Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • B-L-A-C-K

    titán

    válasz Gergőke88 #101540 üzenetére

    Sajnos most úgy meg a piac hogy hihetetlen, amit felraknak minimálisan ár alatt 1 napig sincs meg. Pl barátom is most vett 11-ért lepukkant panelt 2 hónapja, mondta az ingatlanos 12-be is vitték volna utána egyből. Szóval hihetetlen ami megy, 1.5 évvel ezelőtt meg ugyan ilyet 8-9ért könyörögni kellett megvegye valaki. Állítólag az az oka ennek a fellendülésnek, hogy mikor voltak ezek a bróker/bankos ügyek senki nem akarja már a pénzét a bankokba tartani, így mindenki ingatlant vesz. Az ilyen kislakások a legjobb befektetés elvileg. Ezért is tapasztalod nem engednek. Én valami 1 millát alkudtam, 7.5-ért vettem meg jó helyen, jó beosztással, 2 milla ment rá kb felújításra, de most ilyen állapotban azt mondták 14-be akármikor elmenne. Ez ugye szép és jó, csak ha akarok mást venni annak is felment az ára szóval nem vagyok előrébb, csak annyival hogy jóval többet ér mint amennyit beleraktunk. Gondolj bele akinek volt ingatlanemelkedés előtt vagy 5 ilyen kis lakása befektetésnek, az most egy zsák pénzt nyert vele.

    Ügyvéd meg változó, nekünk ismerős csinálta, de amúgy egy 12 millás lakásnál szerintem 80 most a reális amit elkérnek. Viszont még van illeték is arra számíts (~400 ezer kb). Viszont ha első ingatlanod lesz akkor szólni kell az ügyvédnek mert az állam elengedi így az illeték felét, és neki kell intézni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák