Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    válasz RpTony #384 üzenetére

    kitűnő összefoglaló. a tapasztalataid messze egybevágnak az enyémmel. pár gondolat:

    -minél mélyebbre a cuccot, ha lehet minimálisan egy legmagasabb ember (szem)magassága fölé

    -szerintem a nagyobb szög sokkal egyenletesebben szór, és végülis ez az egyik fő fícsör a hagyományos csillárral szemben, hogy nincsenek erős fényű pontok. ugye maga a csillár "sötétíti" a környezetet saját fényével, ha egy nem túl magas szobában a látómezőben van.

    -nekem a műgyantára nem nagyon égett rá semmi a 90 fokos üzemi hőmérsékletű 30w leden se, de nedves ronggyal tisztítható.

    a 18w üresjárat elég karcos. tudom, hogy nincs jelentősége, de a mostanság kapkató notik tápja pár tized wattot eszik. nem akarom az ördögöt a falra festeni, de ha jól értem elég komolyan kihajtod a tápot, lehet nemsoká kelleni fog úgyis egy másik. lehet, hogy az jobb hatásfokú is lesz, most hirtelen nem rémlik, hogy az általad leírtakból a mostani hatásfoka megtudható-e.

    mérted esetleg a felületi hőmérsékletet? milyen vastag a nyáklap? biztos jó ott a hővezetés?

Új hozzászólás Aktív témák