Új hozzászólás Aktív témák

  • BlueAthlon

    senior tag

    válasz kexksz #20486 üzenetére

    Ezt jól látod. :K

    Én is inkább azt a felállást szeretem mikor tényleg "implementációs konzulensként" vagyok jelen, azaz egy nagyobb szoftvercég megoldásának bevezetésekor inkább csak paraméterezéssel érjük el azt, hogy az üzleti folyamatok teljesüljenek.

    Egy jól kiválasztott dobozos terméknél ezt többé-kevésbé el lehet érni, a maradékra meg ott a customizálás. Ezen customizációk BDD/SDD-ei írásakor a terméket fejlesztő cégre van bízva hogy az ő frameworkjükön belül hogy csinálják meg.... én inkább csak azt mondom meg mely üzleti esetben mi az elvárt működés. Aztán ha készhez kapom a megoldást, telepítés és paraméterezés után teszteljük és adjuk a visszajelzéseket.

    Apropó telepítés : azt nem szoktam szeretni, ha egy hibajavítás esetében a drágalátos programozó trehányul átdob egy class file-t. Aztán én magam műtsem be a sz*ros jar/war/ear közepébe, ami utána deployololhatok ( + restart a managed servernek, ha olyan ). Duplán chargeolok az ilyenek miatt egy ideig, mikorra észreveszik magukat . :DDD

    Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

Új hozzászólás Aktív témák