Új hozzászólás Aktív témák

  • trialboj

    őstag

    Ma voltam megnézni 1 használt bringát. 2 napja beszéltük meg, ma ért rá. Kipróbáltam, elkezdtem nézegetni, és mikor felpattantam rá feltűnt hogy a fékek olyan világosak. Hát nem ki lettek cserélve okosan :)) shimano slx-ről Elixir 5-re.
    Mikor rákérdeztem mondta hogy hát igen, mert a másiknak kicsit csorgott az olaj, de ő úgy emlékezett hogy valami magura volt rajta, és nem shimano... A hírdetés már törlődött mire odaértem :)) szóval nem tudtam megmutatni hogy a képeken én nem ezt láttam. Az ár persze az eredeti volt még így is. Mind1, nem feltétlen lett volna nagy gond, de aztán feltűnt hogy...

    ... Ez a fék akkor sem blokkál ha tövig behúzom a kart. Sem az első sem a hátsó kerék nem volt hajlandó rendesen megfogni.... kb olyan fékereje volt mint az én mechanikus tektro draco szemetemnek, aminél a mezei vfék is komolyabb szerkezet. A csávó persze nem tudta mitől van ez, biztos nem koptak még össze a fékpofák a tárcsával...

    Nos engem viszont érdekelne, hogy mi is lehetett a valós ok. Nem passzolt a tárcsa és a fékpofa? Simán szar volt már a fék? Nem volt a fékkaron olyan pont ahonnan már ne tudnám tovább húzni... nem volt még hidraulikus fékem, nem tudom hogy kell-e ilyen legyen, de abszolút nem éreztem, hol a határ. Elég lehangoló élmény lett, mert amúgy minden rendben volt a bringával, és eléggé tetszett is, de ilyen fékerőt 100kval lejebbi árkategóriában találnék elfogadhatónak.

    köszönöm a segítséget

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Új hozzászólás Aktív témák