Új hozzászólás Aktív témák

  • Peat;)

    veterán

    Hali, üdv minden horgásznak és eredményes, élményekkel gazdag évet mindanniunknak :)

    Én nagyon sokáig fenekeztem és még most is sokszor arra fanyarodok, de tavaly spiccbotos élmények miatt (művésznek számítottam a spiccel, balcsin a nádfalhoz beállva a vízben horászva :), akkoriban kezdték(ük) el azóta már minden nyáron látok sok próbálkozót vízben állva horgászni :) , meg kisebb tavakon is jól ment a spicc, nagy kárászok, compó miegymás..) vettem egy match felszerelést (spro bot+orsó) erősebb fajtát amivel a pár kilós ponty se okoz gondot az okosok szerint. A típust majd megnézem rajta ha muszáj de lenne pár problémám: amikor a víz nyugodt akkor nagyon élvezem a match előnyeit, sok kapás, kárász, keszeg szeret jönni, és élvezetes vele a halat kiszedni. Azonban amikor a víz fodrozódik, fúj a szél akkor egyszerűen lehetetlenné válik a horgászat, mert nem tudom egy helyben tartani az úszót/zsinórt. A zsinórom vmi drága süllyedő de nem akar első használatot leszámítva süllyedni már pedig egyszer meg is tisztítottam (arra meg nekem nem telik h havonta adjak ki 2k-t zsinórra). Mivel vízközben vált be nekem a cucc, így a zsinóron elég kevés olmot használok, lehet ez a baj? Van vmi jó úszó/zsinór/horog ajánlatotok keszeg, kárász, kispontyra? (olyan igazi mindenes felszerelés kéne) Általános jó tanács? Illetve Pest megyei(v közeli) jó természetes nádasos!! halban gazdag helyeket tudtok mondani? Pontyot még nem akasztottam matchel és érdekelne nagyon mire mennék ellene. Jah zsinórból 18-as főzsinórt és 14-es előkét használok asszem. Az előke nagyon jó nemtom milyen márka már de bevált. De a süllyedőzsinórok nekem se fenekezőn se matchen nem váltak be :( Ami még általános probléma: eddig 3 fajta uszót használtam nagy/kis/piros/sárga antennával de ha messzebb helyet horgászok meg nem látom az uszót csak tükörsima vízen vagy ha látom a hullámosban akkor meg a (finom) kaptást nem látom

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák