Új hozzászólás Aktív témák

  • apholyon

    aktív tag

    válasz Tyler Durden #53597 üzenetére

    +Rapa: Erről írtam már többször... a magyar eladó és vásárló hülye. Ezt nehéz szebben megfogalmazni. Mai legjobb példa FB csoportban: Eladó 28 vagy 29k-ért hirdetett bontott, 1x összerakott készletet, amiből az új, bontatlan 32k (!!!) és 2 óra alatt kb. 20-an kommenteltek alá, hogy úh, nekik is kellene, meg hogy ilyen olcsón "elkótyavetyélte". Mondom mi a f@sz!? Itt mindenkinek elment az esze? Ezzel szemben a múltkori Sesame str. 15k-ért tényleg alkalmi vétel volt... de az a ritkább. Jófogás meg Marketplace tele van ÁK vagy fölötti árakkal, még bontott készleteknél is... aztán vérig vannak sértve a gyökerek, mikor valaki linkeli a bontott készlet alá az újat, boltból, olcsóbban... :N Teljesen helytálló a szólás, miszerint valaki vagy hirdetni akarja a portékáját, vagy eladni... Ugyanakkor az is igaz mind az új, mind pedig a másodkézből való készletekre: amíg van (elég) ember, aki megveszi adott áron, addig hülye lesz bárki is olcsóbban adni...

    A politikai és nemzetgazdasági vonalat én is kérem szépen, hogy engedjük el a topikban. Tudatosan nem idegesítem magam híradóval és egyéb szenny cikkekkel... (nem érdektelenség, én is közgazdász vagyok...) + nem tartozik ide egyáltalán (a Lego árazásán kívül, bár abból is tud sok lenni... :)))

    [ Szerkesztve ]

    Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

Új hozzászólás Aktív témák