Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    válasz Lauda #396 üzenetére

    Nem olyan régen megpróbáltam reklámújságból "szemetes bélést" készíteni.

    Ugye alapvetően az a gond a háztartási hulladékkal, hogy bármennyire is csak szerves (valószínűleg könnyen lebomló) potyadékot hajigálunk ki oda (főleg, ha a lakóhely környékén van szelektív gyűjtés, így a műanyag eleve más kupacban köt ki), hogy a szemetes vödörbe továbbra is egy műanyag zsákkal nyitunk. Így gyakorlatilag adunk a szarnak egy jókora pofont. Ezért elővettem az egyre csak gyűlő reklámújságokat és megfelelő hajtásokkal elkezdtem őket lisztből és vízből kevert csirizzel összeragasztani pontosan a szemetes vödör belső formájára:

    A dolognak csupán annyi hátránya van, hogy ha valami szottyos kerül a szemetesbe, akkor az átáztathatja a papírt, így a kivételekor vigyázni kell, nehogy elszakadjon.

    További hátránya, hogy ez a bélés kisebb, mint a műanyag zsák, de mivel tonnaszámra van a reklámújságból, a csiriz pedig ugyancsak nem nagy költség, gyorsan lehet újat csinálni. Persze a ragasztás után várni kell egy-két napot, hogy a csiriz megszáradjon, illetve a túl sok csiriz még hűtőben is hajlamos megpenészedni, de jól méretezve és időzítve kifejezetten hatékonyan lehet ezzel védeni a környezetet.

    Türelem persze kell hozzá, de szerintem hosszútávon megéri. :)

Új hozzászólás Aktív témák