Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    Szervusztok!
    Adott egy régi Hoening T-bike elektromos trike ami így néz ki (csak saját képem most nincs). Jelenleg fixi, a régi akksi és hátsó kerékbe épített villanymotor miatt nagyon nehéz (24V-os akksi, 250W-os motor). A probléma az, hogy nekem ezekre nem is lenne szükségem, ha nem kéne az ő súlyukat is mozgatni, ezért a hátsó 24"-es (jelenleg agymotoros) kereket szeretném benne cserélni egy agyváltós 24"-esre.

    Szeretném nálam tapasztaltabbak véleményét kikérni az elképzelésemmel kapcsolatban...

    1. Ez nem egy túrabringa, szóval egy alap 3-7 sebességes agyváltó szerintem bőven elég lenne bele.
    2. Gondolkozok egy tárcsaféken az új hátsó kerékre. Nem vagyok benne biztos, hogy ez szükséges, mivel a két első keréken nagyon masszív hidraulikus dobfékek vannak, bár ezek éppen nagy generálra (de lehet még cserére) is szorulnak. Egy kontrafékes agyváltó is opció lehet, de annyira nem rajongok ezért az ötletért - gyanítom az élettartama rövidebb lenne egy egyszerű agyváltóénál.
    3. A gép egyébként is karbantartásra szorulna, ha nem cserélem az elektromos hajtást akkor az akksit kéne felújítani, ami szerintem kb. hasonló költségekkel járna.

    Szerintetek ez kivitelezhető vagy totál hülyeség?

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák