Új hozzászólás Aktív témák

  • Tranggz

    csendes tag

    Sziasztok!

    Festő munkálatok előtt állunk és anyag-, eszközválasztással kapcsolatban szeretnék kérdezni. Korábbi kommentekben kerestem már, de sok kérdésben megoszlanak a válaszok, így bedobom, hátha vannak új tapasztalatok.

    Kb 2-300m2 lesz javítva, festve, néhol nagy belmagassággal.

    Glettvas
    Az ilyen kétkezes glettvasakra mennyire érdemes beruházni, ha nem csak gipszkarton falakat glettelünk? A por alapú glettekkel is használhatóak, vagy inkább a bekevert vödrös anyagokkal célszerű?
    A teleszkópos megoldás videók alapján nagyon hasznosnak tűnik, de érdekelne hogy a gyakorlatban is segítség-e.

    Festék:
    Minden fal fehér lesz.
    Nappaliba, lakószobákba a Héra Gold tűnik befutónak a kommentek alapján. Ez miben különbözik a kék fedeles Hérától?
    Konyhába, fürdőszobába Dulux Easy Care.
    Van más javaslat? Ha érdemes, akár drágább festékek is érdekelnek.

    Henger
    Szeretném, ha minél simább lenne a felület, kevés textúrával. Gondolom erre a rövidszőrű hengerek a legjobb választás?
    Melyik márkák, modellek ajánlottak?

    Szinte csak a Schuller Microline-ról találtam említést. Ez a gyakorlatban miben különbözik pl a Goldline vagy Microline PRO hengerektől?

    Mélyalapozás
    Festőtöl jött tipp, hogy mélyalapozóba keverjünk a fehér festékből, így kevesebb réteg kell a fedéshez. Ez mennyire működő taktika?
    Az én tudásom alapján ez nem egy korrekt megoldás, de mivel elég nagy felületről van szó, nem bánnám ha kevesebbszer kellene lekenni.
    Mik erről a vélemények?

    HÉRA Falfix népszerű a topicban. Van más alapozó, amely ár-értékben jobban produkál?


    Köszönöm a válaszokat!



Új hozzászólás Aktív témák