Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Füleske

    addikt

    válasz tildy #422 üzenetére

    Ez nem igazán probléma ma már , lásd #407 , #408 utolsó mondat.

    Én személy szerint nem akarok többet fizetni a banknak a jelenleginél és nem kell semmi extra szolgáltatás . Ha kéne akkor meg a HVB - be mennék , mint már írtam.

    [Szerkesztve]

  • Sipi

    addikt

    válasz tildy #422 üzenetére

    Automata: vannak olyan bankok, amelyeknél olcsóbb az OTP-s automatából pénzt felvenni, mint ha OTP-s lennél...
    Junior: mi olcsó rajta? Az egyenlegértesítő az havi egy SMS, ugye? Mert a többi díj elég borsos. A webes felület viszont tényleg jó.
    Erste: elég ratyi bank...:)
    De számlavezetési díjat mindenhol fizetni kell. A különbség annyi szokott lenni (amit elfelejtenek közölni), hogy van, ahol olcsóbb a vezetési díj (vagy majdnem nulla), de mindenért sokat kell fizetni, vagy drága fenntartani a kártyát, számlát, de az egyéb költségek alacsonyabbak.

    Összességében szinte minden bank drága, a szokásaidtól függ, melyik éri meg jobban (pl. ahol drága a kp-felvét, de csak havonta egyszer veszel fel pénzt, az lehet jó a számodra, de egy vállalkozónak esetleg nem). Az OTP viszont olyan megszigorításokat szokott alkalmazni az egyéb dolgainál (hitelek, LTP, értékpapír), hogy jobb menekülni tőle.

    Az ügyintézői pedig kritikán aluliak. Volt már, hogy szinte nekem kellett elmagyaráznom neki. Ráadásul csak a magas kapcsolataimnak köszönhető, hogy negyedjére kiderült, nem s vehetem fel a saját LTP-met úgy, ahogy akartam, különben bukom a lakáshitelt. Ha nincs az az illető, aki az LTP egyik vezetője, szívok ezerrel. Előtte viszont 3 különböző, LTP-re szakosodott ügyintézővel is bszéltem már, akik ''elfelejtették'' közölni azt az apró részletet, hogy ha az LTP-ből nem hitelt veszek fel, hanem a saját pénzemet, a bankéből semmit sem kérek, de lakásvásárlásra fordítom, akkor is jelzálogot jegyeznek be a lakásra! Innentől viszont más bank nem tud hitelt adni, mert már ott lesz az OTP elsőelyű jelzáloga. Vagyis csak OTP-től tudtam volna lakáshitelt is felvenni.
    Na, EZ az árukapcsolás. Ráadásul el is hallgatták, és lazán belekergettek volna...

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Új hozzászólás Aktív témák