Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz ecaddsell #68943 üzenetére

    Szep leiras:)
    Pontosan, nalam se volt foldeles a regi lakasban de a fi rele mar mukodik

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz ahenobarbus #68990 üzenetére

    barátom úgy csinálta felesleget felszedte, föld ledöngöl, aljzat beton, lépésálló hungarocell, záróbeton
    keress estriches vállalkozót aki kimegy és tartályból kipumpálják, sztem jobban jársz, 86nm-es házát 1 nap alatt bőven lebetonozták és majdnem teljesen sík lett - nem igazán jössz ki olcsóbban ha megveszed a cementet, sódert és nekiállsz kevergetni, időben meg pláne sokkal kevesebb -

    föccer mondott még olyat régebben, hogy aljzatbetont csinálhatsz úgyis, hogy a homokot összekevered cementtel, meglocsolod, összegereblyézed, és 3-4 hét múlva kész az aljzatbeton

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    ha valakit érint, tescoban 7,5e-ért vettem b&d sarokcsiszolót - flexet ( : -, praktikerben néztem tegnap de 20e alatt nem volt semmi, metszőolló is csilliárdokért a legolcsóbb, volt nemrég karcher száraz-nedves porszívó, valami 14e-ért tescoban én meg voltam olyan hülye h nem vettem meg ( : ezért néztem be de az már nem volt, volt még viszont 150ft-ért védőkesztyű gumis tappancsokkal, obiban meg lett metszőolló 700-ért:)

    szerk: 115mm-es, 500 v 700w-os, csöveket átvágni ilyesmire jó sztem bőven

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz runner 125 #68993 üzenetére

    igen, de ennyiért 2 év garival ha nem folyamatos munkára kell jó lesz:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    gipszkarton téma reloaded ( :
    ha nem akarom terhelni az alsó és felső födémet - valószínűleg pont azért mert nem igazán terhelhetőek -, viszont adott két oldalról erős 45cm-es fal, egymástól 5m távolságra, födémre merőlegesen mindkét falra felrakni ilyet, tehát padlótól mennyezetig, aztán ebbe rögzíteni födémmel párhuzamosan ilyeneket, vagy ilyeneket vastagabb anyagból, ezeket a mögötte levő falhoz erősíteni ami elé az előtétfalat akarom, ez járható lenne?
    gyakorlatilag pont fordítva, mint ahogy standard eljárás során csinálják, ma láttam azt a vastagabb profilt v ahhoz hasonlót, elég masszívnak tűnt

    szerk:
    tehát a vastag lila falhoz rögzítve az erős profilok, azokba pedig a vékony lila fallal párhuzamosan a vékonyabb karton tartók, 1 réteg 12,5-es kartont így elbír már jó, akkor mögé megy gyapot, 12-13cm kell elüntetni hő és hangszigetelőnek 3m magasságban, standard kartonnal egy rétegben az 75kg kb, de jobb szeretném két rétegben + gyapot /még jobban szeretném rigips blueval, de az 2,5x nehezebb a standard kartonnál -

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Chaser #69010 üzenetére

    cd profilból nem találtam 5m-est, de cw-ből van és elvileg a célnak megfelel

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz AndrewBlase #69021 üzenetére

    azért nem olyan egyszerű az, nálam is berobbant az egyik oldala a kabinnak berakáskor, mert a burkoló nem kicsit elceszte a derékszögeket amik burkolás előtt voltak... a vizes mester rakta be aki be és építi ezeket, láttam rajta nem kamuzik, pár tucattal már beépített ebből a fajtából gond nélkül máshol

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz kasza blanka #69063 üzenetére

    sütő magában is tud zabálni, mértem 1x az enyéme, már újabb genes, 2kw is volt, főzőlap is tud enni atól függ mennyi zónát használsz
    mosógép, mosogatógép is tud enni, bojler is ha van, mikró is ha csak átmenetileg is
    ha van bojler kérj vezérelt áramot, az ingyen lesz - lakásig, amennyiben a társasház vezetékezése is bírja -
    főzőlap terén indukcióson elfondolkoznék
    annak nézz utána, ha van 3x16a-ed alanyi jogon jár-e a 3x32-re bővítés, alapesetben 32a jár alanyi jogon és minden további amper 4500ft br körül van elmű felé, + a regisztrált villanyász
    az biztos, hogy a vezéreltet pluszba megkapod elműtől ingyen 32a-ig, de az kb csak bojlernek jó

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz csemberlen #69066 üzenetére

    mintha klímás topikban mondta volna valaki 3x16 után simán kapott 3x32-t
    az viszont biztos, h vezérelt 32 alanyi jogon jár a nappali mellé és a "h" tarifás óra is megfelelő eszköz esetén

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    technikai kérdések falazásról ( :
    van itt ez a fal amit tegnap kibontottam teljesen, úgy vettem, h félig ki volt bontva, mikor a tetejére értem meglepődve láttam h nem fogyott el a tégla, ellenben más fajta van keresztben, a szaki akit kérdeztem azt mondta ott már nem lesz tégla, boltívben van rakva födém közé, nem fogom látni, tegnap megint megszakértette, ez a másik megoldás, gerendák közé rakva szintén köracéllal átfűzve köztük, aztán kiöntötték betonnal őket
    azt mondja nem kell áthidaló rá, elméletileg a s felettem levő lakásnál ui. téglafal van folytatásban
    a kérdés, hagyhatom így v kell áthidaló?

    ez a gyönyörűség már szebb mint volt, bekartonozták meszelt diszperzitelt falra "ragasztással", fürdő van bal oldalt kb félig, ott tiszta penész volt, én is ragasztani akarom a kartont de téglára közvetlen, kiszáradt már a fal ahol kicsit nedvesebb volt, téglát letakarítom, lemaratom ecettel vagy sósavval és úgy gondoltam ragasztani
    jól gondoltam?

    fürdő és folytatás a következő oldala wc mellett a kád, no itt tiszta víz volt a fal, 80-90%-os páratartalom volt ahogy kibontottam egy kis részt, még mindig vizes de már szárad és szárítom is direktben a régi fürdő hősugárzójával fal töveinél
    a wc melletti oldal és a kád hosszanti oldalánál 45-ös téglafal van, kád rövid oldalánál kb 15-ös, az az előbbi helyiség másik oldalala részben
    úgy gondoltam ezt kivakolni kb nem sok értelme van, inkább körbe raknám a képen látható három oldalt 5-ös ytonggal, és lenne kis légrés a fal közöttt, felülre megy 2,5m környékére karton, de csak ytongon belülre és akkor felülre a fal tudna száradni ha úgy adódik, de vizet fürdő felöl már biztos nem fog kapni...( : ellenben fűtést télen igen és páraelszívót a fürdő
    negyedik oldala ami nem látszik a képen teljesen száraz, viszont elég egyenetlen, azt kartonnal ragasztanám, ugyanúgy kívülről is
    ahol ablak volt azt befalaznám, majd lesz pára elszívó falahol, ytong jó lesz oda?

    és van még egy kb 2m x 1m rész az előbb linkelt tégláig levert helyiségben balról a legvégén, látszik is a képen egy ablak és h alatta maradt vakolat, valami cementesebb lehet, nem akart lepattogzani mint a többi egyelőre hagytam
    a lényeg: azon a részen is 45-ös fal lenne, de ott csak 10-es van, mert régen ajtó volt és befalazták, de csak ennyire ( : ez érintkezik másik oldalán a lichtfoffal külvilágon keresztül, ytonggal lehet ezt falazni?
    bontott téglákat kidobáltam, amennyibe kerülne a habarcs meg amennyi idő elmenne vele olcsóbb az ytong

    áram kábeleket el lehet vinni zsugorcsőben a mennyezet és fal találkozásánál rögzítve u szöggel, vagy hasonló megoldással? oda valami hungarocel/nikecell dísz profil menne jó nagy h kitakarja a sörösüveggel génkezelt vakolásokat fenn a falak találkozásánál ((( : bőven elférne alatta, és csak lefelé kellene vésnem, ha úgy adódik valamit át kell húzni amire kb 0% esélyt adok akkor se vészes hozzányúlni
    - szegény szomszédokat már kezdem sajnálni, felettem is felújítás van két szinttel fentebb, nem ritkán dualba nyomjuk:d, csak annyit vésnék amennyit muszáj, bontás is van még bőven... -

    szerk:
    ha vezérelt is lesz nappali mellett akkor is kell szekrény nekik ha lakáson belül vannak?
    jelenleg a gázcső miatt nehézkes lenne ( : viszont ha használom is a gázt gond nélkül lenne neki helye odébb, ahhoz ugye nem kell engedély ha a mértet hogy levágja és ledugózza szaki amíg útban van a többi része amit át kell pakolni?

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Ton-ton #69085 üzenetére

    a vakolat maradékokra gondoltam, elég szépen elmókázott velük az ecet ( : meg a porral is, utána alapozó mehetne
    lichthof folyamatban, sztem befalazták a csatornáját, de majd kap akkor másikat, csak falat kell átfúrni és jöhet a nálam levő lefolyóba, h ne duguljon el az esetlegesen lehulló vakolat maradványoktól egy csőre gondoltam a fal oldalánál ami lyukacsos, talán van is ennek egy neve
    szakszavakat nem ismerem, bermann csőre gondoltam én is ((( : falak egyenletesek szerencsére, tudom mért sörösüveggel vakolták a falak találkozását:) én sztem leginkább hozzáállás kérdése volt akkor is sok minden, ha kipárnafázzák bárhol a falakat azok közé kb még gyerek is síkra tud vakolni, amennyiben a fal síkba lett rakva, de ha nem akkor is meg lehet oldani megkeresve azt a távot ami lefed mindent, ugyanezt plafonnál is el tudták volna játszani, lehet nem volt rá igény, meg ugye a sörnek fogynia kellett...:)

    ytong helyett porfix tégla is mehet? úgy láttam kb olyan mint az ytong, ellenben olcsóbb, tegnap láttam obiban

    erre tud még valaki érdemit? főleg az áthidalós téma érdekel, szerencsére a helyzet változatlan, nem repedt nem nyöszörög sehol semmi, de szeretném ha ez így is maradna...:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz föccer #69124 üzenetére

    akkor kicsit azt félreértettem

    áthidalóról mondj már véleményt:)
    és porfix? elsőre azt látom kb ua. mint az ytong, obiban is ezt mondta egyik dolgozó, kivéve méreteit amit kiszúrtam egyből, na meg az árát
    - kb mindent obiból veszek, náluk van free házhoz szállítás 100e ft felett és sajnos kell annyit költeni többször is:d -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Nerazim #69160 üzenetére

    alut tudtommal nem festenek hanem eloxálnak, ha pc ház 99% h szálcsiszolt és aloxált alu, én nem bántanám

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    vízszerelésre pesti faluban mi a reális kb?
    ezt a villanyos dolgot összekaphatná valaki, azt is kell vennem de annyi elhangzott
    - én majd hétvégén összeszedem a logisztikát bővítésről, tarifákról, addig még sokat kell bontanom ( : -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz szaszyka #69214 üzenetére

    kb ekörül van obiban is, korrekt ár, sima 5+1-est vettem 11e-ért, vékonyabb alu, 100kg vagyok és a bontókalapáccsal se nyekkent meg:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz n@p@lm #69299 üzenetére

    Rengeteg kontar van, ha tudod mit h kell csinalni nem erhet meglepi

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    Sitt szallitasra tipp
    Eloszor megoldottam szemkozti hazban felujitokkal, aztan elfelejtettek jonni, delutotttem guglit, elso talalat nem vette fel, masodik igen, eddig 6m3-t vittek el haztol 11e/m3 az ar, osszessegeben mar 9m3 korul jarok es meg mindig 100e ft alatt vagyok zsakokkal
    Kis csalas volt, hasznalt zsakot sokat kaptam:) de plazt is talaltam 45ftert 100dbtol, obiban 100ert adjak

    Szerk: persze ez pesti faluban, draga keruletben, kmeten egy 5m3es kontener megvan 20ebol siman:)

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz updog #69325 üzenetére

    Raneztem konteneresre, sztem teruletfoglalas miatt nem jonne ki olcsobbra sem, es ott vagy telerakom v alli dij is van par nap utan, igy meg letermelek egy adagot telefon es jonnek, nem kell kerulgetni a tormeleket. Magasfoldszint, orultek is:) eddig 120-150 zsakbol egy ugrott szet, amiket kellett dupla zsakba raktam, minden zsakot kotegeloztem, lestek is mert ez nem standard sajnos sokaknal. Szoval nem veszes ez egyaltalan.
    Cserepkalyha bontasra legjobb ajanlatom 30e ft volt, de ez sok telefonba kerult, jelemzoen 40-50e-t akartak kerni. Par ora alatt elbontottam egyedulr, melle meg vittek masik 35-40 zsak tormeleket ugy kerult zsakkal egyutt 30e-be a szallitas:) samott teglakbol a szepeket megtartottam, azokat majd felhasznalom fozolapos pultnal:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Blackmate #69346 üzenetére

    Ha csak klimaval futesz sokat, 40%kal olcsobb, ugy szamoltam mar ebben a szezonban visszahozza kb az arat, vezwreltrol valszeg le is mondok

    Teszteltem a lakassal vett infras hosugarzot, 1kwot zabal ( : kb ennyit fog a klima is, csak "kicsit" tobbet fut vele:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz tboy93 #69348 üzenetére

    Sokat futottam klimakkal, "h" tarifaval, teljesen eletkepes megoldas, bekerulesi ktsgre lakas nagysagatol fuggoen szamolj 200e-t szerelessel es attol felfele, uzemeltetesi ktsg normal tarifaval, nalam 34nm amit klima fut majd napi 10 oraval havi 12e ft, 20 oraval nahy hidegben 24e ft, "h" tarifaval ezek 60%-a
    Hivj ki egy klimas szakit merje fel, tobbi elektronos futes max 1:1 ertekkel fut, mai klimak 1:4-gyel

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    Ivoviz tisztito teren van vkinek tapasztalat? Lattam sok fajta van, ittam mar olyat es boven van olyan jo mint a jobb asvanyvizek, akarok olyat is majd de meg nem tudom melyiket

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz tboy93 #69397 üzenetére

    Szigetelestol es helyisegek elrendezesetol sok minden fugg, de barmivel futesz elso tenyezo szamit.
    Vizes helyiseget en is kulon oldom meg 300wos furdoszobai elektronos uj genes villany radiatorral. Ezek se ugy mukodnekk mint a regiek, nem vilagitos izzoszal es zart, at alulrol bearanlo hideg levegot melegitik fel.

    Szerk: "h" tarifa + ktsg, elmu ingyen adja de a merohelyet neked kell kialakittatni, regisztralt villanyasz kel hozza, es csak akkor lehet igebyelni amikor mar megvan kitol veszed a klinat

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz gordonfreemN #69403 üzenetére

    Ezert mondtam 200at, es onnan felfele, szerelesre 50et feltetelezve - ami egyebkent vicc - a "szakik" mar lassan azt kepzelik magukrol tobb jar nekik mint egy szivsebesznek ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz dh66e #69406 üzenetére

    Meg jo...legtobb helyen ez akkor kb ha kulteri es belteri kozt max 1m van, utana meterenkent 5e
    Egyik helyen mondtak 30at, arra meg azt mondom emberi is

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz pjen #69408 üzenetére

    Azert nagy nehezen kifussa' ezt 50e meg meg marad is par forint...:) Akkor meg viccesebb ha akkor is ennyi az ar ha annal a cegnel vasarolt a klima, no de ez van, idealis esetben sokaig csak egyszer kell kifizetni

    Szerk: gordonfreemN ugy nez ki lebetonozom a parkatte alatti reszt es parketta helyet, nezi a szaki es kerdi biztos nem akarok kozponti futest? Oke, mennyi lenne? Kazan 300e, radik 100-150, szerelvenyek 50 korul, es mennyi is a munkadij? Jol sejtem ugyanannyi mint amibe az anyag kerul?:) Elso hasra utesre 1 mllat mondott a 37nmes lakasra ( : valszeg 700-800 korul meg nagy nehezen kijonne, nagy lakasnal talan oke, maradok a klimanal:)

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz dh66e #69412 üzenetére

    Igen tudom, iszonyat ktsgek vannak amihez jo konyvelo kell, profi gepekre csiilio garancia van, par munkan visszakeresik az arukat kb
    Igen veszelyes, ugy remlik a tuzolto es adott esetben rendor munka is az, de mintha nem csilliardokat kapnanak akik az utcan meloznak
    Felkapott lett az epitoipar es elszalltak az arak, nem sivszebesz ott egyik se, es egyik se olyan h folyamatos tanulast igenyel mint pl az informatika:) ennyi erovel a kukasok is kerhetnenek havi fel millat, azt a buzt meg mocskot elviselni, auto hatuljan logni, vagy a sitt szallitok, oda nar kell kondi h esetenkent napi 10-20 tonnat v tobbet atpakolni
    Legalabb rendesen dolgoznanak az iparosok, de az se nagyon megy legtobb esetben sajnos

    Szerk: gordonfreemN felszedtem a cserepkalyhat, ma megbonzottam korulotte, hat eleg korhadt a parketta alatti resz, ami talan hajopadlo volt regen, parketta az beton kemeny:) ket eloleny is kiszaladt es nem vagyok allatgyulolo de na:d
    Felhivtam akik itt szemben betonoznak, 60-70et mondotz kompletten, 18-20nm kell, 5-7cm vastagsagban, ez az estriches hulyeseg, elvileg masnap mar jarhato, par het alatt kidzarad, itt meleg van ha becsukom az ablakot, es amint porolasnak vege johet a klima es segithet az is, nem akarok vastagot, szint miatt se kell, meg fole inkabb mdfet rakok, abbol van annyi vastagsag biztos be tudom loni a hianyzo vastagsagot majd es az szigetel
    Statikust nem hivok, 600kg volz kb a kalyha:) voltam alattam levo pinceben, sehol nincs repedes a plafonjan, nem is lehet, enyhe boltives tegla kirakassal keszult ott a fodem, kb minel nagyobb terhelest kap annal stabilabb
    Arrol nem beszelve minden volt nalam is a furdo fodemjeben, epp csontvazat nem talaltam ( : 2-3 reteg regi mozaik jarolap, felette meg egy reteg uj burkolas, alattuk teglak meg beton (: szemkozti hazban is volt minden a fodmben ami sikerult, telibe vagtak 80nmt 10es betonnal aztan kesz:d

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz BullZeye #69415 üzenetére

    Reszvetem, orom kontarokat meneszteni ( : profi vizesem lett, szerencsere villanyasz vizsgaja is van meg csinalja is, lebarteleltuk h nekem meg elvallalja a melokat:d de burkolot meg nem talaltam, kartonosok elvileg vannak, nem egyszeru ez:)
    Vesest vallalok minden mennyisegben, de por meg zaj, meg ha megcsuszik kilovi a kukim, szoval csak csilliardokert megy ((( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz macilaci78 #69417 üzenetére

    Az en leendo vizesem is hasonlosuaki, felettem a haverjaval kompletten csinaljak a lakast de csak mert regi ismeros, nekem mar burkolast nem vallal ( : pedig lattam korrektul dolgozik,idosebb tag, epuletgepesz hivatalosan, nem villam mar az biztos, villany ugy lesz en vesek faragok furok o meg bekoti ami kell...:) Egesz belejottem, ha van egy jo gep megy a melo es olcso volt
    Burkolo szama nekem is johet:)
    Mindenes szakik meg, van nehany korrekt, de zomeben csak konyitanak valamicsket az egyes szakokhoz es kontarkornak, kmeten en is olyannak koszontem meg, mivel eleg egyuttmukodo volt sajat laban tavozott ( :

    Szerk: dh66e mamostma' en is 10et kerek minden megkezdett oraert akkor is ha csak epp egy gepet telepitek ( : villanyt is hasonlo oraberrel szerelik atszamitva:)

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz csibor #69420 üzenetére

    festékhez nem értek kültérre, de előtte alapozó biztos nem fog megártani, gyanítom ez alatt nem volt

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz cynric #69458 üzenetére

    En ugy dontottem likvidalom, ugyse lesz olyan mint a gyari, nehez vele mozogni, enyem mar meg sincs, racsaptak, ontott vasssss:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Met #69460 üzenetére

    nincs baj az akrillal de gondosan kell beépíteni és alátámasztani, sokat futottam már a témában, és persze sok a gagyi is ami miatt rossz híre megy

    szerk: cynric nem túl jó minőségű
    én obisat néztem, az itteni vizes már kazallal épített be belőle és nem volt gond később se, de tisztességesen alá és köré kell falazni
    gyakorlatilag ez egy mdf vagy egyéb lemez alul és aköré húzzák fel az üvegszálas műanyagaot - lehet nem pont azt :) - , és magában iszonyat instabil

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz BullZeye #69467 üzenetére

    Marvanyok azertarban kicsit masak mint az akril es fem, kifsit nagyon:)
    En azt mar nem ytonggal falaznam hanem normal teglaval, magaban is eleg szep tomege van, beleaz ember es viz az mar jo adag, ytong meg nem tehwr hordasra van, 5cmes vastagsagban semmikepp, 10cm meg nem hiszem h perem ala beferne

    Jut eszembe, nemreg hallottam 20as ytongbol epult hazat aminelk meg a tetoteret is be akarjak epiteni ( :

    Met vagy kozetgyapottal
    Egyebkent meg egy mini infra padlofutes a kad ala es kesz, en is utaltam mikor mindig kihult a kad meg eleve hideg volt

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Morris #69474 üzenetére

    Nem irtam le, azt mondtam amit tapasztaltam es szakiktol hallottam
    20as vastagsaggal meg hazat teglabol se epitunk leginkabb:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz gordonfreemN #69476 üzenetére

    téglából esetleg, de nem ytongból, 20-as téglából se láttam még házat, 25-ös volt a legvékonyabb
    40-es vastagsággal lehet nyugodtan 5 emelet is téglából:) de valszeg sokkal több

    más...gáz szüneteltetés/megszüntetés, ilyesmi

    a szüneteltetés max fél év, ekkor marad az óra, de nem kell alapdíjat fizetni, 1k/hó

    efölött már leveszik az órát, kb 20k, viszont bármikor újra vissza is rakják ugyanennyiért - ezek államilag szabályzott díjak a szolgáltatók ferlé - , amíg nincs óra nincs alapdíj sem

    olyan verzió hivatalosan nincs, hogy óra után cső levág, ledugóz és úgy hagy évekig, alapdíj akkor is ketyeg és szabálytalan

    társasházban óra előtti rész marad a lakáson belül, tehát a lakás fő gázcsapja, utána dugóznak, ha valaki azt akarja, h lakásban semmi gáz cső ne legyen az zsebbe nyúlós, a ház fő csapját elzárják, lakás előtt/alatt kinél hogy van levágják a csövet, utána viszont minden lakásban nyomás próbázni kell, ez lakásonként kb 40k ( :

    szóval aki nem használja legegyszerűbb ha elviteti az órát, nem lesz utána havi 1k alapdíj és bármikor kap másikat ha úgy alakulna - átfutási időre 4-5 hetet mondtak jelenleg le illetve felszerelésre -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz gordonfreemN #69478 üzenetére

    igen, értelemszerűen ha lakáson belül van, eddig társasházban gázórát csak belül láttam, de mint esetedben is nem feltétlen így kell lennie
    és igen, kb utána új procedúra minden, de maga az óra része nem ktsg-es - elviekben csak a lakást kell nyomás próbázni, legalább is erről nem mondtak semmit, igaz én meg nem kérdeztem rá, de golyóim tele voltak már laza 1,5 órát dekkolhattam a gázosoknál ( : -
    megvárom h leokézzák a talán jövő héten kivitelezett 32a-t és meg is válok a gázórától, addig azért marad...:)

    villanyról is fejlemény, amit az első regisztrált villanyász elfelejtett közölni, és azóta már három másik mondta akit kihívtam, ha hozzányúl akár bővítés miatt is - 99% nem hoznak másik órát mert új, digitális, csak a 16a-s kismegszakítót cserélik 32-re - , akkor már a jelenleg lakáson belül levő órát csak kívül lehet elhelyezni ( :
    egyik szaki azt mondta két szingli dobozban megoldja nappalit és h-t, van az ajtóm mellett egy lépcsőházi
    villanyóra takaró szekrény - valami tákolt ganaj, tegnap már majdnem kiszakadt annyiszor nézték:d ofc én fogom azt is megcsinálni mert rossz ránézni, amellett már kb életveszély ( : -, és ebben a szekrényben lesz az én órám is

    közösképviselő ügyvéd hallatán mindjárt segítőkészebb lett a lichthof ügyében, eddig szépen beszéltem vele, most közöltem, eddig tartott ((( : villanyóra szekrényt még nem is mondtam neki

    megbontottam komolyabban a volt kálya körül a parkettát, nem akarom elkiabálni, de 10 centivel a parketta alatt talán-talán-talán a salakréteg alatt beton van:) ma már nem koszolom be magam, majd holnap, akkor lesz más meló is bőven

    szóval lassan de biztosan alakulgatnak a dolgok

    - ugyanitt ügyintézést minden téren vállalok, van az a pénz:d -

    szerk: esetemben max egy konvektor lenne kéménybe kötve, ezért nem is kérdeztem rá más gáz eszközökre, mert azok biztos nem lesznek, szerencsére mint kiderült a kémény bélelt, csak egy szellőzőt kellene az ablakba építeni vagy bejárathoz és minden minden szabványnak megfelel - attól eltekintve, hogy jelenleg 1,6m cső két fal közt a levegőben lóg:d -de ha lenne konvektor azokat úgyis kukázom, klíma beltéri útjában is van az a szerencsétlen cső a bejáratnál

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #27813376 #69480 üzenetére

    amit én mondok a 20-as része a fal vastagság, 60x20x10 ha jól rémlik a kommersz ytong méret
    tehát lapjára tették, se statikailag se hőszigetelés terén nem sokat ér így
    sztem nálatok acélból meg van építve a váz és csak ki van bélelve ytonggal, ha nem tévedek nagyot

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    Tegnap hallottam egy jo sztorit, gazos meselte kihivtak konvektort tisztitani, de wlotte is volt valaki
    Egy szem suritett levegos flakont vitt az elozo tag, es megkerdezte a nenit hany fujast tetszik kerni?
    Egy fujas 1500ft volt
    lol :d

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz akos727 #69534 üzenetére

    Klima, kisegitesnek elektromos pl furdobe v ha kell masik helyisegbe
    "h" tarifaval meg akar olcsobbra jossz ki mint gazzal, viszont azt radikra nem adjak, csak hoszivattyus keszulekre mint pl a klima
    Az igaz h az uj elektromos radok joval hatekonyabbak mint a regiek, viszont meg igy is csak kozel 100% hatasfokkal futenek, a mai jo klimak pedig 350-400%kal
    250bol szerelessel kb megvan ami neked kell, minosegi, nem jatek klima
    Klimas topikba nezz be

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz philoxenia #69538 üzenetére

    Tobb arajanlatot be kell kerni
    Van akinel 30k az alap, van akinel 50, van akinel meg tobb

    Nekem toshiba lesz 99%, 210k+50 szereles, pontos modellt nem tudom de klimas mester szerint ezert az arert az egyik legjobb, wifit tud amit dijazok ( :

    Szerk: MaciG valyog hazat csak meazelni szabad elvileg, lehet van mar olyan legatereszto festek ami jo neki
    Csempezni ra kozvetlen nem hiszem, de azt megoldod ele epotett 5os ytonggal
    Fodemre kell figyelni alul felul, felul altalaban csak saralva vannak a gerendak kozti reszek, alul meg nincs vizszigeteles ha beton van is
    Ha a fal vizes korbe kell vagatni alul az egesze es ugy szigetelil, nem olcso jatek
    En regit biztos nem vennek csak aproeet, egyszerubb eldozerolni es ujat epiteni ha nem figyeltek ra

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz philoxenia #69562 üzenetére

    igen, ezért kell árajánlatot kérni több helyről, eleve az egész egy beltéris rendszer annak függvénye milyen a lakás elosztása, de általában úgy a legjobb ha elöl van
    napokban két regisztrált villanyász volt, egyik árajánlata ugyanarra a munkára 102k anyag+140k+tréfa munkadíj
    másiké mindenestől 160k alanyi aam számlával, nem kis különbség még ha tréfát is ráraknám, szóval árajánlat több helyről
    mindenesetre egy minőségi elektromos radi kb 50k, és fogyasztásban 4x-ese a klímának és nem lehet rá "h" tarifát kérni
    most van egy kis időm, össze is szedem amiket eddig megtudtam

    BullZeye rigips blue acoustic, attól függ mennyi helyed van, két-két réteg kívülre, összesen 5cm, közé pedig rockwool xd - ez, nem másik mert sok van -, biztos nem lesz gond
    ezek viszont dög nehéz kartonok, a standard 12,5mm-es 12kg, ez 30kg/tábla, 12kg/nm ( : pont ezért jó hangszigetelő, sztem a szakid es ezt mondta
    az xd-nek pedig kőzetgyapotok közül egyik legnagyobb a sűrűsége

    szerk:
    10-12 ponton záródó acél lemezes, belül gyapottal bélelt gyártatott kb 100-120e ft lehet
    napokban láttam obiban standard ilyet 80-ért
    ha jól rémlik náluk 100+tréfáért láttam plakáton egy hirdetést, régi ajtót bontják, viszik, újat beépítik
    ezeknél már a kulcs is hasonló mint autóknál, nem lehet csak úgy másolgatni, elég korrektnek tűnik, láttam már ilyet

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    Fűtés elektromosan, de hogyan?
    Először is mérlegelni kell, akarunk-e gázt, ha igen milyen megoldásban? Ott is van több alternatíva, konvektor, cirkó kazán, kéményes verziók, parapetesek, stb. Azt nem árt tudni, a gáz üzemű eszközök használatát egyre jobban szigorítják, saválló anyaggal bélelt kémény, lakáson belüli elhelyezés, kémények max. hossza, szellőző, szellőztető, stb. Ezt napokban mesélte épületgépész, kettő darab átfolyó rendszerű gáz vízmelegítőt cseréltettek vele ugyanilyen kisebb teljesítményűre, mindeközben a kéményseprők látogatást tettek a lakásban. A gáztervet a gázmű elfogadta, ugyanez már a kéményseprőknek nem felel meg. Gyakorlatilag nem változott semmi, max. pozitív irányba és nem jó. Arról nem beszélve, gáztűzhelynél és általában átfolyós melegítőknél a gázterv előírja a szellőztetőt vagy szellőzőt, a kéményseprők pedig azt írják elő, hogy ne legyen. Neten elég csúnya sztorikat találtam.
    A lényeg, amennyiben gáz fűtést szeretnénk alaposan utána kell járni _midennek_, bekerülési ktsg-e egy cirkós fűtésnek lakás méretétől függően nagyságrendileg 600e ft és felette, amennyiben a kémény bélelt, ha nem akkor ez további tetemes plusz költség.
    Elektromos fűtésnek egyik nagy előnye, hogy gyakorlatilag egyik szolgáltató és szerv sem tud belekötni semmibe. A régi izzószálas megoldású hősugárzókat, radiátorokat felváltotta az új, izzás nélküli fűtőszálas megoldás. Ezek már majdnem 100% hatásfokkal működnek, nem izzanak, ezért nem is ég rajtuk a por. Rengeteg gyártó és design létezik, pénztárcától függően bőven van választék. Elvi lényegük röviden annyi, hogy az alulról beáramló hideg levegőt melegítik fel, maga a radiátor nem forró, felül pedig a meleg levegő áramlik ki belőlük.
    Ezeknek a fűtéseknek bekerülés költsége ugyanakkora lakást feltételezve sokkal kevesebb, mint egy gázos cirkós megoldásnak. Ugyanakkor szükséges hozzá az elektromos hálózat megfelelő kapacitása is. Sok régebbi lakásban csak 16A-es bejövő áramerősség van, ami nagyságrendileg kettő darab 1,5kw-os radiátort tud kiszolgálni, és másnak semmi nem is marad. Mindenkinek alanyi jogon jár 32A, ez viszont csak a szolgáltatói részről igaz, lakáson belül a fogyasztónak kell biztosítani hozzá a feltételeket. Amennyiben társasházról beszélünk, szintén a háznak, vagy a fogyasztónak kell finanszírozni azt, ha például 16-ról 32A-re szeretne bővíteni. Ez kb. 100e ft-tól felfele kezdődhet.
    Annyit még érdemes tudni, hogy 32A felett minden egyes Amper 3600,-ft+áfa díjjal számolandó, ez bruttó 4,572,- ft jelenleg.
    Van egy kiskapu, amivel mégis tudjuk növelni elmű részéről költség mentesen a hálózat kapacitását. Az ún. A1 nappali tarifa mellé igényelhetünk például B1 vezéreltet - régi nevén éjszakai, hőszivattyús fűtőberendezésekhez pedig H tarifát. Mindkét tarifánál meghatározott, milyen fogyasztókat köthetünk rájuk. A vezéreltnek röviden annyi a lényege, hogy napi 8 órát működik, akár szakaszosan. Ez bojlernek tökéletes, de gyakorlatilag más eszközt nem tudunk vele használni. Az elektromos radiátorokat sem. 40%-kal olcsóbb a díjazása, mint a nappali tarifának, 1kwh nappali kb 40ft, a vezérelt 24ft.
    A H tarifa már érdekesebb, az elszámolása megegyezik a vezérelttel, hőszivattyús megoldásokhoz lehet használni. Itt jönnek képbe a klímák, a ma kapható klímák már nagyjából mind inverteresek, tehát fűtésre is alkalmasak. Hatásfokuk négyszerese az elektromos radiátorokénak. Ha mindez mellé megigényeljük és megkapjuk a H tarifát, gyakorlatilag nem drágbbb mintha gázzal fűtenénk. A H tarifa fűtési idényben egyezik meg a vezérelt árával, a többi időszakban a nappali díjszabás szerint számolják, tehát a lkaás hűtése nem lesz még olcsóbb vele. Amennyiben több tarifát szeretnénk, mindhez külön óra is kell, ami költség, ezt vegyük figyelembe.
    Egy minőségi klíma valahol 150e ft környékén kezdődik ami elég 30-40nm-es lakás fűtéséhez/hűtéséhez. Szerelési költsége pedig 30-50e ft-tól, ha a kül és beltéri egység 1m-en belül vannak, minden további méter kb 5-6e ft-ba kerül. Daikin, Fujitsu, Toshiba, Gree egyes modelljei a leginkább ajánlottak. Innetől meg pénztárca függvénye, akár wifi, akár extra csendes üzemmód, öntisztító funkciók, régebbi/újabb modell növeli az árat. Ne dőljünk be a "nagy" neveknek ilyen téren, klíma egészen más világ mint egy tv. Több klímás szakit kérdeztem, mind szerint japán klíma, azon belül már voltak megoszló vélemények. Ezekre általában 3 év alapgar van, és bővíteni is lehet őket 10-re, kivéve ha folyamatos fűtésre is használjuk - tudják ellenőrizni a "fekete doboz" alapján -.
    A klímás fűtés, ahogy minden más fűtés nagyban függ a lakás alaprajzától, falazatától, födémtől, esetleges hőszigeteléstől, elhelyezkedéstől. Amit egyéb osztott fűtéseknél sokkal jobban meg kell vizsgálni, a lakás szeparáltsága. Amennyiben egy beltéri egységgel szeretnénk fűteni, nem lehet túlszeparált a lakás, mert nem fog mindenhova beáramlani a hideg/meleg levegő. Minden esetben érdemes kérni szakértő ajánlását, lehetőség szerint többet is. Multi rendszer drága és problémás lehet, amennyiben több beltéri egység kell külön kültéri rendszeren is legyen.
    Megemlítem még az infrás fűtést, valahol a az elektromos radiátor és klíma közt, de mivel erre nem lehet H tarifát igényelni és általában padlófűtésként érdemes használni, így nem foglalkoztam vele.
    Ezeket az információkat kéretik feltételes módként kezelni, nem szentírás, hatályos jogszabályokból, "oknyomozásokból", szakikkal való eszmecseréből születtek. Minden esetben szakértő/k bevonását ajánlom.

    szerk: Amennyiben úgy döntúnk, megválunk a gáztól két lehetőségünk van.
    Szüneteltetjük, ekkor nem kell a havi 1e ft készenléti díjat fizetni, de ez max. fél év lehet.
    Másik megoldásként leszereltetjük az órát. Ennek államilag meghatározott díja van, jelenleg kb. 20e ft. Amennyiben újra szeretnénk későbbiekben gázt is használni, ugyanennyiért vissza is hozzák az órát. Emellett viszont kell nyomás próbát is csinálni, 15-20e ft. És valószínűleg gáztervet is újra kell csináltatni, de legalábbis gázosoktól és kéményseprőktől számíthatunk ellenőrzésre.
    Ha nincsenek eszközök a rendszeren, nem lehet ledugózni az óra után a mért részt és elzárva a lakásban vagy azon kívül úgy hagyni, szabálytalan. Ilyen esetben szereltessük le az órát.

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Chaser #69566 üzenetére

    H tarifához még kiegészítés.
    Igényléséhez szükség van a kereskedő/beüzemőlöz is, ő tölti ki a szükséges adatokat az eszközről és szükséges az aláírása hozzá. Továbbá az eszköznek a kötelező paramétereket teljesíteni kell, az ún. fűtési jósági tényező szükséges adat a klímáknál, más néven SCOP. Ez legalább 4-es legyen, A+ besorolású. / jogszabályban úgy láttam 3 van megadva, de a szolgáltatókat úgy néz ki nem érdekli. Viszont alegtöbb modern klíma ezt tudja, és minél jobb ez az érték annál kevesebbet fogyaszt az eszköz. A vezérelt tarifával ellentétben itt nem mi adjuk meg hány A-t igénylünk, hanem a szolgáltató az eszköz alapján adja az általa reálisnak gondoltat. Az eszközök bekötésére is vannak szabályok, B1 és H tarifás eszközök csak fixen bekötve használhatók, tehát bontható konnektoros megoldásnál nem. Ezt ellenőrzik átadáskor és szigorúan is veszik, későbbi ellenőrzés pedig bármikor lehet.
    Fűtési tényezőkről itt van egy jó leírás.
    Amennyiben a nappali hálózatot bővítenénk, vagy igényelnénk B1-et, elmű területén kérjünk hozzá igénylőlapot a kért értékekkel és adjuk be. Maximum 3 munkanapon belül elbíráálják. Amennyiben leokézták, keresnünk kell egy regisztált villanyszerelőt, ő fogja kivitelezni a szükséges megoldásokat amenniyben kellenek bővítéshez, vagy másik B1 órát és/vagy H tarifát is szeretnénk. Ezután az elmű 8 munkanapon belül ellenőrzi a kivitelezést és ideális esetben használhatjuk a bővített hálózatunkat.
    Azt még érdemes tudni, amennyiben a mérő óra lakáson belül volt, onnantól hogy akár csak bővítést kértünk, a hatályos jogszabályok szerint már csak kívül helyezhető el az óra.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz M43g #69568 üzenetére

    Nalam is igy volt a kad, l alakban kivulrol alatamasztva, stabil volt pedig ontottvas a kad
    Ha nem mozog nem bantanam, ha mozog ugyis bontani kell

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz macilaci78 #69571 üzenetére

    Hajopadloval nem vag,ok meg tisztaban
    Az mar biztos, h szaraz a parketta alatti resz is, hetfore tervezem az egesz likvidalasat, de eddig ugy nez ki bolta fodem valahol 1,2-1,5m kozti fesztavval, az kiontve betonnal kb 10cm vastagon, azon koho salak 10cm vastagon, ezekre merolegesen szeles deszkak es ezen van a parketta
    A betonon 5*10 cmes szarufak, tavolsagukat meg nem tudom, de ezeket hagynam, errre mennenek az osb lapok
    Salakot felszedem, szerencsere eleg tomor, a helyet v lepesalloval, v gyapottal v granulatummal kitoltom, tetwjet biztos granulatummal, szepen fekudjon ala teljesen az osb retegnek az egesz
    Az egeszre valami vastagabb folia v a betonra v mindkettore? Utana osbre alatet szivacs es hajopadlo
    Ha jol ertettem inkabb szelessegben szeretnek tagulni, de ha a paratartalom kozel azonos akkor nem nagyon fognak es lerakas elott 1-2 hetet alljanak majd a lakasban
    Lattam 4e-tol 25ig mindent, melyiket erdemes? Kemenyfat is lattam 4ert, inkabb afele hajlok, van valami tipus ami bevalt v kb mindegy? 5-6ere kijonne nme nem bannam:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz macilaci78 #69576 üzenetére

    Gerendahoz kozelebb vannak mint parnafahoz:) azok maradnak, kozejuk hoszigeteles es erre osb, meg nem tudom milyen surun vannak, csak kb fel metert bontottam a kalyha elott, de nag,on raereztem, pont a szarufa elott vagtam el az azokon fekvo deszkakat fel centivel max ( :
    Nem terveznek masik fat kozejuk rakni, ez mar kiszaradt, ha nagyon ritkasan van inkabb zsaluzok kicsit es ontok ki betonbol, a regi fa meg beton biztos nem fog mozogni, vagy ahol szellosebb alatamasztim ytonggal, az szigetel is es maerevseget is ad, es nagy esellyel atlapolva lesznek az osb lapok is, kb 3cm kell de majd kiderul mi lesz a sik pontosan
    Akkor marad kemeny fa :R

    Szerk: nem olyan lesz mint a bwtont, te nem betont szeretnel, az viszi a hangot:)
    Hangszigeteleshez tomeg kell egyreszt, masreszt a levego elterelese. Timeget adja a karton, terelest a gyapot, mindketto direkt hangszigetelo, speci rogzito is van hozza, ha holnap kell irany gugli es hamahama':) nem olyan rengeteg helyen forgalmazzak ezeket
    Ha csak kvulre rakod.a.kartont.tobbi helyre gyapot, de sztem az xdbol eleg 5cmes is, mar annak se.olcso nme, 10es rendesen durva ( : 5cm xd, maradekra pedig standard, de ha van penz nyilvan xd oda is

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    olvasgatom most már erőteljesebben a hajópadlókat, már tudom mit jelent a fózolt és mért van bemarás az aljukon ( :
    azt nem értem, mért luc ha fenyő, egyik legpuhább fenyő, nedvességet kevésbé szívja talán?
    hogy rögzítik ezeket? láttam csap hornyost, amit szögelni kell de hol?
    nútféderest gondolom nem szögelik, csak simán le kell rakni mint a lamináltat?
    néztem azt is, milyen felületekre lehet rakni, ez lehet akár beton ragasztással, hagyományos párnafás megoldás, de említik az osb-t is amit én akarok, ott viszont megemlítik, hogy nem tud szellőzni a fa, ami mondjuk igaz, de betonnál se tudna
    bepenészedhet, vagy mért baj ha alul nem szellőzik? vizet, nedvességet biztos nem kapna
    próbáltam magam győzködni, hogy laminált mert egyszerűbb, de nem:) valamilyen fát akarok a padlóra

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    Parafakat nezem meg, az elviekben furdobe is mehet ha jol latom
    Mindig a dugo jut rola eszembe ( : valahogy nem tudom burkolatkent elkepzelni, tud valaki pesti faluban ertelmes bemutatoternet?
    Tegnap zalakeramiaba neztunk be, voltak olyan trehany burkolasok a kiallitott reszeken ugy csapnam nyakon a burkolot kettefwjelne a falat:d ezek meg kiraknak ilyet bemutatoterembe

    Zuhanypanel teren kepben van valaki? Kludi, mofem, ilyesmit nem talaltam, esozteto meg zuhanyfej kombokat csak, de legalabb azokat is jo dragan ( :
    Tobbhoz irbak automata valtoszelepet, ez ugy mukdne bejovo hideg es melegvizet ket agra osztja a kadtolto es panel fele, amikor vmelyiket kinyitom automatikusan folyik a viz, nem kell valtogatni?

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Nkboy #69631 üzenetére

    akkor még aki ilyennel foglalkozott tudta mit csinál, nem megvett valami jól csengő márkanevű gyártótól valamit amit egyik komája mondott ( :
    meszes vakolatra ami kiszáradt és porzik oltott mész, homok és gipsz glettet raknék, az vályognál is fenn maradt, olcsó, sokáig lehetvele dolgozni, akár napokig sem szárad be ha le van zárva az edényben, és nem porzik egyáltalán a megszáradt felület sem, cserébe több száradási idő kell neki mint egy tisztán gipsz glettnek

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Sasu007 #69635 üzenetére

    új fajta elektromos radikat nézegess, pl nobo vagy mobo, passz, még túl reggel van ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák