Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz istvankeresz #57861 üzenetére

    Hm... Szilikont ne használj, kell neki egy nap, amíg kiköt, addig nem érheti víz.
    Gumiám paszta, vagy FBS tömítőragasztó. Inkább a paszta, hacsak nem tartálycserében gondolkodsz következő szerelés alkalmával.

    Esetleg még teflon szalaggal van értelme próbálkozni a menetre.

    Elvileg egy csőrt szorít rá a menetes anya a tartály aljára, a csőr és a tartály közé megy egy gumitömítés. A csőr pedig a falba vésett PVC-csőre csatlakozik, ami végülis a csészébe folyik le.
    Két helyen tud ereszteni: a csőr és tartály közti gumiszigetelés alatt-felett, illetve a csőr és az alatta lévő PVC-cső között.

    A gumi, vagy a szomszédos felületek lehetnek sorjásak, esetleg ferdén áll a csőr és ahogy fentebb írták: ráfeszül az anya, de szivárog. Vedd le a tartályt, rakd össze a kádban és engedd fel vízzel. Ha folyik, akkor valszeg cserés.
    Még lehet a tartály alján lévő kúpos gumitömítés is a ludas. Vagy a tartály repedhetett el.

    A csőr megy bele a PVC-csőbe, mint egy tölcsér. Mivel lefelé szabadon esik a víz ellenállás nélkül, nem lenne szabad visszaszivárognia és folynia.

    Ételfesték egy elég jó és olcsó indikátor. Töröld szárazra és tegyél a tartályba pár cseppet, keverd el és lesd, hol jelenik meg a színes víz.

    Én a mosdókagyló szifonját szedtem szét vagy 10×, mire már száraz maradt az alá rakott tartály. Ilyen klikk-klakk folyóka, és a gépésznek gyépésnek nem sikerült szivárgásmentesre összeraknia. Ott a rögzítanya és a külső mentes cső közötti teflonzsinór adta a megoldást.
    Garantáltan csepegésmentes tartály nincs. Lehet szerencséd, hogy elsőre épp jól sikerül összeraknod és ez a szerencse bizonyos mértékben függ a gyártmánytól, de a Dömötört sem zárnám ki.
    Nekem víztakarékos, felső szerelésű tartály kellett, ebben a mezőnyben a Dömötör 5k volt akkoriban, a következő valami 15k. Nem kerestem túl sok helyen, ismerős volt a fürdőszobaszalonos... Ő mondta, hogy a Dömötör a maga egyszerűségével jó választás és az egész tartály kerül annyiba, mint egy komolyabb esetleges javítása.

    [ Szerkesztve ]

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Új hozzászólás Aktív témák