Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • maj-viktor

    őstag

    válasz aytukabozs #35789 üzenetére

    http://mobilarena.hu/hir/olcsobb_kinabol_telefont_rendelni_es_ha_igen_akkor.html

    Azért az utolsó mondata "hasznos"... erről pont volt itt vita kb. 1hete...

    "Felhívtam a NAV-ot, az ügyintéző egyértelműen azt mondta, hogy az állampolgárnak bejelentési kötelezettsége van akkor, ha a vámon nem akadt fent a termék, pedig az értéke alapján egyébként vámköteles. És ezzel azért érdemes tisztában lenni még akkor is, ha egyébként az adóhatóság ritkán vegzál bárkit is, aki az elmúlt évben bármit vámmentesen rendelt az EU-n kívülről. Mert megúszni egy fizetési kötelezettséget nem azt jelenti, hogy az a fizetési kötelezettség nincs és ne számítana szabálysértésnek megspórolni az ezzel kapcsolatos költségeket."

    Ergó, ha átcsusszan a csomagod, úgymond állampolgári kötelességet "jeleneteni" hogy neked "vámolni való csomagod van" és ha ezt nem teszed meg szabálysértést követsz el!
    Az már más kérdés, hogy mennyire életszerű, hogy valaki jelentkezik a NAV-nál, hogy ho-ho bár én ezt megkaptam sarc nélkül, de én szeretnék fizetni ezután... Ez amolyan 1millióból-1eset tudnám elképzelni...

    (amúgy a cikkíró legalább képbe van és gondolom az itteni elmélkedéseinkből is merített, és egy kezdő rendelőnek egy hasznos cikk lett)

    És azt is tök jól leírja, hogy igen 1-1 rendelés egyéni behozatalra tök okés, de most egy "nagykereskedő", nem "csalhat".... neki igenis bekell fizetnie az ÁFA-t, stb. amit persze átterhel a vásárlóra és végül a vásárló fizeti meg az ÁFA-t az államnak, ő csak átterheli a végfogyasztóra... (plusz ugyebár a EU-garancia, szervízhálózat fenntartása, stb-stb.)

    Erre a cikk-re legalább még én is mondhatom, hogy kicsit tanultam belőle, habár már elég pro-nak gondolom magam külföldi rendelés témába...

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

Új hozzászólás Aktív témák