Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz bb0t #26357 üzenetére

    Valószínűleg nem volt olyan, hogy magyar agár, anno másként álltak a kutyafajtákhoz, agarásztak, de nem magyar, vagy külföldi fajtákkal, hanem agarakkal, amiket a lehetőségek szerint tenyésztettek, nyilván került bele sokszor külföldi vér, de inkább a Hunyadi agarai, a Török Bálint agarai esetleg korábban mondjuk a Borsa Kopasz agarai, még korábban mondjuk Koppány agarai, (a nevek természetesen csak a kort jelölik) léteztek, nem voltak körülhatárolt nemzeti fajták, ezek a nacionalizmussal jöttek inkább, legyen agárból is magyar, legyenek magyar lófajták például, de persze azok sem magyar fajták, csak magyarországi fajták. Az ősi kutyáink nyilván mások, de azért a kuvasznak is jócskán megvan a rokonsága a környéken Olaszországtól, Lengyelországig. Ellenben a törzsállomány az adott országban a legszélesebb egy-egy fajtából általában. Persze vannak nagyon népszerű fajták, amik már nemzetköziek inkább, de ezek között nemigen van magyar fajta. Ahhoz, hogy egy fajta erőteljes legyen széles génállomány kell sok egyeddel, Magyarországon ez pár fajtánál eleve szinte lehetetlen, de pl. NJ, Labrador stb. esetében bőven megvan... Bizonyos fajtákból én se vennék magyar tenyésztőtől, de pl. Ópusztaszeren láttam nemrég egy Ridgebacket, Kimbának a nyomába se léphetett volna, pedig német gazdákkal jött, Kimba meg magyar családtól. Nem híres tenyészetből.

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Új hozzászólás Aktív témák