Új hozzászólás Aktív témák

  • Deskó74

    újonc

    válasz Grafy12 #2501 üzenetére

    Üdv az Uraknak!

    Ha reagálhatok arra amit írtál és magyarázatot vársz,mint írtad, erre a témára,akkor
    egy pár gondolatot megosztanék.

    A Kiotói egyezményben előírtak szerint meghatározott mértékben az érdekelt országok kötelezettség vállaltak arra,hogy csökkentik az üvegházhatást előidéző gázok kibocsátását.
    Ezért vezetnek be egyre szigorodó körny. véd . normákat ami sajnos a láncfűrészekre is kiterjed.
    Ezért fojtogatják szerencsétlen fűrészeket. Bizonyos módosításokkal,leginkább katalizátorral.
    Nem igazán értem amit írsz, mivel a vágásidő gyakorlatilag ugyanaz, talán pár %-al több. A környezetre ható káros kibocsátás valóban kevesebb így. Az elhasznált üzemanyag,dehogy több, hanem pontosan valamivel kevesebb. Nem értem ezeket a 2,5x és 3x szorzókat amiket írsz,mert ez egyszerűen nem így van.
    Tehát valójában tényleg elérik a gyártók így a "egészségesebb üzemet".

    Na de milyen áron érik ezeket a csökkentett normákat? Ez inkább a kérdés!
    Itt van a gond!
    Sajnos nem másként valósul ez meg, mint ahogy egy egyszerű 2T üzemnél a kipufogóban extra hőt generálnak és így a kipufogó gáz valóban jobb hatásfokkal ég el,ezáltal csökkentve a káros kibocsátást.
    Ez a folyamat (extra hő) pedig erősen hat negatív irányban a henger-dugó élettartamára!
    Ezt próbálják a gyártók megnövelt hűtés teljesítménnyel és full szintetikus olaj használatával
    kordában tartani.
    Sajnos fogyasztói társadalomban élünk, az az elvárt gyártói igény,hogy ne tartson "örökké" egy gép sem,hanem gyakorta vegye az ember az újat.
    Viszont annyi a jó hír,hogy ezt a folyamatot okosan, ki lehet játszani,mégpedig legegyszerűbben úgy,hogy ha módosítást hajtunk végre a kipufogón. Ezáltal értelem szerűen csökken az üzemi hő ergo az élettartam is növekszik. Az üzemi hőmérséklet és a gép élettartama egyenes arányban van. Mindemellett még 10% extra teljesítményt is kap jutalomként a felhasználó,ha végre hajtja a szükséges módosításokat. Ezek a módosítások külföldön teljesen mindennapiak,idehaza még gyerek cipőben jár....

Új hozzászólás Aktív témák