Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • skristof

    tag

    válasz A Zéé #18970 üzenetére

    es axioma: koszi a valaszokat, hasznosak!

    lehet felreertheto volt, nem sajat epitkezes, ez egy 80% keszultsegu sorhazi (szelso) ingatlan, deli tajolasu terasszal, nappalival.
    nem tudom mennyire van meg lehetosegunk modositani (szigeteles mar felig fel van rakva, szal valszeg semennyire), a teto mar biztos nem modosithato, az kesz.

    padlo retegrend a foldszinten: 10cm lépésálló hungarocell szigetelés fóliázva, 6cm aljzat beton, járólapozva
    az emeleten: padló rétegrend: 5cm lépésálló hungarocell szigetelés fóliázva, 6cm aljzat beton, laminált parketta

    azzal tisztaban vagyok, hogy mindig lehetne jobb, es en sem sporolnek 200k-t plusz 6 centi szigetelesen... de ilyen idoket elunk, a beruhazok gondolom a torvenyi minimumra lone, VAGY az ingatlan ara lesz szamunkra elerhetetlen.

    azt sajnos nem tudom, eves szinten mennyi gazt sporolna az extra szigeteles, hany ev alatt hozna vissza, vagy mondjuk mennyibe kerulne par ev mulva ujraszigetelni + vakolni a hazat (termeszetesen most sokkal praktikusabb lenne, ra fogok kerdezni az epittetonel)

  • DamianB

    őstag

    válasz A Zéé #18970 üzenetére

    0,3 W/m2 K falak csak egy oldal találkozik a szabadtérrel. ( saját számítás)
    0,7 W/m2 K ablakok és loggiara néző ajtóról mi a véleményed ?
    Daikin r32 hőszivattyú fan coil adott .
    Értékbecslést holnap kérem meg
    Mindenki más véleményét is szívesen veszem .

    [ Szerkesztve ]

    "Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

Új hozzászólás Aktív témák