Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csokicsibesz

    tag

    válasz INTELligent #194708 üzenetére

    Ez nem a görgőtől függ, hanem inkább az edzettségedtől.

    Érdemes azzal számolni, hogy az elején eléggé kell koncentrálnod ahhoz, hogy egy meghatározott pulzus zónában maradj. (Feltételezem alapozós zóna) Egy ivással simán ki tudsz csúszni a zónádból.

    Ha az alapok megvannak, akkor utána már szabadon tudsz közben hallgatni, meg nézni dolgokat.

    Telefonáláshoz szerintem a klasszikus görgő annyira nem okés, mert a guminak azért van hangja.

    Szerintem nem érdemes egyből egy drágába beruházni, mert nem mindenkinek jön be a görgőzés. Eléggé egyénfüggő ez a dolog.
    Azzal érdemes számolni még, hogy egy ablak vagy egy ventilátor legyen a közelben, mert ha a szobába nincsen légmozgás, akkor pillanatok alatt iszonyatosan le fogsz izzadni.

  • 6030D

    Ármester

    válasz INTELligent #194708 üzenetére

    Sose zwifteztem, de azt úgy képzelem el, hogy ha azt csinálom, akkor arra kell koncentrálni, nem mondjuk a yt-ra.
    Illetve ha nagyon az érdemi edzés felé akarsz elmenni, akkor meg eleve csak a szemed az órán, és kész. :) Könyvet felejtsd el, a 6 fokos pincében, rövidgatyában is úgy izzadtam, mint kint, nyáron.
    Én mindenkinek először az olcsó görgőt javaslom, aztán ha bejön az egy helyben tekerés, akkor lehet fejleszteni.

    Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

  • xy.zsolt

    őstag

    válasz INTELligent #194708 üzenetére

    Vegyél használtat olcsón....ha nem jön be ősszel ugyanennyiért biztosan eladod. :K Szabad görgőt ne vegyél ha ennyi mással is szeretnél foglalkozni közben.

    BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

  • sz_abika

    addikt

    válasz INTELligent #194708 üzenetére

    #Zwiftdummyittis

    Próbáltam másutt és alapvetően ha edzésre használod elég a sima görgő,
    (de lehetőleg olyan amit a Zwift támogat) , ((az én régi Elite-m nem támogatott, de van rajta wattmérő és megtaláltam azt a játékban ami +/-%al hibahatáron mozog és használható))
    viszont versenyezni nagy hátrány jelent és a gurulás sem fog menni, neked mindig hajtanod kell majd.
    Az én csirkelábaim nem elég a toast megpirításához se, viszont ha jobb erőben vagy akkor készülj fel rá hogy megdöbbentően hangos lesz, főleg egy zárt szobában. Egy flat 200W szerintem már elviselhetetlen hosszabbtávon, itt jön be a direktgörgő inkább.
    Ja és a szomszédok is szeretni fognak , de fülhallgatóban nézve a Giro közvetítéseket nem kell ezzel foglalkozni :)

    PSN: xszabikax

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz INTELligent #194708 üzenetére

    Alapozás mellett szinte bármit lehet csinálni. Nekem a 115-ös körülire állt be az alapozós pulzus az okosgörgőn, 80 körüli pedálfordulaton, 120 watt körüli teljesítménnyel, természetesen síkon. Ez kb 30 kmph (ugye se szembeszél, se forgalom, se kereszteződések, meg szinte teljesen sík a terep). Ezzel kb ki lehet menni a világból, félálomban. Covid utáni regenerációhoz ideális volt, több, majdnem 2 hónapig toltam minden nap, a második hónapban azért mentek kis trükkök is bele.

    Ha rendes edzést csinálsz, akkor viszont koncentrációt igényel: figyelned kell az instrukciókat, benne maradni a kívánt tartományban, és az emelkedők is hamar kirántják az embert zenből: bizony, váltani kell, vagy nem fogod tudni lenyomni a pedált… :U

    Recovery ride-ra ideális még (lásd első bekezdés), illetve én nagyon szeretem a lankásabb, egyenletesebben terhelő terepeket benne, ahol van azért szint is, de csak hogy megtörje a monotonitást, és kicsit meg lehet tolni a teljesítményt olyan közepes intenzitáson.

    Intervallumokra is marha jó, kb mint a spinning, de az iszonyatosan megterhelő, vagy csak szokni kell, mindenesetre készülj fel, hogy ledobaz vagy 2 liter folyadékot egy fél óra alatt, ha rendesen nekifekszel.

    Törölköző, ventilátor, odakészített folyadék mindenképpen kell, ventilátor lehetőleg minél nagyobb lapáttal, mert nem a levegőszállítás teljes mennyisége számít, hanem hogy minél nagyobb felületen kapd, inkább lassabban. Nasit én nagyon ritkán tolok, de ez nálam sajnos mindig így van, be vagyok edzve a hosszabb terhelésre is kaja nélkül, szóval 1,5-2 óra nem téma, meg ugye itthon nincs az, hogy beüt az eléhezés, és akkor még haza kell érni.

    Én is végiggondoltam azt, amit te, és arra jutottam, hogy mivel főleg országútizásra akarok felkészülni vele, nekem mindenképpen kelleni fog az interaktív rész a változatosabb edzések miatt, és nem bántam meg. Ha csak szinten tartáshoz kell, meg téli alapozáshoz, akkor nem feltétlenül. Alapvető koncentráció folyamatosan kell hozzá, youtube még oké lehet, vagy hangoskönyv, de nekem a sorozatnézés vált be igazán, akár pc-ről (nálam a tv-re van kötve, és van hozzá egy tapipados bt bill), akár okostévén netflix-szel. Sima tv-nézés is jó lehet (nekem az kiesik, mert utálom a tv-t), vagy zenehallgatás (esetleg klippek, ha van yt prémiumod, ellenkező esetben több a reklám, mint a videó).

    Ahogy egyébként jelnleg áll a piac, ha valami komolyabb cuccot veszel, szinte biztosan el is tudod adni ugyanannyiért, ha nem jön be, olcsó cuccoknál más kérdés, ott nagyobb a választék. Én 2 hónapot vártam a Flux S-re (közvetlen tacx-os (garminos) rendelés), ár épp vettem volna egy korábbi modellt használtan kb ugyanannyiért, amikor végre megkaptam az emailt, hogy küldik. Persze ez ősszel volt, amikor mindenki görgőt venne, főleg covid idején…

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • vallas

    senior tag

    válasz INTELligent #194708 üzenetére

    ÉN a legolcsóbb aldis görgővel "toltam" végig a telet, + kellett hozzá egy garmin pedálfordulat+sebesség szenzor, és decás görgős gumi. Ez 45 ezer volt+ a Zwift előfizu 15 euróval/ hó... ja meg egy pulzus pánt az is decás így akkor 55-körül volt, de a szenzorokat ugye most is használom...

    Arra készülj fel, hogy ezeken a nehézség állítás az esetleges, legalább is a aldis-on az, én nem is nagyon állítottam, hagytam az alapon, úgy hozta leginkább a biciklizés érzést, ha nehezebbre tettem, akkor nagyon lehetett érezni a mű ellenállást. Max váltogattam hátul, de azt sem sokat.... legalább kopott a kicsi hátsó sor is... :)

    én speciel tervezek egy interaktív okos görgőt, amibe csak belerakom a bicót a hátsó kerék nélkül, és szimulálja a szinteket..... egyenlőre az elite-t látom a legolcsóbbnak, majd meglátjuk mi lesz nyár végén.....

    .............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

Új hozzászólás Aktív témák