Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lemmy71

    őstag

    válasz mezis #96090 üzenetére

    Nálam tavaly volt a katasztrófavédelem (volt kéményseprő) a kéményt ellenőrizni. Megnézte a kazánházat, bekapcsoltam neki a kazánt megmérte a kazán körüli levegőt a huzatot és persze a kéményt is megnézte műszerrel és tükörrel. Bár én minden évben kitakarítom a kazán hőcserélőjét és a kéményt is szezon előtt, úgy hogy pont patika tiszta volt amikor ellenőrizték:) Megírta a jegyzőkönyvet hogy minden rendben, én meg vártam a számlát, erre azt mondja ingyenes a vizsgálat, kérdezem mikor jönnek legközelebb, a válasz családiháznál gázkazánoknál két évente van a kötelező vizsgálat. Még annyit tett hozzá hogy kivan nekik adva hogy figyeljék hány darab kémény van a házon, és ha a bejelentettnél több van akkor büntis a dolog. Hozzá teszem hogy még a kéményseprők végezték ellenőrizést és nem a katasztrófavédelem kezében volt ez az egész, akkor évente volt a kötelező felülvizsgálat és 1500ft körül volt egy gázkémény éves díja. Szerintem most is jobb lenne ha évente kötelező jelleggel jönnének ellenőrizni a kéményeket, és nem a gyorstalpalón végzett katasztrófások, hanem a tapasztalt kéményseprők végeznék a vizsgálatot. Mert gondolom mindenkinek megér évente egy két ezer forintot egy kémény vizsgálata, mint hogy álmában megfulladjon az egész család vagy porig égjen a ház.

Új hozzászólás Aktív témák