy tisztában vagyok nem csak a jelen képességeimmel, de a hiányosságaimmal is, még nem jelnti azt, h totál kezdő vagyok, aki még kb. azt se tudja, ho la Power gomb... Mondom, ezen off rész már NEM neked szól, Uby.

    Ubyegon - előző hsz:

    "Ha egy gépre már az x. disztró sem akar felmenni ill. működni rendesen, akkor a hibát nem szoftveres, hanem hardveres oldalon kell keresni!"

    Ezt mondtam én már az elején az én problémám kapcsán, a korábbi kapcsán is ,h lehet hardveres eredetű is az adott probléma oka... de te csak kritizáltad -pl korábban- a Mint9-et, csak mert régi verzió és valami apró bug-ot tapasztaltam benne (amit ráadásul meg is oldottam aztán). A Lububntu -val sincs sok gond, inkább csak az ablakkezelése bug-os egy picit itt-ott, meg máshol egy icipicit, bár a Mint9 jobb, viszont ey PEntium 3-on túl lassú a LinuxMint.

    Hozzáteszem, azt elismerem, h te az elsők között voltál itt, aki belátta, h jól teszem, hogy én a hardvern is agyalok mint lehetséges hibaforrás.

    De volt már olyan eset is , régebben és más topicban, h a hardveremet temették első körben (fel se vetve a szoftverhibát), én meg mondtam, h valami hasonló korábbi esetben rendbe tettem már szoftveresen, csak nem pont ugyanez volt a baj... de csak erősködtek egysek, hogy "bizony hardverhiba". Mire rájöttem magamtól, hogyan tudom szofveresem helyrerakni (az pl nem hdd esete volt).

    Konkluzio: szokásomhoz híven érdemes először elméletben és sokoldalúan (szftver-e, hardver-e, azon belül mik a lehetséges okok) körbejárni az adott problémát. Utána lehet egyenként ,ahogy te is szoktad. ;) Azaz nem szofisztikáltan fogalmazok, hanem megírni szoktam racionálisan az elképzeléseimet és kérdéseimet: először a nagy egész felől közelítve, azt lehetséges részeire bontva, majd egyenként sorra véve immár a a gyakorlatban is, megfelelő prioritás szerint.

    [ Szerkesztve ]

  • teleahocipöm

    senior tag

    válasz ubyegon2 #26924 üzenetére

    Ég a pofám természetesen, hogy fölöslegesen fárasztottam a segíteni akarókat, de mentségemül
    Ha nem döglött volna be előtte két hdd, ha nem szenvedtem volna mind a három gépen a linuxokkal, mert frissítésről frissítésre egyre rosszabb lett mind, akkor valószínűleg hamarabb abbahagyom, de nem így volt. Már a Lubuntu-n is összeomlik az SMPlayer, állandó system hibaüzenettel indul a rendszer, a LibreOffice meg vissza angolosodott, az időnkénti böngésző összeomlásokról meg ne is beszéljünk. Persze lehet itt is HW hiba...., de mi?

    A fórumokon azért találkozni rajtam kívűl másokkal is akiknek gonduk támadt az egyes Linux verziókkal.

    Ezek a HDD nem fiatalok, de azért az ember nehezen hiszi el, hogy ilyen hamar három is beadja kulcsot, abból az egyik a HDSentinel szerin 100/100%-os volt és keveset használt.
    Érdekes módon a sokak által -általam is- szídott XP jelezte konkrétan a notebook HDD hibáját, egy egyszerű lemez ellenőző program a telepítés előtt nem volna rossz a linuxban sem, sok kellemetlenségtől megkímélné az embert.

    Az én asztali gépeim alaplapjaihoz nincs dokumentáció, ha meg lenne az angol nyelvű lenne, mert a forgalmazóknak általában derogál magyarra fordítani.

    Csak érdekességképpen, a kidobástól megmentett ASUS alaplapos gépen pár órája cseréltem a Peppermintet XP-re kíváncsiságból, hogy fel megy-e és felment, amíg sok linuxnak még LiveCD-je is lefagyott -WattOS, Sabayon- ha meg nem, akkor telepítés közeben -mint a Debian- vagy a frissítés után. Persze még itt is lehet HW hiba, de majd meglátom. Drájverek persze nincsenek, most hajtom őket, keresek HW teszt progikat, HDSentinel is megvan s amint lehet ellenőrzöm vele a megmaradt 2db HDD-t.

    Az XP persze nem marad fenn, de hogy mi lesz helyette?

    Mindenkinek megköszönöm a segítséget, sajnos rászorlutam, rá is szorulok, és még egyszer elnézést.

  • 800.henrik

    senior tag

    válasz ubyegon2 #26944 üzenetére

    :( :O

    A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

  • 800.henrik

    senior tag

    válasz ubyegon2 #26946 üzenetére

    Megpróbálom live módban..

    A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz ubyegon2 #26944 üzenetére

    Szerintem csak egy mód van, de ahhoz kell egy adat mentő vinyó, meg az nem a kezdő Linuxosnak való. Itt a legegyszerűbb megoldás ha felcsatolja azt a partíciót a fájlrendszerbe.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz ubyegon2 #26951 üzenetére

    Lehet este van, de nem világos mit javasolsz neki.

    Amúgy az én megoldásommal is nagyobb lesz a partíció, mert onnan már ki lehet terjeszteni ha megszüntetted a logikai részt.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz ubyegon2 #26953 üzenetére

    Meg az fstab-ot is frissíteni kell, mivel más lesz a root partíció címe. Szal gyak ugyanazt mondjuk, csak az adat másolást képzeljük el máshogy.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • 800.henrik

    senior tag

    válasz ubyegon2 #26953 üzenetére

    Hogyan lehet Grub-ot frissíteni?

    szerk.: megcsináltam:

    sudo mount /dev/sda1 /
    sudo update-grub2 /dev/sda1

    [ Szerkesztve ]

    A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

  • 800.henrik

    senior tag

    válasz ubyegon2 #26959 üzenetére

    A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

  • 800.henrik

    senior tag

    válasz ubyegon2 #26975 üzenetére

    A lefoglalatlanból csináltam 2 particiót (2x100Gb). /dev/sda5 jobb egérgomb, másolás, egyik 100gb-os partición beillesztés. utána a /dev/sda6-ot is átmásoltam a másik 100gb-os particióra. az extended-et kitöröltem, grub-ot visszatelepitettem, és újrainditás után elindult a Linux Mint :)

    A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz ubyegon2 #26995 üzenetére

    De mi írta át az fstabot?

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz ubyegon2 #27010 üzenetére

    Itt már volt erről szó, a hsz. második felében szintén van egy unortodox módszer, amitől hozzáértőknek égnek állhat a haja, de ez is működik. :)

    Azt persze nem tudjuk, hogy fenn van- e már az ubi vagy most akarod telepíteni!? :F
    Utóbbi esetben telepíti magának a disztró.

    [ Szerkesztve ]

  • 800.henrik

    senior tag

    válasz ubyegon2 #27011 üzenetére

    Telepítettem az ubuntut, de partíció másolás után nem indul el..

    Nem telepíti:

    A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

  • N0zer0

    senior tag

    válasz ubyegon2 #27033 üzenetére

    Nem ragaszkodik a Windows sem az elsődleges partícióhoz, megy extended/logikairól is. Mondjuk én is mindenkit lebeszélek a logikai partíciózásról, otthoni környezetben teljességgel indokolatlan balfékség olyat használni.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz ubyegon2 #27047 üzenetére

    De akkor te sem az alap repókkal használod, ugye?

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • olivera88

    veterán

    válasz ubyegon2 #27047 üzenetére

    Nem választottam én mást, de annak kellene h bejöjjön először amit mutattam. Ha leformázom a particiót utána vissza lehet állítani az adatokat valahogy? Voltam olyan hülye h leformáztam a Win D partícióját és elveszett a 3 éves éghajlati naplóm meg még pár dolog.

    LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

  • Gyick

    őstag

    válasz ubyegon2 #27059 üzenetére

    beirom ezt terminalba sudo kwrite etc/fstab és kéri a root jelszót beirom és mindig azt irja sorry,ezt miért van?szerintem jó jelszót irok be..

  • olivera88

    veterán

    válasz ubyegon2 #27055 üzenetére

    Próbáltam az Ease Us recovery Wizardot, meg is találta amit kellet, vissza is állítottam de a Libreoffice nem tudja megnyitni. Ez jön ki. :F Ez mi?[link]
    És ezt h kell használni amit linkeltél?

    [ Szerkesztve ]

    LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz ubyegon2 #27132 üzenetére

    Itt egy Noob- os leírás is, ahol le tudod ellenőrizni, hogy hardveresen is megfelelő- e minden.

  • 800.henrik

    senior tag

    válasz ubyegon2 #27133 üzenetére

    Intel GMA X4500

    szerk.: a 3D asztalt bekapcsoltam, és nem csinál semmit... :(

    [ Szerkesztve ]

    A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

Új hozzászólás Aktív témák