Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz z123456789 #6772 üzenetére

    Legegyszerűbb esetben splitterrel egy vezérlőre kötni:

    http://www.ebay.com/itm/251600873240

    Nem tudom, hogy a tiéden tű vagy hüvely van, ahhoz való splitter kell.

    A vezérlő 5 métert bír el ebből a szalagból, az már mindegy, hogy egyben van, vagy többfelé ágazik. Csak 5 méternél ne legyen több a teljes hossz.

    Valójában még előnyösebb is, mert a hosszú szalag ellenállása miatt a végére már kevesebb feszültség jut. Ezért is szokták két végen táplálni.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz z123456789 #6772 üzenetére

    Szóval konnektor -> ledvezérlő -> ledszalag az alapállás.

    Ha darabolod a ledszalagot, azt be kell tudnod kötni a vezérlőbe. Ehhez vagy forrasztasz, vagy valami rápattintós kábelt használsz. Ha forrasztasz, akkor nem kell az fentebb linkelt elosztó. Ha nincs forrasztáshoz lehetőség, akkor veszel mindent, ami kell.

    Az IR vezérlők leggyakrabban ugyanazon a frekin vannak, tehát egy távirányítóval valószínűleg minden vevőt tudsz kezelni (Praktikusan 24 gombosokat és 44 gombosokat nem keverünk, mert más a kiosztás.) De az IR-vevőnek rálátásra van szüksége. Ha nem akarsz körbemutogatni a szobában, vagy véletlenül felkapcsolni valamit, miközben mást éppen lekapcsolsz, akkor jelerősítő kell.

    A jelerősítő és a vezérlő közé is kell 4 eres kábel (RGB+táp). Én Cat6e kábelt használtam. Blankolás után párosával sodortam össze és forrasztottam fel. (sárga-sárgafehér, barna-barnafehér, stb...) Egy UTP kábel 8-as lyukon átfér, ebben a méretben meg fafúró, falfúró is könnyen beszerezhető és használható, így egymástól távol álló bútorokra, szobákba is rakható ledfény jelerősítővel. (Például kültéren lehet ez hasznos.)

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Új hozzászólás Aktív témák