Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    Megkezdtem a szezont, meglett az idei első peca. Kimentem a tóra, kerestem egy szélvédett zugot, és betettem egy hagyományos fenekező, meg egy finom feeder készséget. Kevés hidegvízi etetőanyag került a kosarakba, kis csemegekukoricával turbózva. Fenekező készségen fűzött kukorica volt, két szem közt egy midi technopufi, vékonyhúsú 8-as horog. Feederen monofil 0,16-os előke, 12-es horog, 7mm-es csalitüske, és Dovit 8mm-es hidegvízi wafters. Kb másfél órát pecáztam, max kettőt. Egyrészt kegyetlenül megerősödött a szél amiért abbahagytam, másik hogy bőségesen, számolatlanul fogtam a pontyokat, kb 5-10 percenként, 2 -4 kg közöttiek, saccra. Kb. fele-fele arányban jöttek a készségek közt. Mindegyiknek "szűz" volt a szája, horgot eddig nem láttak.
    Ismerős nem messze pecázott, volt hogy jött segíteni, mert mindegyik boton hal volt. Mikor összepakoltam, a helyemre ült, mondtam üljön ide, itt vannak halak, eddig semmit nem fogott. Összepakolás után maradtam még majdnem egy órát, beszélgettünk, mikor gengszterváltás volt (89'), együtt katonáskodtunk a sráccal. Semmit nem fogott....... Akkora horgai voltak, amit én sűllőzni tennék fel (Hosszú szárú, vastag húsú, 6-os méretet tippeltem), illetve....finoman fogalmazva, volt tartalék a zsinórban, kapitális hal akasztása esetére..... ;]
    Sokszor megállapítottam hogy fogósabb a finom szerelék, de ismét igazolást nyert a teóriám.....
    Jó volt egyet kimenni!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák