Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MPowerPH

    félisten

    válasz 6030D #242044 üzenetére

    A cicergest is meglehet szuntetni, mobilizalni kell a dugattyukat, elotte persze megpucolni. Szivas, kell vele tokolni, de utana rendben lesz.

    Hasaggymeg: Nincs hely. En ugy szoktam kozpontositani a nyergeket, hogy a bringat egy megvilagitott, lehetoleg feher felulet ele rakom, es 1 szemmel zoomolva nezek keresztul a betetek kozott, a tarcsa vonalaban, mikor van pont kozepen a nyereg. Ha kicsit tevedsz, akkor mar surolni fogja.

    Az, hogy a tarcsak nem egyenesek, szerintem hiba. Autonal is egyenesnek kell lenniuk, kulonben ut a fek.

    [ Szerkesztve ]

    Don't Tread On Me

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz 6030D #242044 üzenetére

    Nekem a Piccola a kedvencem, a Magura kissé zömök, plasztikus kinézetű, a gyerekjáték szerű feelingre rájátszik a színekkel is, de persze elfogadnám a gagyi Shimanom helyett :DDD . A fékkar kialakítása viszont olyan, mint a Piccoláé és nem értem, hogy a Shimano miért nem így oldja meg. A Magura és a Piccola fékkaron maga a tartály fekszik fel a kormányon, így merevebb, könnyebb, egyszerűbb. A Shimano inkább ragaszkodik a saját dizájnjához és kényszermegoldásként egy pöcökkel támasztja meg a kormányon, mert nélküle túl nyúlós lenne :U . Belépő fékeken még a pöcök sincs.

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    válasz 6030D #242044 üzenetére

    elmúlt 8 évben, amióta tárcsás fékem van, talán ha 5x áttöröltem a tárcsákat féktisztítóval...én sem sokat vesződtem ezzel, ugyanaz a betét + tárcsa típus megy évek óta és törölni is csak akkor szoktam, ha valamiért fennáll a szennyeződés veszélye, pl. kiveszem a kereket, betétet cserélek, stb. jjeahh kolléga meg a többiek kísérletezgetnek tárcsákkal, betétekkel, bekoptatással, felfényesedéssel, meg ilyenekkel.🤭...ja és amúgy jut eszembe, milyen a kici kínai tárcsa?... vagy Zoliwrc úgy rád ijesztett, hogy még mindig a polcon figyel? ;]
    Ami a Magurát illeti, szerintem is legszebbek közé tartoznak (M8 és M7), de a beállítás miatti maceráért (meg az áráért, meg a megszokott Shimano érzésért, meg a...) inkább nem is kellene, továbbá engem is nagyon zavar ha letámasztva, állványba, csak úgy pihenve stb.és hangyányit előre-hátra mozogva nyikorog, vagy éppen kiállva besúrol. Amióta olajat cseréltem, alaposan megjárattam a dugattyúkat köréjük csepegtetett olajjal és a blokkot bent tartva légtelenítettem (kb. 1 hónapja? :F ) valahányszor odakukkantok azt a tökéletes 0,5-1mm rést látom a tárcsák 2 oldalán....nagyon faxa! :K

    #242045csƵ...nekem ilyen van 2 éve, mindent ezzel húzok meg, bevált.

    #242047jjeahh...letisztult ez a Piccola, ugyanakkor a Shimi karjával kellene, az ahogy hajlítva van tökéletes az egyujjazáshoz. :) ...Shiccola. :DDD...vagy Shimstuff? :D

    [ Szerkesztve ]

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Új hozzászólás Aktív témák