Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz vendingo #44517 üzenetére

    Azért az sem mindegy, hogy a kereskedelem melyik ágazatában dolgoztál.
    Én már jó pár éve dolgozom a sí és kerékpár bizniszben.
    Ha lenne annyi pénzem, hogy saját kerékpárboltot nyissak, akkor se jutna ilyen eszembe Magyarországon.
    Arról nem is beszélve, hogy ha tisztességesen mindent ki akarsz fizetni, akkor már eleve halálra vagy ítélve.
    Én látom, hogy mennyi a haszon egy kerékpáron, ez nagyban függ attól, hogy Magyar nagykertől vásárolsz, vagy Te vagy a Magyarországi forgalmazója az adott márkának. Ha nagykertől vásárolsz, akkor örülhetsz ha 20% árrés megmarad. Ha te vagy a forgalmazó, akkor már jobb a helyzet, mert a nagyker jussa is a tiéd, de azt is hozzá kell tenni, hogy sok milliód áll a bringákban amíg nem adod el, ha nem viszik el szezonban akkor akciózhatod és évről évre kevesebbet ér. Ráadásul most a dollár árfolyam se tett jót az árrésnek.
    Ha pörögne, akkor valóban jól lehetne ezzel keresni, de sajnos nem pörög, kiadások meg brutálisak egy nagyobb bolt esetén, nyilván tudod jól, ha te is a kereskedelemben dolgozol.
    Ráadásul nagyobb mennyiséget olcsóbban kapsz meg, ezáltal olcsóbban is tudod adni.
    A Magyar kerékpár boltok nagy része nem élne meg a kerékpár eladásokból, a szerviz, alkatrészek és kiegészítők eladásából tartja fenn magát ahogy tudja.
    Én ha nyitnék is boltot, maximum egy kis műhelyt, alacsony rezsivel, max 1 alkalmazottal + én is dolgoznék.
    Kerékpár eladás maximum használt lenne, esetleg külön kérésre hoznék újat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák