Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    Borzasztó ez az időszak....Az hagyján hogy nem lehet pecázni menni, hideg van, vagy sár van....Az udvarra sem nagyon lehet kimenni, be vagyok szorulva a házba. Azt nézegettem, hogy tavaszra összeszedek egy olyan bot-orsó kombót, amivel -ha szükséges-, lazán lehet 100-120m-t dobni. Kérdeztem is a pecaboltba az eladókat, egyik azt mondta, vegyek egy távdobó feedert, mert általában úgyis feederezek. Másik szerint, vegyek egy jó minőségű bojlis botot, ilyen távra értelme sincs a feedernek... Mondjuk én is ezen a véleményen vagyok. A gond itt az, hogy a távdobó bojlis botok kétrészesek, az Ignisnek (a régi fajta, 2004-es) lehajtott ülésekkel is macerás a 2m-es szállítási hossz, bár még majd méricskélek, ha egyedül megyek lehet be tudom passzítani. Egy távdobó jellegű feeder botom van, egy Eurostar Master Class Distance 3,9m-es, ezt sem igazán tudtam kihasználni, mert egy hagyományos 50-es orsó van rajta, meg szerintem a (viszonylag) kis gyűrűk miatt nem is igazán alkalmas a nagy dobásokra. Szóval nem akarok 180m-re horgászni, de ha kimegyek valami fizetős tóra, és a túlparti nádas elé szeretnék dobni 100-120m-re, mert azt mondják az a nyerő hely (Volt ilyen, a táv 3/4-ét bírtam megdobni), akkor legyen hozzá egy felszerelésem.
    Ti mit vennétek? Árban olyan 25 ezret szánnék botra, orsót ráérek akkor kitalálni, ha megvan hogy bojlis, vagy feeder vonalon indulok, esetleg a 3 hete akcióban vett Okuma CB60 is rákerülhet, elvileg távdobó orsó.

Új hozzászólás Aktív témák