Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Hasaggymeg #241566 üzenetére

    Szerencsés vagy, nagy kis szennyeződés lehetett, nálam eddig ha olaj került a tárcsára, tönkretette a fékbetétet, ha mosogatószeres vizes mosás után nem töröltem át a tárcsát alkohollal (Mona kékszesz :D ), elment a fékerő, sőt, úgy akármit csináltam kifényesedtek a betétek és hiába csiszoltam, egy tekerés után megint sz*r lett. Két haveromnak cseréltem már fékbetétet és amúgy náluk is észrevettem, hogy a betétek üvegesek, fényesek, ami nem jó :( . Persze ők a fékerőre nem panaszkodtak, ahogy az első 3 évben én sem, csak mostanság lettem érzékeny erre :F
    Amúgy tudtommal a Shimano, meg úgy általában minden gyártó javasolja a féktárcsák letörölgetését alkohollal, vagy féktisztítóval :F

    "Clean your disc brake rotors regularly, especially if the weather is wet. Road and trail grime can build up on your rotors and are transmitted to your pads leading to them becoming glazed. Use a specific disc brake cleaner such as Fenwicks. Spray this onto the disc rotors, leave it for a few seconds and rub thoroughly on both sides of the rotor with a clean rag. This is a job that need only take 5 minutes if done regularly and will keep you stopping well and prolong the life of your pads and rotors."

    Üveges betét: [kép] . A Shimano betétek nálam valszeg annyira érzékenyek voltak erre, hogy 3-4 tekerésenként törölgetés sem oldotta meg a problémát. A Miles félfémes betétek nem fényesednek, viszont a szennyeződés rárakodik a tárcsára. Ergo ezekkel is takarítani kell a tárcsát.

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák