Új hozzászólás Aktív témák

  • vendingo

    veterán

    Tegnap esti peca: semmit nem fogtunk.
    Volt egy füstölős kapás, 10-20 méter zsinórt lerántott a hal a nyeletőről, de mire bevágtam nem volt rajta a hal.
    Nyelető nélkül valószínűleg a vízben végezte volna a bot, vagy szakadt volna a zsinór.

    Szomszéd stégen volt egy gyerek aki 1 hete horgászik. 2 perc után jött át, hogy csináljak neki szereléket, mert elszakadt neki a fonott bedobáskor...
    Persze a boton és csalin kívül nem volt semmi nála, szóval hazaszaladt a cuccért.

    Amikor visszajött a kezembe adott valami NASA által fejlesztett szerelékhez való cuccokat, amilyet még képen se láttam, nem hogy élőben. Paraszt módszerrel összetákoltuk neki valahogy. 5 perc után jön vissza, hogy leszakadt neki a horog, állítólag eltépte a hal a fonott előkét, amit én kötöttem neki.
    Nem tudom mit csinált a gyerek, de folyamat tákolt bütykölt, talán ha 1x bedobott.
    Ami durva volt, hogy én kabátban vacogtam, ő meg papucsba, rövid gatyába, pólóba volt a stégen.

    Nem értem, hogy hogy lehet úgy kimenni horgászni, hogy se szerelékhez való cucc, se szaktudás nincs.
    Ajánlottam neki a haldorádó olvasgatását.

    Kezdő horgásznak jól eladták a bojlis botot, 8000-es orsót fonottal, meg (számomra)űrtechnikás bojlis szereléket. Sajnáltam szegényt.

    Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Új hozzászólás Aktív témák