Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz bardi #212856 üzenetére

    Azért ebike esetén sem mindegy teljesen, hogy mekkora rugóúttal választasz bringát. Egy 160-170mm rugóút, meg az extrém lapos fejcsőszögek, hosszú első háromszögek, hátráltatnak ha valaki csak átlagos tudással keres egy össztelós montit a túrákhoz. Főleg nőknek nem való, iszonyú ügyetlenek tudnak lenni egy ilyen rombolóval, sokkal játékosabb tud lenni egy 120-130, nagyon max 140mm-es gép, átlagosabb geoval, átlagos montizás mellett. És ez a hajtásban is megmutatkozik. A 120-as gépet ha lezárod, majdnem merev vázat kapsz, míg a 170-es lock-al is fog azért mozogni és erőt nyel el. Az akkut is jobban meríti a nagyobb rugóút. Érdemes a láncvillahosszt is nézni, túrázgatáshoz nem kell az extrém rövid láncvilla, sokkal nehezebb lesz mászni, a nagy rugóút, extrém geo csak nagyobb tempónál mutatja meg az előnyét, alacsonyabb sebességnél inkább hátrány egy kezdő vagy átlagos tudású bringás kezében. Persze én is a hosszabb rugóút mellett vagyok, mert szeretek lejtőzni, de a legtöbb ebike felhasználónak már a 140-150mm-es út is sok és felesleges. A legtöbben azért vesznek nagy rugóútas ebike-ot, mert az jobban néz ki, de nem azért mert ténylegesen szükség lenne rá. Én úgy gondolom abszolút megvan a létjogosultsága a kisebb rugóutas ebike-nak is, sőt a merev vázast sem tartom ördögtől valónak, ha van alatta egy plus-os külső. Viszonyítás képen érdemes kipróbálni egy merev egy kisebb utas és egy nagyobb utas fully ebik-ot egymás után, már ha adódik lehetőség valami teszten. Brutális a különbség, a merev az kb kilő még a kis fullyhoz képest is, a nagy meg egy tohonya malac lesz érzetre. De azzal egyetértek, ha van azért montis tudás, a nagy rugóutasnak van kizárólag értelme, 150-180-ig. Merevet meg csak plusz-os külsővel érdemes, már ha terepre megy a gép, különben brutál merev tud lenni, mert anyag van benne bőven.

    #212805 Hasaggymeg
    Megrendeltem nem rég, pont azt amit linkeltél és még egy ilyet is [link], egy pár hét mire megjön, de kipróbálni csak később tudom. Március vége, április eleje mire finishbe érek a műhellyel.
    Meglátjuk mit tud, de jönni fog egy ilyen is és még egy ilyen is, biztos ami biztos. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák