Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    Itt az új év, leadom lassan a fogási naplót. Egy halat nem hoztam el, üres az a rész. És tényleg nem hoztam el halat, nem csak beírva nem lett. Évek óta kiváltom a megyei folyóvízi engedélyt, ami a környező vadvízekre (Rába, Kis-Rába, Répce, Rábca, Hansági csatorna...) érvényes, illetve veszek egyesületi tavi területi jegyet is, utóbbi években a Szárföldi HE Babóti taván pecáztam. Amin gondolkodom..... Kell nekem ez a tavi jegy? Ha kora tavasszal kimegy az ember, a frissen telepített "butuska" 2 kilós pontyokból óránként fog tízet, szerintem mindegy milyen csali, milyen végszerelék.... Amint a pontyok átkerülnek a tóból a sporttársak fagyasztójába, természetesen a fogási esély csökken, nyár vége fele már fél nap üldögélés/ 2 tépett szájú ponty a fogási esély. Nagy hal nincs, ritkán lehet előző szezont túlélt 4kg körüli pontyot fogni. Valahogy nem igazán hoz lázban ez a "lavór" peca. Kimegyek inkább a Rábcára, ahol csönd van, nyugalom..Meg egy sereg szúnyog.. ;] Na mindegy, szóval kint vagyok a természetben egy (fogjuk rá) vadvízen, ahol kicsi az esély hogy pontyot, vagy nagyobb halat fogjak. Mégis, tudok örülni egy kilós kárásznak, tenyeres bodrinak', vagy szép veresszárnyúnak. Volt hogy az asszonnyal kimentünk a Rába partra, vittem székeket, kaját kávét...Olvasgatott én meg pecáztam. Semmit nem fogtam fél nap alatt, mégis jól éreztem magam. Láttam szarvasbogarat (régen mennyi volt....Évekig nem látok most), este szentjánosbogarak, szólt a kakukkszó..... Teljesen megelégedve mentem haza. Ha kimegyek a tóra, fogom a telepített pontyokat...Nem hoz lázba. Itt van a közelben a Kapusi tó, kis tó, tele kapitális tokhalakkal. Ismerem a tulajt, a csaja és a feleségem kollégák, de eszembe nem jutna kimenni.....Fogjak a fél hektáros tavon egy naponta többször megakasztott tokhalat, és pózoljak vele közösségi oldalon...? Brr....... :N
    Szóval agyalok, mert aktuális lesz a dolog, vegyek-e telepített tavi jegyet........ :)

Új hozzászólás Aktív témák