Új hozzászólás Aktív témák

  • horcsog

    tag

    válasz Interceptor #54206 üzenetére

    Mártogatásnál csalinak razbórától a nagy vörösszárnyúig használok halakat. A razbóra nagyon fogós 2 baja van megy rá minden apró ragadozó a sügértől a kis süllőkig, és nagyon kényes hal könnyen elpusztul le kell finomítani a horgot hozzá. Viszont van olyan nap mikor az a nyerő nagyon finnyásan eszik és csak megfogja a nagyobb halat odakoppint és otthagyja stb. Viszont az esetek nagy többségében egy normál méretű küsz teljesen jó csali, elkapja és meg is eszi. Viszont a másik véglet volt olyan is 3 kiló körüli süllőt fogtam olyan bodorkával az 50 grammos boton olyan mozgása volt mintha kapás lenne. :) Ejtettem a csalit nem dobtam akkora volt és elkapta meg is ette azt böszme nagy csalit.

    Pergetésnél ugyanez van vsz. Ha a nagyon parányi kis csalikat használod lehet olyan nap mikor mással nem tudsz fogni, de ritka. Normál küsz méretű csalik az esetek nagy részében nyerők normál méretű legalább kiló körüli süllőre, és vannak esetek mikor az extrém méretű harcsázó csalira is rányúl az egész apró süllő is. Nem a 3 kilós hanem a kiló alatti. De 4-2x-es bottal tudsz horgászni razbóra méretű apró gumikkal kis fejjel . 2-10-es bottal szúnyoglárva méretű csalival is horgászhatsz kb. :) Nem találkoztam még a vízen olyan esettel valaki ilyen ultra finom cuccal szétfogta magát és néztünk nagyokat mit csinál ennyi halat fog. Olyannal viszont már sokszor 1 helyen rengeteg kapása volt valakinek a többi gumihalas dobált szűrte a vizet sokkal kisebb eredménnyel. Pl szólt egy haverom megtámadták a süllők egy konkrét helyen , nálam mi van, nem sok jó. Mondja gyere ide , odamentem beálltam mellé és fogtuk a süllőket. Ilyen többször előfordult.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák