Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    Végre kijutottam pecázni. Ha telepített tóra megyek, tuti eredményesebb vagyok, de jó volt egy kis csönd...nyugalom.
    Bősárkányhoz indultam, itt megkerestem a Rábcába befolyó Hansági főcsatornát, itt a torkolatba pecázgattam. Boloval, mellette meg feederrel nyomtam. Fenéken kapás sem volt, boloval egy félkilós veresszárnyút akasztottam. Közben érkezett egy sporttárs, aki itt horgászgat, mondta hogy csak megnézni jött a vízállást, nagyon magas, szerencse kell a halfogáshoz ilyenkor Mivel tényleg kapás sem volt, 2 óra kapástalanság után összepakoltam, elindultam a csatorna parton nyugatnak, vagyis hazafele. Próbáltam másik helyet keresni, de sajnos a nyárfaerdők ontották a vattát, inkább nem próbálkoztam. A Rábca fele fordultam, megálltam a szokott helyemen, a Királytói zsilip alatt. Itt a csatornával ellentétben lefogta a vízügy a víz szintjét, de legalább alig volt szöszös, leültem, etettem, beállítottam az úszót, és boloval csemegekukoricával csalizva lógatni kezdtem. Volt kapás rendesen, pöcögtetések, rávágások, de nem tudtam semmit megfogni. Megállt a hátam mögött robogóval egy idősebb (70-75 körüli) sporttárs, szoktunk beszélgetni, mondom neki mi a helyzet. Mondja hogy ugyan ebben volt része, ritkán tudott megfogni a kapásokból, apró keszegek, talán 8-10 centisek, azok piszkálódnak. Kisebb horgom lett volna, de nem akartam a fent lévő 10-es horognál kisebbet tenni, beszélnek mindig ezen a szakaszon fogott 8kg-os pontyokról..... Mondjuk én inkább a kilós kárászokra pályáztam, de idén eltűntek, Aztán itt is üldögéltem vagy másfél órát, de elkezdtem kajás lenni, úgyhogy összepakoltam. Majd ha lemegy az ár, meg abbamarad a nyárfavirágzás, azért a csatornára felnézek, addig felcsapok tavi pecásnak. :)
    Képek: Hansági Főcsatorna, Rábca összefolyás. Előttem, balról a Rábca, szemközt balról a csatorna. Jobbra megszélesedve Rábcaként megy tovább. Előttem, a feeder alatt, kissé jobbra látszik a kis stég, ami jelenleg a víz alatt van.
    Másik kép: Nyárfaszöszök a csatornán... hazafele mikor helyet kerestem. Na itt nem pecáztam. :)
    Harmadik kép: A lefogott Rábca a Királytói zsilipnél. Pecás kevés volt, de egyre több osztrák biciklis jár erre.....


Új hozzászólás Aktív témák