Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Dyingsoul #128528 üzenetére

    Pár hónapja vettem az OBI-ban lemezkádat, eddig teljesen jó minőségűnek tűnik. Az áruházban az egyik meg volt sérülve, nyilvánvalóan a durva szállítás miatt, és lejött a zománc. Így láttam, hogy vastag, ha nem gagyizták el, sose kopik el. (A 35 éves öntöttvas kádat szétflexszeltem, azon is olyasmi vastag volt, és teljesen ép volt.)

    Szerintem tök felesleges a kádláb, inkább jól alá kell ytongozni pl., és csemepragasztó vagy purhab.

    Az automata dugó annyit tud, ha jól tudom, hogy alulról kinyomja egy bowden. De olyankor kiáll, se nem esztétikus, se nem praktikus. Plusz a meghibásodási lehetőség is nagyobb. Én megvettem a legolcsóbb hagyományos lefolyószettet, volt talán háromezer forint, megfelelő, nem ronda.

    Régen földelni kellett a kádat, én nem tartom túl nagy ötletnek. Ha már akkora a baj, az a földelés csak ront a helyzeten.

    Kádtöltő csap csatlakozása szabványosan 152 mm széles, de az excenterrel úgyis hozzá lehet igazítani. Mosdócsapnál meg kicsit talán trükközni kell, de alapvetően az is szabvány.
    WC-hez annyit, ha hátsó kifolyású, akkor ne szívasd magad fix csatornával, vedd meg a megfelelő hosszú (rövid vagy hosszú) flex csövet, és meg van mentve a napod.

    Többieknek köszi a válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Dyingsoul #128528 üzenetére

    Amit kinéztél, az elsődlegesen zuhanyozni jó: széles, lapos az alja.
    Kádlábat mindenképp meg kell venni, a gyári gari azzal együtt él. Azért nálam is van ytong tégla alatta...
    Az enyém is le van földelve, volt rajta egy hegesztett menetes szál.
    A gyári szifont megvettem, de a gépész nem építette be, hozott egy olyat, amivel tapasztalatai szerint nincs gond. (A Kaldewei márkát is ő javasolta.)
    Weben megrendelheted, persze, de érdemes megnézni, felpróbálni személyesen.

    Ami nekem fekete leves volt: a sérülés nélküli, bontatlan gyári csomagolás alatt volt egy kb 3 centis csíkban felületi sérülés. Én üzletben vettem át és vittem haza, nem tettem bele semmit. (WC-csészével, csapokkal, egyebekkel együtt vittem haza egy kombival.)
    A csomagolás gyakorlatilag kartonpapír a káván, ami kb 15 centit belóg a kádba. Nincs fóliázva. A boltnál reklamáltam, továbbították a gyártó felé.
    A gyártó embere hívott és már telefonban mondta, hogy felületi hiba, például valami fémmel karcolták meg, alu létra, ilyesmi. 1000-es, 1500-as vizes papírral ki lehet csiszolni. 10k-ért kijön, megcsinálja.

    Itt vágtam egy ilyen fejet a telefonban: :F Majd megköszöntem az infókat és megkérdeztem, miért nekem mondja a garanciális javítás árát? Én 100%-os árat fizettem egy 100%-os termékért, ami a gyári, sértetlen csomagolás alatt volt sérült. Nem kellett heveskedni, csak kétszer-háromszor kifejteni a határozottan az álláspontomat, aztán kijött a telefonos srác és 30 perc alatt megcsinálta. 8 hónap használat után sem látszik a nyoma, nem ült bele kosz, stb.

    Viszont arra számíts, hogy vizes talppal veszettül csúszik a kád, nem is merek a radiátorba kapaszkodni, mert nem tart meg...
    Ja igen, a Bauhausban láttam kiállítva a mi típúsunkat. Google-n kerestem rá a típus árára és egy lehetséges találatnak kiadta, de csak az alap, vékonyabb anyagút. Egymásba voltak rakva, volt köztük horpadt is. :W

    [ Szerkesztve ]

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

  • talpas

    aktív tag

    válasz Dyingsoul #128528 üzenetére

    Lemezvastagság: A márkásabb vastagabb.
    Földelés: Kis lemezfülecske ott kellene lennie...
    Kádláb: Egyes gyártók garanciát csak és kimondottan a gyártó által forgalmazott lábbal vállalnak. Én nem a gyárit vettem, mert arany áron volt, innentől 0 gar. Fejre állítottam, a két lábat szilikonnal rögzítettem, erre egy egész tubust szántam, másnap beraktam helyére, méretre állítottam a lábakat, szilikonnal a fal felőli kád élet megjelöltem, kimaszkoltam, odaszorítottam a falra, csempére. (akkor is rohadt meleg volt és pára, elkezdett nagyon gyorsan bőrösödni a szilikon) Másnap bekötöttem a lefolyót, a kád aljánál ytong lapokat leragasztottam, maradt kb. 1-2 cm hézag azt p.habbal kitöltöttem, előtte persze le kell súlyozni a kádat, én vizet engedtem bele. Sarokba lett ez így beépítve és kapott ravak vízvetőt is szintén szilikonba ültetve.
    Ennek el kell bírnia a nem csak az átlag súlyú embert, mögé az éleknél 100%, hogy semmiféle víz nem fog bejutni.

    "Veled, Uram, de nélküled..."

Új hozzászólás Aktív témák