Új hozzászólás Aktív témák

  • Lilia84

    újonc

    Sziasztok!

    Átfutottam a topicot, és láttam, hogy többen is írtátok, hogy nem szabad olyan légtisztítót venni, ami ionizál, esetleg ózont termel. Ennek okairól szeretnék egy kicsit bővebb infót olvasni hozzáértőktől. Persze tudom, hogy az ózon nagy mennyiségben káros, de én eddig úgy tudtam, hogy ezek a légtisztítók bőven a határérték alatti mennyiséget termelnek. Már kb 2 éve használunk egy viszonylag gagyi ion- és ózonizátort, nagyon elégedett voltam vele, érezhetően tisztább lett tőle a levegő, gyorsan megszűntetett mindenféle szagot (főzés, miegymás) és amióta használjuk ritkábban betegedtünk meg, amikor igen, akkor is hamarabb átestünk rajta, mint általában. Persze ez lehet véletlen is. Most pár hete bekrepált a masina, a gyerek be is taknyosodott pár nappal utána (ebből nem vonok le messzemenő következtetéseket, oviból hozta a bacit, sokan voltak betegek), aztán persze végigment az egész családon, szóval úgy döntöttem visszatérünk az ózonhoz, vettem is egy masinát, ami már szűri is a levegőt, opcionálisan pedig ózont is termel és ionozál, ha úgy állítom be. Szóval ennek kapcsán keresgéltem a témában és az itteni hozzászólásokat olvasva nem vagyok már teljesen nyugodt ózon ügyben, szóval várnék tapasztalatokat illetve bővebb információkat az ózonról.
    Köszi :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák