Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RpTony

    csendes tag

    válasz lapa #391 üzenetére

    Kössz, lapa !

    A táp hatásfoka tényleg rossz, de egy két éves gépem is van, annak se sokkal jobb. A legújabbak talán... Esetleg szerkesztek egy Trafós ketyerét majd, ha ez esetleg nem bírná. Nem süt, elfogadható. A két éves gép tápja a notival süt mint a dög.

    A nyákot mértem, de már nem emlékszem. Erősen a limit alattinak tűnt.
    ;-)

    Neked is van működő pilácsod?
    kéne az előszobába is valami...

    Rohadt meleg, rohadt nap, rohadt autók, bárcsak minden köddé válna! ... Rohadt köd!

  • RpTony

    csendes tag

    válasz lapa #391 üzenetére

    "mérted esetleg a felületi hőmérsékletet? milyen vastag a nyáklap? biztos jó ott a hővezetés?"

    A nyáklap elég vékony, a szokásosnak fele. A hecc kedvéért megmértem, 0,75 mm vastag. A v.réz vastagságát nem mértem :DDD

    A lényeg a hővezetés minősége és a felület nagysága. Mint írtam kb 15 cm2. Bár meggyőződésem hogy sokkal kisebb méretű lapka is megfelelne, mivel a lap nem melegszik lényegében. A hővezetés minőségét nem tudom megitélni :F

    Hőmérsékletek


    LED talpának közvetlen közelében 65°C

    Az ujjam hegyét kb 5 mp-ig tudom rajta tartani, hogy naturális mértékegységben kifejezzem. De amúgy jól viselem a forróságot :-)

    Szabályzó FET szintén kb 65°C
    Tápegység kb 40°C szinte hűt nem fűt (pedig 85%-on jár, "békebeli")

    Szerintem ezek elég jó értékek. Valahogy ilyen lett, nem mondhatnám hogy hőtechnikai számításoktól lett ilyen ;)
    kösz a kérdéseket !

    [ Szerkesztve ]

    Rohadt meleg, rohadt nap, rohadt autók, bárcsak minden köddé válna! ... Rohadt köd!

Új hozzászólás Aktív témák