Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #135 üzenetére

    Debrecent én sem tudom miért lett ennyire felkapva, de évek óta hallgatjuk, hogy ez a város lesz az új kánaán (csak győzzük kivárni).
    Ugye évek óta jön a BMW gyár (még kész sincs az épület sem), meg most valami akku gyár is lett itt, szóval el vannak ájulva, hogy milyen jó lesz. A tulajdonosok meg örülnek, hogy ezek hírére lehet emelni.
    Pedig ha végiggondolod, akkor ezekben a gyárakban a dolgozók 90%-a úgyis minimálbéren lesz tartva, ami még mindig 133 ezer ft a gyakorlatban, és így necces lesz elkérni 100 + rezsiket havi szinten. De még ha ilyen olyan pótlék is van, akkor is mondjuk megáll netto 200-nál, abból még mindig nem lesz jetski, csak legfeljebb Dosztojevszkij :D
    A Tóciban (ami a BMW gyárhoz képest pontosan a város másik vége), szintén 90 + rezsi körül indulnak a lakások, de a Tócóvölgyben még drágábbak és azok még messzebb vannak (igaz azok 1988-89-es panelok, még a Tóci nagyrésze a 80-as évek első fele, de még ígyis a város legújabb paneljei ezek, a legjobb kényelem meg energetikai osztállyal ami egy iylen kategóriában létezhet).

    400k felett? Itt nem általános. Lehet hogy nekem van rossz ismerettségi köröm, de aki itt minimál bér felett keres, az hétvégén ls/vagy éjszaka (is) dolgozik, és a pótlékok miatt van több neki.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák