Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz spanglee001 #45993 üzenetére

    A minőségi teleszkópokat ne is hasonlítsd a mostani utánzatodhoz, ég és föld. Ha rendesen be van állítva a súlyodhoz akkor nem koppan le. Egy komolyabb villán állíthatod a keménységet a befelé mozgást és a visszautat is.
    Hátsó telónál ugyan így, viszont kisebb túrákra, meg városi bringázásra ez nem is szempont, mert eleve nem mtb-ban gondolkodnék, pláne nem fully mtb-ban. Ezek a bringák komoly terepezésre valók, erdőbe. Ha 50%-ban legalább nem ez a felhasználási terület, akkor másfelé érdemes kacsingatni. Egy minőségibb cross trekkinget ajánlok esetleg egy merev vázas 29"-et.
    Ha nem vagy nehezebb 80-85 kilónál akkor erre a felhasználásra amit írtál, egy alap suntour villa is megteszi. Ha nehezebb vagy akkor valami minőségibb, levegő rugózású kéne.
    [link]
    [link]
    Nagyjából ez az árkategória bőven megteszi. Ez csak egy példa, rengeteg egyéb jó márka is van.
    Ebben az árkategóriában alap villák vannak, ezt utólag tudod cserélni komolyabbra ha a felhasználás megköveteli.
    Egyébként a lock-nak ebben a kategóriában nem sok szerepe van, inkább parasztvakítás jellegű.
    Hosszabb rugóutas villáknál és fully mtb-nál már valóban van szerepe.
    A hidraulikus fékek jobban adagolhatóak mint a mechanikusak, nem kell utána állítani ahogy kopik a fékbetét.
    Én inkább ezt javaslom, mechanikusban elég kevés van ami jó is.
    Télen is lehet bicajozni, én nem szoktam, de csak azért mert túl kényelmes vagyok. :) Egyébként ruházat kérdése, ha télen is akarsz bicajozni akkor megfelelő öltözékre is költeni kell.

Új hozzászólás Aktív témák