Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz philoxenia #69562 üzenetére

    igen, ezért kell árajánlatot kérni több helyről, eleve az egész egy beltéris rendszer annak függvénye milyen a lakás elosztása, de általában úgy a legjobb ha elöl van
    napokban két regisztrált villanyász volt, egyik árajánlata ugyanarra a munkára 102k anyag+140k+tréfa munkadíj
    másiké mindenestől 160k alanyi aam számlával, nem kis különbség még ha tréfát is ráraknám, szóval árajánlat több helyről
    mindenesetre egy minőségi elektromos radi kb 50k, és fogyasztásban 4x-ese a klímának és nem lehet rá "h" tarifát kérni
    most van egy kis időm, össze is szedem amiket eddig megtudtam

    BullZeye rigips blue acoustic, attól függ mennyi helyed van, két-két réteg kívülre, összesen 5cm, közé pedig rockwool xd - ez, nem másik mert sok van -, biztos nem lesz gond
    ezek viszont dög nehéz kartonok, a standard 12,5mm-es 12kg, ez 30kg/tábla, 12kg/nm ( : pont ezért jó hangszigetelő, sztem a szakid es ezt mondta
    az xd-nek pedig kőzetgyapotok közül egyik legnagyobb a sűrűsége

    szerk:
    10-12 ponton záródó acél lemezes, belül gyapottal bélelt gyártatott kb 100-120e ft lehet
    napokban láttam obiban standard ilyet 80-ért
    ha jól rémlik náluk 100+tréfáért láttam plakáton egy hirdetést, régi ajtót bontják, viszik, újat beépítik
    ezeknél már a kulcs is hasonló mint autóknál, nem lehet csak úgy másolgatni, elég korrektnek tűnik, láttam már ilyet

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák