Új hozzászólás Aktív témák

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz runner 125 #109328 üzenetére

    :R

    Én is oszlopbelsőre tervezem mindenképp.

    Nem tudom, hogy mekkora zártszelvényt szokás rakni, de számolj úgy, mint a tieddel, mivel ugyanazon anyagok lesznek(csak ugye a szín nem olyan lesz). Nem tudom, hogy az milyen vastag lehet összesen..
    25-ös a léc, a zártszelvény mondjuk 30-as?
    Akkor az 55 mm.
    Ha 67-re nézzük a forgáspont közepét, mínusz ugye a 30 fele, mert ráül a kapu az alsó karra, akkor 52 marad, ebből lejön a maradék 15 meg a 25-ös léc, akkor kb. 1.2 cm marad rés. Anélkül, hogy ugye XPS-el meg kimarással vacakolnék. :D Az mondjuk teljesen jó. Csak ugye ez már lehet, hogy kicsi is, mert a forgás rádiusza miatt lehet letarolja így is a sarkot. :F
    Találtam közben ilyen kapukat, és végre találtam besüllyesztett forgáspontot, meg amire én nem is gondoltam, hogy a kapu tetején van a forgáspont.
    Felső forgáspont, ez is ötletes. Csak ugye itt megint marad a rés, és nincs meg a térbeli hatás, hogy az oszlop mögött eltűnik a kapu

    Itt meg a beépített forgáspont.

    Ez meg ahogy először terveztem, oszlop köz, de eltolva, és hátraültetni a kaput.

    Belülről:

    Namindegy, elvileg utánanéznek a Rogernél, hogy tanítható-e, aztán utána meg kell számolni, hogy merre hány cm lóghat meg mekkora zártszelvény szokás ennek.

    Amúgy oldalt nem gáz, ha párhuzamosan belátni, balra 30 cm múlva kerítés már derékszögben megy. Jobbra meg az előkert van semmi más. :D

    Te voltál amúgy Gödöllőn a Korkernél?
    Érdemes megnézni élőben?

Új hozzászólás Aktív témák