Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #34576640

    törölt tag

    Sziasztok,

    Kérdezni szeretnék. Kezdő vagyok, több különböző videót megnéztem cpu feszültség és OC beállítással kapcsolatban. Félkövérrel kiszedtem azokat a részeket amiben nem vagyok biztos.

    Advanced - OC tweaker - cpu configuration
    multi core enchancement - enabled-re kell állítani
    cpu ratio - All Core-ra, itt majd be kell írni 43-46 között egy értéket

    dram configuration
    - Load CMP settingsnél az autó értéket kell átállítani az XMP 2.0 Profile 1-re.

    Voltage configuration
    CPU Vcore Voltage
    Auto beállítást Fixed Mode-re, majd megadni a Fixed Voltage(v) beállításban egy összeget: 1.250-1.375 között. Tesztelgetni mindegyik beállítás alatt, hogy stabil és hűvös marad a rendszer.
    CPU-LOAD-LINE configuration Az egyik videóban azt mondták, hogy LEVEL1-re a másikban azt, hogy LEVEL 5re kell tenni.

    Az ACPI Configuration menüpontot belül az ACPI HPET TABLE-t Disabled-re kell állítani. Ezt csak az egyik videóban említették. Ezt én Enableden hagytam.
    A VRM spread centrum-ot is disabled-en kell.

    Amit nem értek, hogy a srácnál is bevolt kapcsolva az Intell Speedstep, ami elmondása szerint abban segít, hogy terhelés nélkül a óra magja nem a max 4,2ghz-en megy hanem a takarékos 800mhz-en működteti a gépet. Elég sokszor csak netezek, filmezek ezért jó lenne nekem is ez a beállítás.

    Köszönöm előre is a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák