Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tknof1871

    őstag

    Üdv! A lefolyó körül majdnem körbe ér ez a barnás valami. A fürdőkádé a lefolyó, mágnes tapad a fürdőkádhoz. Nem vagyok egy Hercule Poirot, inkább Clouseau, de ez rozsda? Ez csak esztétikai probléma vagy kell valamit csinálni vele?

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    válasz tknof1871 #70001 üzenetére

    Ezt a videót találtam a lefolyó felújítására. Angolul nem sokat értek.

    Így kellene megcsinálni:
    Spaklival lekaparni a felületet.
    Rozsdamaróval letisztítani a felületet (RO55?).
    Kefével lekaparni a felületet. Ő fogkeféről beszél? Drótkefe nem jobb?
    Magasfényű olaj alapú zománccal lefesteni. Két rétegben.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    Üdv! A csőgörény leszedi a szilárd lerakódást is a csövek belsöjéről, vagy csak hajszálat és puha lerakódásokat távolít el? Fürdőszobában van a probléma, panellakás, műanyag cső.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    Üdv! A dübel és a tipli ugyanazt jelentik? Egy műanyag hüvely amit kalapáccsal a falba vernek egy előre elkészített lyukba és amibe fém csavart csavarnak?

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    Üdv! Panelban hogyan kell a tűz/füstjelzőt ill érzékelőt felszerelni a plafonra? Lyukat kell fúrni, tiplit beleverni aztán felcsavarozni azt a konzolt amihez bajonettzárhoz hasonlóan kell rögzíteni a tűzjelzőt? Tehát mondjuk szeget nem lehet beverni vagy önfúrós csavart befúrni?

    A panel az beton, kavics és vas. Azt hogyan kell fúrni? Fémkeresővel meg kell keresni hol van a vas a betonban? Egyáltalán olyan mély lehet a furat hogy eltalálhatja a vasat vagy a villanyvezetéket? Ha igen akkor kell egy fémkereső vagy vezetékkereső is.

    Ezt, hogy belefúrok a falba vagy plafonba, be kell jelenteni a lakószövetkezetnek?

    Egyáltalán, fontos hogy a tűzjelző rá a plafonra legyen szerelve? Ha ráakasztom arra amin a csillár lóg (lámpahorog?) az okoz bármi problémát a működésében vagy érzékenységében? Jó hát nem esztétikus de most tekintsünk el az esztétikától.

    [ Szerkesztve ]

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    Üdv!
    Jobb munkáskesztyűknek a tenyér felöli oldalán van egy tapadást segítő rétege. A kesztyű tenyerén és az ujjperccsontoknál. Ez segít abban hogy nehezebben csússzon ki a kezünkből az amit fogunk vagy mondjuk kapaszkodni segít. Ha ez lekopik akkor lehet valahogyan pótolni?

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    Üdv! Vannak azok a szúnyoghálók, amik állnak egyrészt egy öntapadós szalagból ami egyfajta tépőzár ill. annak az egyik fele. Ezt a szalagot kell felragasztani az ablakkeretre. A szúnyoghálót meg belenyomni a tépőzáras felületébe.
    Ezek mennyire tartós megoldások? Mondjuk hány évig maradnak fent?

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    Üdv! A csőgörény T elágazásnál tovább tud menni? Furfangos kérdés mert elvileg két lehetséges irány van. De amilyen rugalmatlanok gondolom ott megáll. A T szárán jön a mosdókagyló vize a kád alá ahol becsatlakozik a kád elfolyó csövébe.
    Én eddig 1x a mosdó alatt szétszedtem a csöveket, kivettem a kagylóból. Azokat a kb 10 cm-es csődarabokat be tudtam áztatni ecetbe ami elég jól megtisztította őket de csak egy ócska csőgörényem volt amivel a T szárába nem igazán tudtam bejutni mert egy 90°-os kanyarral indul. A T elágazásig, a kád alatt, nem is jutottam el.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    válasz Met #87403 üzenetére

    Ez a dobról letekeredő, kézzel tekerős megoldás működik? Megéri megvenni? [link].

    Már emlékszem, ilyennel is próbáltam. [link]. Ez az faékegyszerű spirál nem tudom hol működik. Én semmire nem mentem vele.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    válasz pjen #87405 üzenetére

    tknof1871:nekem van ilyen,csak rothenberger nyolcas,az működik
    Csak??? A 8-as 30 000 HUF-tól indul. :Y
    https://www.argep.hu/trend/ROSP/Rospi-8.html

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    válasz pjen #87431 üzenetére

    Cserélhető a fej a spirál végén? Ha igen akkor tapasztalat szerint van jelentősége egy panellakásban dolgozva milyen a spirál vége?

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    Üdv! Gáztűzhelyen mikor valamelyik égőt meggyújtom és benyomom a csapot, azt a műanyag tárcsát, akkor néha apró láng csap ki ott is. Égeti a műanyag tárcsát. Persze rögtön elzárom, lezárom a főgázcsapot is a gáztűzhely előtt. Ezt mi okozza?

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    válasz mezis #88148 üzenetére

    Üdv! Beszéltem egy szerelővel. Tehát ezzel a hibával, hogy a gáztűzhely gázcsapjainál szivárog a gáz és amikor begyullad elöl is és ott égeti a műanyag tárcsákat + ez az eredeti az első gáztűzhelye a 47 éves panellakásnak, szóval nem érdemes javítani. 6-7 ezer lenne csaponként a javítás de már alkatrész se biztos hogy van hozzá. Azt tanácsolta vegyek új gáztűzhelyt. A réginek lejárt az ideje, el kell dobni. Leginkább a Mora márkát ajánlotta megvételre.
    Aki tapasztalt mit gondol erről az egészről? Tehát javíthatatlan vagy nem érdem javítani és a Mora egy jó választás lenne egy új gáztűzhelynek.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    Üdv!

    Régi fürdőszoba. A csempék között a hézagtömítő anyag néhol már hiányos. A csempéről a víz egy része nem a kádba folyik hanem elszivárog a fal mentén a földre.
    Csempe még nem esett le a falról. Azt gondolom elég jól a falra lettek ragasztva mert volt rajtuk kapaszkodó is. (Ez az a kapaszkodó ami két tapadókoronggal rögzíthető a csempén. Felhelyezés után ki kell szivattyúzni a levegőt a csempe és a tapadókorongok közül.)

    Hogyan lehet megoldani a problémát? Induljunk az olcsóbbtól (és egyszerűbbtől amihez nem kell mesterember) a drágább felé.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    Üdv!
    A wc csésze gumi harangján, amin a tartályból jön a tiszta víz, csöpög a víz öblítéskor. Elöregedett, szétrepedezett. Az a fajta amelyik a vízcsőre és a vécécsésze csonkjára is ráfeszül. (Még le se vettem.)
    Ez a videó azt mutatja a vízcsövet leveszi az ember hogy feltegye az új gumit. [link]
    Így se tűnik könnyűnek. De én nem tudom levenni a csövet. A víztartály magasan van. 1,70 méter magasan a cső hátrakanyarodik és egy farostlemez fal mögött jön le addig amíg el nem éri a wc csésze csonkjának a magasságát, ott jön ki a fal mögül. Mondanom se kell, ezt a falat nem lehet levenni, a cső is hozzá van erősítve. Onnan tudom mert van két nyílása, mögötte vannak a vízórák is.
    Alig 1x1m az alapterület mínusz a wc csésze, nincs sok hely. Itt hogyan lehet gumiharangot cserélni?

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    Üdv!
    E27 foglalat, fázis, nulla, bekötés

    Úgy tudom úgy kell bekötni hogy, ahogy belenézünk a foglalatba ahova a villanykörtét csavarjuk, a fázis kerül a középső érintkezőre ami egyben a legmélyebben is van. Ez érintkezik a villanykörte hossztengelyében középen legalul lévő érintkezőjéhez. A foglalatban a nullát kötjük ahhoz az érintkezőhöz ami oldalt van és (ha még mindig a foglalatba nézünk) hozzánk közelebb. Úgy tudom ez szabály. De tényleg így van? Ez tényleg szabály? Be kell tartani?

    Egy régi íróasztalhoz való lámpában akarok foglalatot cserélni. Az a típus aminek az ernyő tetején van egy nyomógomb vagy azt hiszem beépíthető nyomókapcsoló a pontos neve. Benyomjuk bekapcsol és világít a lámpa, megint benyomjuk és elalszik a lámpa.

    C típus – európai 2-csapos lapos csatlakozódugó van a lámpa vezetékén, földeletlen. Két féle módon is a konnektorba lehet dugni. A dugó bármelyik csapjára kerülhet a fázis.

    Mindegy mit hova kötök vagy nem mindegy?

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    válasz macilaci78 #101944 üzenetére

    Köszönöm. Oké, szóval tökmindegy melyik érintkezőn lesz a fázis. Szerintem már úgy is mindegy ha valaki belenyulkál a villanykörte foglalatába. Darwindíjas.
    Olyan szakon tanultam ahol felületesen volt villanyszerelés. Semmit se ért de rémlett hogy van ilyen szabály.
    Néztem videókat, hogyan szerelik + felújítják az íróasztali lámpákat. Amerikaiakat találtam. Náluk védőföldelés is van az asztali lámpán.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    válasz macilaci78 #101956 üzenetére

    Üdv!

    Fent a régi foglalat, a vezetékek csavarral rögzíthetők. (Fehér nyilakkal jelöltem a képen) Ez faékegyszerű.
    Alatta az új foglalat de itt nincsenek csavarok. Hogyan rögzítem a két vezetéket? 30 éve ilyen még nem volt.

    (Egész pontosan ez az új, itt vettem: [link] )

    (BTW az új foglalat összepattintós, 2 darabra jön szét ha kívül oldalt a két füleket egyszerre kihajlítom. Ehhez minimum 3 kéz kell.
    A régi az még a jól bevált csavarós foglalat. Ha szét akarjuk tekerni a foglalatot akkor csavarhúzóval bele kell nyúlni* a foglalatba, befelé kell görbíteni a villanykörtét oldalról érintő érintkezőt, ha úgy tetszik a foglalaton belül az oldalsó érintkezőt.
    Annak idején zseniálisan kitalálták hogy az oldalsó érintkező a betekerést engedje a kitekerést viszont akadályozza, gyakorlatilag lehetetlenné tegye. Bónusz ha szétszedtük akkor 3 darabra lehet szétválasztani. Ami a villanykörte érintkezőit és a vezetékbekötéseket hordozza az kiemelhető. Az új foglalaton ezt nem lehet kivenni.

    Beépíthető nyomókapcsolót alig árulnak már, foglalatból csak ezt találtam. Ha ez a fejlődés ez nagyon szomorú. Ez a szép új világ.)

    (* Bármilyen az elektromos hálózattal kapcsolatos szerelés életveszélyes. Senki se csinálja, bele se kezdjen, akiben bármilyen kétség van, alkohol vagy más tudatmódosító hatása alatt áll.)

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    válasz pjen #101958 üzenetére

    huh, mindkét oldalon 2 kerek lyuk és egy téglalap alakú. 3-ból melyikbe kell a vezetéked dugni?
    Ez olyan mint a Wago megoldása a vezeték rögzítésére? De itt nincs kar. Valahol be kell nyúlni egy csavarhúzóval és kinyitni, a vezetéket bedugni, a csavarhúzót kirántani és akkor rácsap a vezetékre?
    Csak be kell dugni a vezetéket és rászorul? Ha cserélni kell hogyan veszik ki?

    A szigetelések elsötétedtek a végeken. A régen használt izzók lehet túl melegek voltak és a hőtől elszíneződött? (A foglalaton nem látszik égés vagy bármilyen deformáció.) Ezt az elszíneződött szigetelésű vezetékszakaszt le kell vágni?

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    Üdv!

    Panellakás beázás ügyében kérek tanácsot. Sajnálom hogy nem tudtam rövidebben leírni. Kicsit felindult vagyok. Aki ért a szigeteléshez mit csinálna a helyember?

    Majdnem 50 éves ház, a lakás a legfelső emeleten van, 4 szintes.
    Itt éltem mindig, nem emlékszem régen lett volna beázás.

    15 éve volt az első felújítás ami a falat is érintette, az eredeti fa ablakkeretek ki lettek cserélve modernre. Még mindig nem történt beázás.
    Megjegyzem külső tokos redőny is fel lett szerelve az új ablakkeretekre. Azt nem tudom az ablakkeret erre opcionálisan alkalmas volt-e. A redőnyök azt hiszem ilyen fúró és egyben menetes csavarokkal lettek rögzítve az ablakkeretekbe. Szóval olyan csavar aminek a hegye lyukat fúr, becsavarodik és végleg ott is marad, rögzíti a redőny tokják a redőny sinét(?) az ablakkerethez.
    Azt hiszem ehhez nem volt köze a lakásszövetkezetnek, a lakók maguk csinálták, szervezték, oldották meg. De ahogy írtam most nincs előttem a szerződés.

    3-4 éve történt a második felújítás, hőszigetelés expandált polisztirollal. A lakásszövetkezet szervezte. (Ez már egy sokkal nagyobb felújítás mint ablakkeretet cserélni.)

    Mielőtt a hőszigetelést végző munkások megérkeztek még előtte minden lakónak magának meg kellett oldani hogy a redőnyöket eltávolítassa valakivel. Utána érkeztek a hőszigetelést végző vállalkozó emberei. Körbeállványozták a tömböt, aki ért hozzá tudja miről van szó, mi történik ezután.
    Láthatóan trehány munkásemberek kezdték el a hőszigetelést. A szövetkezet elnökétől hallottam hogy több csapat vitte végig a tömb hőszigetelését. Trehányul dolgozott a csapat, ki lett rúgva. Jött helyette egy másik csapat, az is trehány munkát végzett, az is ki lett rúgva. Fejből nem tudom, kb 4x zavartak el mindenkit a kivitelezés befejezéséig.

    Amit én is felismerek hogy elrontottak:
    Nincs lejtése a párkánynak. Kb. 16 cm-es expandált polisztirol lemezzel szigeteltek. Lett egy nagy vízszintes párkány ami a csupasz beton panelen még nem volt. Áll rajta a víz, ill kicsit a fal felé folyik.
    Felette, az ablakkeret tetején, szintény vízszintes a hőszigetelés, semmi sem tereli el a vizet így szerintem az esővíz ha a falon folyik le és eléri az ablak tetejének a szintjét akkor talán valamennyi víz nem lecsöpög hanem eljut az ablakkeret függőleges síkjáig.

    A hőszigetelés után kezdődtek a beázások az ablakoknál. Két utcafronti helyiségről van szó (konyha és szoba), mindegyiknek van egy ablaka.
    Azt hiszem először csak a szobában volt beázás az ablakkeret egyik oldalán.

    1 évvel a hőszigetelés után ipari alpinista technikával kívülről valamivel javítást végeztek. (Sajnos nincs adatom arról hányszor és mikor voltak javítani.) A szobában megszűnt a beázás. A konyhában elkezdődött a beázás. A konyhában olyan intenzíven ázott be hogy a falon is folyt be a víz, a lakáson belüli ablakpárkány alatt és az ablakpárkányon is amiről a padlóra csöpögött tovább mert kb 3 centiméterre van a széle a faltól.
    Egy nagy esőzésnél “szerencsém” volt megfigyelni hogy amikor teljesen kitártam az ablakot, hogy az ablakkeret belsejét is láthassam, akkor az ablakkereten belül a keret oldalán folyt le a víz a keret tetejéről és ugyanakkor a keret konyha felőli oldalán is látható volt egy második vízfolyás, ugyanazon az oldalon az ablakkereten. Ez a belső folyt le a konyha felé néző műanyag kis párkányra onnan meg a padlóra.

    Megint jöttek ipari alpintechnikával javítani. Megszűnt a konyhában a beázás. Most megint a szobában ázok be de a szobai ablaknak a másik oldalán. Aztán megint jöttek javítani, egy ideig jó volt de most megint beázok ott a szobában.

    A lakásszövetkezet szerint az ablakcserét csinálhatták rosszul, de akkor miért nem ázott be egy évtizeden át, miért csak a hőszigetelés óta ázok be? Nekem úgy tűnik a hőszigetelés és a panel közé valahol befolyik az esővíz és addig vándorol amíg valahol utat talál a lakásba.

    Már azt gondolom veszek szilikont és kívül belül körbenyomom az ablakokat.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    válasz Cheesy #103555 üzenetére

    Üdv!
    Mi az attikafal? Ez az, a két piros nyíl között a szellőzőlyukakkal, aminek a magassága kisebb mint alatta a kocka panelnek?

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    Üdv!
    Panel erkély, kb 15 éve ki lett véve a korlát és zárttá lett alakítva, befelé nyíló ablakokkal. Az egyik felső csavar, ami a betonba rögzíti ezt a keretet vagy ablakkeretet, kiesett.
    Ez pótolható úgy hogy veszek egy csavart, létrát odatámasztom és csavarhúzóval betekerem? Vagy jobb lenne szólni a cégnek ami csinálta, vizsgálják át?

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    Üdv!
    Szerelés a lakásban, lehet lesz por. Meg akarom védeni a bútorokat, fából vannak. Meg persze ami a bútorokban van, ruha, iratok, műszaki cikk, azokat is meg kell védeni.
    Arra gondoltam szekrényajtók, fiókok réseit ragasztószalaggal leragasztom. Légmentesen amennyire csak lehet. Polcokra fóliát vágok szemeteszsákokból és rágyógyítom szalaggal. Ruhák, iratok, könyvek védve legyenek.

    Milyen ragasztószalag szükséges hogy ne tegyen kárt a fa bútorban, ráragadjon de elég könnyen el lehessen távolítani?

    Persze majd valamivel a bútorokat be kell fedni, egyben, de azokat nem biztos hogy rá kell ragasztani a bútorra.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    Üdv!

    Vannak azok a csaptelepek amikből felülről jön ki a cső és körbeforgatható, pl mosdóból a fürdőkádba.

    Azon a végén ahol a csaptelepben van 3 horony fut körbe a csövön. Felülről lefele az elsőben kell lennie a fehér műanyag gyűrűnek? Ami igazából nem gyűrű, inkább egy C.

    Jól tudom, a két alsó horonyba fekete gumigyűrűket kell tenni?

    Két csapot próbáltam megcsinálni. Az egyikbe aránylag könnyen visszament a cső de nehezen forgatható.
    A másik csapba alig tudtam visszatenni a csövet. Az a fekete gumigyűrű amelyik legalul van mindig visszagyűrődött. A csövön lévő csavar alig akarta elkapni a csaptelep menetét. Bekentem növényi olajjal, folyékony szappannal de alig bírtam a csövet belenyomni a csaptelepbe.

    Szerintem egyik se jó úgy ahogy most vannak. Mit rontottam el?
    A fekete gumigyűrűket úgy vettem hogy egy régi gyűrűt elvittem a szerelvényboltba és az alapján adták. A két csaptelepbe szemre egyforma méretű csövek vannak.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    válasz macilaci78 #109938 üzenetére

    Párszáz forintért lehet venni ilyen gyűrűket szettben.
    Itt nem is az ár a probléma. Az egyik csaptelepbe csak úgy tudtam beleerőszakolni a kifolyócsövet. Több gumigyűrűt is tönkretettem. Mindig a 2 fekete gumigyűrűből a legalsót. Most ereszti a vizet mikor megnyitom a csapot.

    Már vagy 3 éve raktam össze a sajátomat, de emlékeim szerint csak egy műanyag gyűrű ment felülre, egy gumigyűrű középre.
    Nálam ilyen mint a képen. Felül 1 fehér műanyag gyűrű, alatta 2 fekete gumigyűrű.

    A forgatás attól is függ, mennyire keményen húzod rá.
    Az egyik csapon, amelyiken könnyen helyére ment a kifolyócső, kézzel kitekerem azt a kúp alakú csavart ami a csövet a csaptelephez szorítja. De így is úgy szorul a kifolyócső, nem merem fogatni a csövet. Ha megpróbálom az egész csaptelep billeg. Biztos ki fog törni a kerámia mosdókagylóból az egész csaptelep.
    A másik meg ahogy írtam. Biztos beljebb kell tolni a kifolyócsövet. Alig bírtam belekapatni a csaptelep menetébe a kifolyócsővön lévő csavarral.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    válasz macilaci78 #109943 üzenetére

    Lehet, vastag a gumigyűrű, vékonyabb kell.

    Nem 1 féle azoknak a fekete kifolyócső-tömítéseknek a vastagsága???
    Példának, van 1 kifolyócsövem, szóval adott mekkora a kifolyócső keresztmetszete, az átmérője. Ebből következik adott mekkora tömítőgyűrű megy rá. Akkor ezen belül még különböző vastagságú gumiból készítenek ugyanarra a kifolyócsőre tömítéseket? Hányféle vastagságban van?

    Az is lehet, nem csak vastagságból van több hanem van olyan gumigyűrű/tömítőgyűrű amit ha elvágok akkor O alakú a keresztmetszete, ha egy másikat az meg mondjuk D alakú?

    Az is lehet 1 kifolyócsőre 2 eltérő kifolyócső-tömítés való?

    Honnan tudjam milyet vegyek? Mindenből kell venni ami felmegy a csőre. Hogy tud valami egyszerű mégis ilyen bonyolult lenni?

    Én annyit sz#ptam ezekkel. Egyszerű csapokat bütykölök, szerintem mindegyik MOFÉM, nem újak. faékegyszerűek. Minek bonyolítják meg a tömítőgyűrűket?
    Éveken át mentem ugyanabba a szerelvényboltba, megmutattam milyen gyűrűt vettem ki. Mindig ugyanazt a vastagot adták el. Sose mondták, többféle vastagság van. Mindig mondtam nekik alig tudom betenni a kifolyócsövet. Annyit válaszoltak étolajjal kenjem be. Azt csinálom, de akkor se megy vissza a kifolyócső.
    Mindig hozzájuk jártam ha valami kellet. Régi, jól bejáratott boltjuk van a lakótelepen. Ez egy rossz vicc!

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    Üdv!
    Valaki tudna adni egy linket vagy URL-t ami pontosan leírja hogyan kell megjavítani egy külső ablakpárkányt a hibásan elvégzett hőszigetelés után? Milyen anyagokra, szerszámokra van szükség, milyen időjárási körülmények között kell csinálni, mik a lépések stb. stb.
    2,5-3 éve beázok, mióta megcsinálták a hőszigetelést a panelházon. 16 cm polisztirolt tettek fel. Szép nagy lett a párkány. Valamilyen fémlemez. A víz megáll rajta, beázok. Mikor erős szél fújt és az eső oldalról verte a ház falának elég látványosan folyt be a víz a panel és az ablakkeret között. Lent, a belső párkány alatt. Mintha semmi se lett volna a víz útjában.
    Már nem az eredeti fa ablakkeret van. Azt majdnem 20 éve kicseréltük modernre. Szerintem a hőszigeteléskor a párkányt letépték. Biztos megsértették a purhab kemény héját, amivel az ablakszerelők az új ablakkeret és a panel közötti rést kitöltötték.
    Lehet ismerős a sztori, már kértem segítséget a fórumban. Először még az ablakkeret tetején is beáztam. Legfelső lakó vagyok. Ahogy valaki ajánlotta a topicban megpróbáltam felmenni a tetőre, megnézni mi van ott az attika fallal. De olyan nehéz a kibúvónyílás ajtaja, nem tudtam felnyitni. Úgy kell elképzelni, mint ahogy a harckocsikon van. Ez 4 emeletes panelház, ezen nem olyan könnyű kijutni a tetőre, mint a 10 emeleteseken.
    Egy rokonom segítene megjavítani az ablakpárkányt. Már idős, de az a típus, aki mindig hamar beletanult a dolgokba, feltalálta magát. Sajnos én nem ilyen vagyok. Most rossz az idő, tél van. Tavaszra fel akarok készülni a javításra.

    A panelház felújítási tervét honnan lehet megszerezni? Terv szerint lejtenie kell a párkánynak, ebben biztos vagyok.
    A lakásfenntartó szövetkezetnél megvan a felújítási terv, milyennek kéne lennie a kivitelezésnek, de nem adnak másolatot. 1 vicc. Mintha valami piszkos titkot rejtegetnének.
    Eddig iparialpin technikával kívül javítgattak. Most már küldenének valakit, aki az ablak kinti, a külső párkányát megcsinálja. Belülről, a lakásból. Remek, kezdődhet a bútortologatás, szobaátrendezés. Eljátszották minden bizalmam. Ehhez már csak az fog hozzányúlni, akit személyesen ismerek.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    válasz Met #111014 üzenetére

    Felülről már nem. Nem tudom, nem tudhatom (ez is wtf), pontosan hányszor volt itt és mivel csinálta, de az aki kötélen leereszkedett a falra ezt végre megszüntette.

    #111013fogtunder
    Van lakásbiztosítás. Oké. Beszélek velük.
    Már gondoltam, be kellene menni a biztosítóba. A jogi része az ami nekem magas, ami visszatartott.
    Korábban egy másik ügyben beszéltem a szövetkezet elnökével. Ami a hatásköröket illeti arról röviden ezt mondta: ami a lakáson belül van az nem tartozik a szövetkezetre, a lakó azt csinál amit akar; ami a lakáson kívül van nem tartozik a lakóra, a szövetkezet azt csinál amit akar.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    Üdv!

    Nem tudok lecsavarni egy anyacsavart. El lehet forgatni, de nem csavarodik le. Évtizedek óta fent volt, nem az van hogy most szakítottam meg a menetet. A jó forgási irányba, óramutató járásával ellentétesen, csavartam. Kerékpáron a csomagtartó szárát rögzíti a hátsó villához.

    Milyen módszerekkel lehet levenni a csavart?

    Eddig egy láncszem kinyomóval próbáltam kitolni a csavart az anyából. Sikertelen. A láncszem kinyomó csavarjának átmérője nagyobb, mint a rossz csavaré, ami az anyában van. Így csak az anya síkjáig tudnám nyomni. De ez se sikerült, mindig lecsúszott mikor elkezdte nyomni.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    Üdv!
    Google-el rákeresve ahány csillag és hány értékelés felett számít jónak egy vállalkozás. Lakással kapcsolatos szerelés, felújítás terén.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    Üdv! Szilikon tömítést lehet úgy javítani, hogy csak 1 vízszintes részt, ahol a párkány és az ablakkeret találkozik, csinálom újra?

    A vakolathoz + ablakkerethez tapadó részt nem merem lekaparni és szerintem az jónak néz ki. A párkány oldala és a vakolat között is jónak tűnik.
    Képen balra az ablakkeret kifolyója, alatta találkozik a keret a párkánnyal. Csak ezt a vonalat (negatív sarkot?) tölteném ki kültérre való szilikonnal, természetesen faltól falig, teljes 2 méter hosszában. Szerintem ott vezeti be a csapadékot a párkány. Már lepucoltam amit lehetett.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    Üdv!

    Zárbetétet kell cserélnem. A lakásajtóban most egy olyan zárbetét van ami szerintem biztos nem jó, mert az ajtó egyik oldalán nem ér ki a zárbetét az ajtóból. A zárbetéteken kb középtájon van az a kis fordítónyelv vagy zárónyelv (nem tudom a nevét), és ez a zárbetét attól a fordítónyelvtől számítva rövid.

    Mielőtt még elmennék venni egy új zárbetétet mérőszalaggal vagy tolómérővel meg tudom határozni az ajtóról, hogy milyen méretű zárbetét kell bele?

    A zárbetéteknél megadnak olyan számokat hogy x/x vagy x/y. Pl. 30/30, 33/43, 45/45, stb. Tudom, közel járok, de inkább valaki magyarázza meg ez pontosan mit jelent.

    Baj az ha a zárbetét az ajtó másik oldalán nagyon kilóg?

    Lehet, hülyeség, de arra gyanakszom, ez a zárbetét azért van mélyen az egyik oldalon és azért lóg ki a másikon, mert a fordítónyelv vagy zárónyelv szerint a zárbetétek lehetnek balosok vagy jobbosok, ezen meg pont rossz oldalra fordult ki és ezért fordítva lett a zárbetét beszerelve az ajtóba. Ez igaz?

    Egyáltalán mit jelent a biztonsági zárbetét? Mitől biztonsági?

    :R

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    válasz pjen #125665 üzenetére

    Mindenképpen cserélni kell. Új tulajdonos van.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    Üdv! Zárcímert cseréltem a lakásajtón és valami nem jó. A lakás felől vékony és láthatóan meghajlik. A lépcsőház felől a zárcímer jó vastag, így eltakarja a zárbetétet. 2 csavar köti össze a kinti és a benti zárcímert, bentről mennek kifelé és a vastag kinti zárcímerbe belecsavarodnak.
    Fúrni kellett, mert az új zárcímernél nagyobb a távolság a két csavar között.
    Túl közel vannak a furatok? Mit lehet csinálni?

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    válasz fjudors #126584 üzenetére

    Szerintem nem, de nem vagyok biztos. A zárcímer Abus BP55F1G. Az ajtó fa és 43 mm vastag. Még csavar alátéteket is tettem a lakás felőli zárcímer alá, hogy valamennyire használni lehessen. Máshogy nem tudtam úgy felszerelni, hogy a lépcsőház felőli zárcímer és az ajtó között ne legyen rés. Elment a délelőtt a furkálással.
    Hú de rossz érzésem van! Az Abus zárcímerhez egy kilincstengely is jár. Lehet, hogy túl hosszú az ajtó vastagságához képest??? Ha túl hosszú az megmagyarázza miért görbült meg a belső oldali vékonyabb zárcímer.
    A dobozán az van, 55 mm-es távolság. Ennyi, nincs papír, manual, semmi. Az 55 mm-es távolság azt jelenti 55 mm vastag ajtóra való? Ugye eltaláltam? K..va élet. :W
    Holnap keresek még alátéteket aztán beteszem őket. Ha a lakás felől eláll a zárcímer az ajtó síkjától az csak esztétikai probléma, a külső zárcímernek kell teljesen rásimulni az ajtóra.
    Nem igaz, hogy 8 000 forint volt és az Abus nem bírta ráírni 55 mm vastag ajtóra való. A boltban is azt mondták jó lesz a régi panellakás ajtójára.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    válasz Donki Hóte #126590 üzenetére

    Csak a tengelyből kellett levágni, a csavarokból nem? A számok szerint nálam 12 mm-el vékonyabb az ajtó mint amilyenre ez az Abus zárcímer való. Lehet a csavarokból is le kell vágni.
    Abus zárcímer teljesen más, mint a régi. A régiben a kilincsbe oldalról ment be egy kis csavar ami a kilincstengelynek ütközött és így kapcsolódott össze a kilincs és a zártengely. Mikor kiszereltem a régi zárcímert akkor látszott, a régi kilincstengely vége ki se emelkedett az ajtó síkjából a lépcsőház felőli oldalon.
    Az Abus kilincsébe nem megy csavar oldalról, a zárcímerben van, egybe vannak, nem külön. Ilyet még nem láttam-

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    Üdv! a WC tartályokat időnként valamivel fertőtleníteni kellene, vagy akár cserélni a tartályt? Jól funkcionáló, tartályra gondolok, lehúzzuk, jön a víz, nem csöpög.
    Csak egy gyanú. Néha kellemetlen szagot érzek a WC-ben. Minden öblítés után fertőtlenítőt használok a WC csészén. Nem tudom honnan jön a szag.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    Üdv!
    Hol lehet venni izopropil alkohol és víz 50:50 arányú keverékét? Szúnyogháló rögzítő szalagokat és fogasokat kell felragasztani. Azt írják ezzel kell megtisztítani a felületeket.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    válasz macilaci78 #127997 üzenetére

    Azt nézd meg, mire akarod ragasztani, nehogy a vegyszer megmarja...

    Műanyagra (ablakkeret) teszem a szúnyogháló rögzítőt. Ez az öntapadós tépőzáras megoldás, bele kell nyomkodni a szúnyoghálót. + fel kell ragasztani függönyrúd tartót 2oldalas ragasztószalaggal. Ablak Kb 20 éves, szóval aránylag modern. Minden felülete műanyag, kivéve az üveget.
    Fogast csempére vagy lakkozott fa ajtóra/ajtókeretre. Valamikor majd veszek kerékpárt, és arra védőfóliát fogok tenni. Előtte a vázat is zsírtalanítani kell.
    Ezekből szerintem a fára nem lesz jó az izopropil alkohol. Ugye leoldja a lakkot?

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    válasz macilaci78 #128007 üzenetére

    Műanyag ablakra lehet klipsszel rögzíthető keretes szúnyoghálót csináltatni, arra váltottam.
    Belülről lehet feltenni? Nálam csak ez jöhet szóba, mert az ablak az emeleten van. Gyorsan kivehetőnek kell lenni. A héten majdnem minden nap arra ébredtem éjfélkor, hogy be kell csukni az ablakot mert zuhog az eső.
    A tépőzár tényleg egy átmeneti megoldás. Kapható a ragasztószalagos tépőzár háló nélkül. Hú. Lehet, hogy millióból sikerült megvennem az 1 rossz tekercset. Levágtam 140 cm-es csíkot, azon több 5-6 cm-es szakasz volt amin nem volt ragasztó. Ezt barkácsboltban vettem. A komplett csomag (háló, tápőzár) a Jyskből van. Abban teljesen jól ragadt az egész.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    Üdv! Általában kérdezem. A most 50 éves panelházaknak mennyi lesz az élettartama?

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    válasz pjen #129283 üzenetére

    Köszönöm! A 4 emeletesek vagy a 10 emeletesek fognak tovább állni?

    Azt hiszem a 10 emeletes panelházak "életkilátásai" rosszabbak. Gyakorlatilag olyanok mint egy 4 emeletes panelház aminek a tetejére rátettek egy másik 4 emeletest. Az alsó 4 emeletes panelház nem csak a saját súlyát, de a tetejére tett 4 emeletes súlyát is tartja. A panelek, amennyire én meg tudom ítélni, ugyanolyanok amilyenekből a csak 4 emeletesek épültek.
    A 10 emeletes épületgépészete is összetettebb.

    A 4 emeleteseket könnyebb komfortosabbá tenni vagy fejleszteni. Ha az energiaárak végleg elszánlak akkor valamit érdemes lesz kezdeni a tetővel, és daruskocsival elérhetőbb mint a 10 emeleteseké.
    A 70-es évek végén, talán a 80-as elején épült 4 emeletesek közül a környéken van egy amire napkollektorokat is tettek. Most nem látom a fáktól, de azt hiszem csak egy 2 lépcsőházas több/blokk. Az 2x15 lakás.
    A mi panelházunk tetején 5 éve lehetnének napkollektorok. A lakók azt nem támogatták, így csak a hőszigetelés készült el. Nehéz ügy. Senki se látta előre a mostani energiaválságot. Másrészt ahogy a hőszigetelés elkészült az szerintem kriminális. Ha a kollektorokat is ilyen pocsék minőségben szerelték volna fel akkor még jobban beázok.

    Kb hány százalékkal csökkent volna az éves meleg víz m3 fogyasztás, ha napkollektorokat tesznek a tetőnkre? Még jobb, ha valaki olyan panelházban él aminek napkollektorai lettek. Arra kérem írja le, hogy néz ki a fogyasztása. Mennyit fizetett a kollektor felhelyezése előtt és mennyit utána. + hány lakásos lépcsőházban él, 15 vagy 10?

    A kollektorok mennyi meleg vizet tudnak előállítani? A fűtésre is jut? Annyit, hogy hőszigetelt víztartályban is lehet/kell tárolni, hogy akkor se a távhőszolgáltatótól kelljen a meleg vizet vételezni amikor nem süt a nap?

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    válasz Blackmate #129304 üzenetére

    Igen, a lift hiánya komoly negatív tulajdonság. Már én is érzem, a 4. egyre magasabban van. Borítékolható, sose lesz olyan program, amiben liftet építenek.
    Nálunk a lépcsők paneljei között van fél méter távolság. A lépcsőházban a legfelső emeletről lelátni a földszintig. Oda lehetne beépíteni egy étellifthez hasonlót. A táskát a földszinten bele lehetne tenni és felvinné az emeletre. Szerintem ez még reális. Hogy a költséget megérné, azt nem tudom.
    Néhányszor voltam fiatalabb 4 emeletesben, most 40 éves lehet. Abban a lépcsők paneljei összeértek és a szinteken se 3 lakás volt csak 2.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    Üdv! dugulás, csőtisztítás, fürdőszoba, panellakás
    Van 1 mosdókagyló és 1 kád a fürdőszobában. A mosdó csövét már levettem. A szifonban kemény lerakódás volt. Szerintem a csőtisztító granulátum rakódott le. A leszedett cső falán is van lerakódás, de szerintem bőven átjárható.
    Van 10 mm átmérőjű csőtisztító spirál. Az egyszerű fajta, nincs dob, nem lehet fúrógéppel forgatni. Azt vezetem be egy 90°-os könyökön. 40 mm-es átmérőjű cső megy egy T elágazásba, a szárába. A T már 50 mm átmérőjű. A T-be megy egyik oldalról a kád.
    A kádból végre már lefolyik a víz, csak nagyon lassan. Nem haladtam szombaton, nem tudom mélyebbre vezetni a spirált mint a könyök és a T szára. Igaz, egyedül csinálom. Papírt tekerek a spirálra és franciakulccsal rászorítok. A franciakulccsal forgatom óramutató járásával megegyezően és nyomom a csőbe. Ilyen feje van a spirálnak:

    Mit lehet mondani? Ilyen ez a popszakma? Türelem és majd sikerül? Rossz a fej? Túl vastag a spirál (spirál 10 mm vastag, a cső ami a T felé megy 40 mm átmérőjű, T szára és teteje 50 mm átmérőjű)? Ide magasnyomású víz kell? Haj még nem jött fel.

    Csőszerelővel korábban beszéltem, szerinte a kád alatt az oldalra kivezetett cső kupakját nem kell kicsavarni. Onnan fölösleges kipucolni. Ez tényleg így van? A kádnak arról a csövéről van szó, ami lejjebb van, mint az elfolyó víz, a T elágazásnál lejjebb. Majdnem a padlót érinti. Annak a lezáró kupakját nem szívesen csavarnám le. Oda egy nejlonzacskót lehet tenni, aztán vagy belefolyik ami a csőben van vagy a padlóra.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    válasz pjen #131030 üzenetére

    Előbb beszéltem egy szakemberrel telefonon. Azt mondja, ha a granulátum belekötött akkor csövet kell cserélni. Nem lehet kipucolni a lefolyóból. Ez igaz? Akkor minek árulnak lefolyótisztító granulátumot, ha eldugul tőle a cső???

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    válasz weiss #131036 üzenetére

    Nem tudom milyen mélyen kötött bele, de megpróbálhatsz egy slagon vizet nyomni a lefolyóba, és az lassan feloldja a cuccot.

    Szóval azt kellene csinálni, hogy egy slagot bevezetek a csőbe ameddig lehet. Nyilván addig lehet bevezetni amíg bele nem ütközik a lerakódott granulátumba. A zuhanyfejet le kell csavarni és a zuhanycsövet a slag kilógó végére szerelni és rányitni a meleg-vizet. Az kis darabokat szedne le az eltömődésből és ezek a darabok visszajönnének a vízzel. Mert a víz vissza fog jönni, mert eldugultam. Ez működött nálad és kitisztult a csöved?

    Tegnap itt volt a duguláselhárító. 10 mm-es motoros görénnyel és vékonyabb kézivel próbálta, de a T kialakítás miatt nem működött. Azt mondta ilyet már rég nem használnak. Ha a mosdó felől a cső nem 90°-ban hanem 45°-ban csatlakozna, akkor a csőgörény bement volna.
    Viszont amikor megpumpálta a kádban a lefolyót, akkor tényleg apró darabkák, mint valami durva homok jött fel. Van benne logika, ha bevezetnék egy slagot a dugulásig akkor kimosnám a darabkákat. Lehet felváltva kellene és kimosni slaggal a leszedett darabkákat.

    Csőszerelő megnézte. Szerinte kádszifon csere + új 50-es beállás a kádnak és mosdónak. Bruttó 45 000. Ebben benne van, hogy megcsinálná a WC új beállását is mert a gumi elrohadt.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    válasz weiss #131085 üzenetére

    Köszönöm a segítséget és #131060PuffyMinnie-nek is.
    Az a baj, hogy a kádat hiába dugom be, a kád túlfolyóját hiába tapasztom be. A kád mögött a túlfolyó egy vékony fém csővel jön ki és lefelé fordul de csak néhány centiméter lehet, alulról egy vastagabb cső jön a túlfolyóhoz és nem érnek össze. 50 éve azt csinálták, hogy 1 slagdarabot ráhúztak a felülről lejövő vékonyabb túlfolyócsőre, a slagdarab másik végét meg belenyomkodták a vastag csőbe. Ennyi. Nem légmentes. Amikor a slagot lent a padlónál bevezettem a 40 mm-es csőbe és ráengedtem a vizet akkor a slagdarabnál, a kád túlfolyójánál is kijött a víz. Lefolyt a kád alá. Ez csak a vízhálózat nyomásával. A magasnyomású víz még jobban kinyomná a vizet.
    Ki kellene szedni a slagdarabot, letapasztani a feljövő csövet is. De nincs hely. A duguláselhárítós is azt kérdezte nem akarom.e kicserélni a kádat, mert ha kivennénk akkor oda lehetne férni, ill . a kád nélkül egyenesen bevezethette volna az 50 mm-esbe a csőgörényt.
    Átkozott helyzet.

    Így gányolták össze 50 éve a túlfolyót és ez akkor derül ki amikor leveszi az ember a kád oldalán a radiátort takaró lemezt. :W

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    válasz pjen #131105 üzenetére

    Hívtak csőszerelőt. Új bekötést kapott a fürdőkád. Innentől ha betapasztom a kád túlfolyóját és pumpálom a lefolyóját semmi se fog a túlfolyó felé menni.

    Mennyit kell várni, mire használni lehet? Ami már 100%, hogy elég? Most nem jut az eszembe a neve, amit rányomott a pisztolyból az új lefolyónál és az új túlfolyónál a tömítőgyűrűkre. Epoxi gyanta? Azt hiszem nem szilikont mondott.

    Rendes volt, mert ő csőszerelő és nem duguláselhárító, de amikor levágta a kád szifonját fűrészlappal kikaparta a lerakódás egy részét az 50 mm-es csőből. Utána felrakta az új bekötést. Egy U csőszakaszt kell lehúzni és egy könyökcsövön rögtön az 50mm-es csőbe lehet bemenni csőkígyóval. A könyök után csak egyenes a cső. Még kb. fél méteres szakasz van amit ki kell pucolni. A munka végén kevés vizet öntött a kádba, még mindig lassan folyik el a víz. Egy csőkígyót el kell nyomni egész a nagy függőleges csőig, amibe a vécécsésze is be van kötve.

    Vannak lefolyószűrők, amiket a lefolyóba kell tenni, ami felfogja a hajat, stb. Amiket itt-ott lehet kapni. Nem a lefolyóval együtt érkeznek. Nekünk is régóta voltak. Fehér műanyag. Olyan, mint egy kalap. De a pereme magasabb és mondjuk a konyhai mosókagylóban rizsdarabok tésztadarabok megakadtak a peremnél. Amikor kivettem az eldugult szűrőt akkor meg rögtön a lefolyóba vitte őket az a kevés víz ami a kagylóban maradt. Ha állt a víz akkor elúszott, mert műanyag, a fajsúlya kisebb mint a vízé. Lehet utólag olyan lefolyószűrőt venni ami tényleg működik, ahogy az el van képzelve? Kétségeim vannak. Nekem az az érzésem, hogy ezek csak akkor működnek, ha a lefolyót a gyártó eleve úgy tervezte, hogy a lefolyónak van szűrője, dugója, kipróbálta, működik, és így gyártja, egy szettben van a lefolyó, a szűrő, a dugó.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    Üdv!
    Ez a WC-ben van. A fürdőből jön balról az 50 mm-es cső. Jobbra van a 110 mm-es függőleges cső, abból -45 fokban elágazik egy 50 mm-es csődarab, kb. 5 cm hosszú. Ehhez egy 10 cm-es darab csatlakozik (ez is -45 fokban), ami már vízszintes. 50 éve felmelegítették, kitágították, és belehúzták a fürdőből jövő csövet. Azt hiszem ezt hívják zsugorkötésnek.
    A 10 + 5 cm-es szakasz is teljesen eldugult. Ha hajszárítóval melegítem a zsugorkötést akkor csavargatva ki tudom húzni a fürdőszobai csövet? Az a baj, a kötésben benne van a fürdőszoba csöve és az is felmelegszik akkor az is tágul. Ha megpróbálom forgatni, kihúzni, akkor eltörhetem a hegesztéseket?

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    Üdv!
    Amikor egy régi csaptelepet egy újra cseréljük, akkor nem kell a csövek csatlakozásánál szilikon zsírt használni a meneteken? Csak be kell csavarni az új csaptelep hajlékony csöveit és kész?
    Ezen a videón még étolajat se használnak. Én úgy emlékszem étolajat kellett az alátétekre kenni.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

Új hozzászólás Aktív témák