Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • timer32

    csendes tag

    Sziasztok, üdv Mindenkinek!
    Végre én is ThinkPad tulaj lettem, egy T450-nel hozott össze a szerencse, ami eddig nagyon tetszik, viszont van néhány dolog, amiről a szakértők véleménye kéne. :)

    Egyrészt az a problémám, hogy az enter billentyű nyikorog (magas "cincogó" hang). Tudom, hogy a sok használat során felgyülemlett piszoktól lehet, de ez egy gyakorlatilag új gép. 2014-ben egyszer valakinél előfordult ebben a topicban, de akkor fix megoldás nem volt.

    Másik: hol a jobb, hol a bal hangszóróból néha fura hang jön. Néha magától, néha enter nyomásánál. Nehéz körbeírni, de mintha "beszakadna" a hangszoró, rövid, de éles és mély hang. Driver gondra gyanakszom, de hátha más tulajnál is volt ilyen, és van tuti módszer.

    Van valami ötletetek?

    Valószínűleg amúgy lesz egy teljes rendszerfrissítés, mert a 32 bites win 7 nem érzékeli a 8 GB RAMot sem, illetve a funkcióbillentyűk fele sem működik, aminél szintén driver problémára, vagy konkrétan hiányzó driverekre tudok gondolni.
    Ezzel kapcsolatban pedig félig OFF kérdés: Win 7 vagy Win 10 használható jobban ezen a gépen? Ezt még úgy tudom, hogy anno win 7-tel meg 8-cal adták gyárilag, és bár a win 10 jobb, mint a 8, de szerintem nem jobb a 7-nél. Az előző 9 éves laptopomnál nem is volt nagyon téma a 10-re frissítés, jól ment 7-tel, de ha vannak érvek, miért jobb ezen a gépen a 10, akkor nem zárkózom el előle.

    Köszi előre is minden segítséget! :R

    [ Szerkesztve ]

  • timer32

    csendes tag

    válasz Sweet Lou 6 #95681 üzenetére

    Igen, SSD-s.

    (#95682) HSM : Tudom, hogy 64 bites kell, azért írtam, hogy emiatt mindenképpen lenne egy operációs rendszer frissítés, sajnos előreláthatólag csak március közepén, így van időm dönteni.

    Nem tudtam, hogy elvileg a 10 jobban bánik az SSD-vel meg az akksival, van benne logika, de az sem tűnik butaságnak, ami pont a rendszer hátrányainak számíthat, hogy folyton csinál valamit a háttérben.
    Bevallom, meg ahogyan bizonyára sejthető, nem használtam hosszabb távon fixen Win 10-et, de a környezetemben sok van, úgyhogy azért nem teljes mértékben idegen. (Más OS egyelőre egyébként nem is jön szóba)

  • timer32

    csendes tag

    Igen, igen, le is írtam, csak aztán kitöröltem, hogy az nem tetszett meg, hogy még jobban a rendszer kezébe adom az irányítást. Nem akartam teljesen Windows 7 vs 10 off-témába átmenni, ezért is igyekeztem hangsúlyozni, hogy ennél a gépnél. :D Asztali gépen nagyobb teljesítménynél engem sem igazán érdekelne, de itt nyilván fontos például az akkumulátor üzemideje.

    A hangszórós meg a funkcióbillentyűs probléma remélem, hogy tényleg csak driveres dolog, az majd ki fog derülni az új rendszernél, viszont a billentyű cincogás egyelőre egy fokkal jobban izgat. Az is eszembe jutott, hogy talán "még be kell járatni", mert tényleg alig használt a gép, csak ilyennel még nem találkoztam, és azért egy laptop esetében tántalán nem bejáratásról kéne beszélni.

  • timer32

    csendes tag

    Sziasztok!

    Most készítettem videót is a korábban felvetett T450-es nyikorgó/cincogó enter gombos problémámról.
    https://www.youtube.com/watch?v=_VbYlDbkW7o&feature=youtu.be

    Esetleg van valami ötletetek vagy tanácsotok?
    Előre is köszi! :)

  • timer32

    csendes tag

    Sziasztok!

    A cincogó enter billentyűvel egyelőre nem foglalkozom, viszont a T450-emen végül 64 bites Windows 10 lett, ma sikerült feltelepíteni, remélhetőleg nem bánom meg. Korábban láttam, hogy a Lenovo oldalán már kb. csak win 10-hez tettek fel drivereket, ez is egy ok volt, hogy végül nem csak egy sima 64 bites win 7 lett, de jelen esetben ez nem is fontos. Szóval telepítés után egyből oda vezetett az utam, hogy a packaget leszedjem. 2017 végi frissítés van fent az oldalon, szóval az relatíve friss, viszont ismét problémába ütköztem, aminek a megoldásában hátha tudtok segíteni.

    A dobogó hangos probléma egyelőre megszűnt, úgyhogy valószínűleg jól sejtettem, hogy driveres gond. Sok minden jól használható, a hang és képernyő fényerő gyorsgombok, touchpad működik, de a többi hotkey nem, illetve az ujjlenyomattal és a power managerrel se történt semmi, pedig újraindítottam a gépet, és a driver mappában lévő alkalmazásokat is próbáltam elindítani simán is, rendszergazdagént is.
    Olvastam itt a fórumban, hogy mintha másnál is lett volna ilyesmi probléma anno, de inkább T420-430-asokkal, szóval tudtok valami megoldást erre? Valóban rossz lenne a hivatalos oldalon lévő driverek egy része? Ha igen, hol találok megbízhatót, és milyen módon érdemes lecserélnem a jelenlegieket, és telepítenem az új, működő verziókat? Esetleg az segíthet, ha külsős programmal keresem ki a legfrissebb illesztőprogramokat?
    Köszi előre is!
    :) :R

  • timer32

    csendes tag

    válasz SMartin-HU #96191 üzenetére

    Szia!
    Én nemrég ruháztam be egy T450-be, és eddig nagyon nem bántam meg! Még én is ismerkedem vele, meg ízlelgetem, de eddig bejön (ezért is fordulnak elő tőlem néha amatőr kérdések itt a fórumon, de a nagyon alapokra van,hogy válasz sem jön :D ).

    T440S-nek egy memória slotja van (4GB integrált), és bár azt is szép nagyra lehet növelni, a T450 esetében ez még jobb a két slot miatt. De úgy is nézhetjük, hogy a T440S-t egy 8GB-os bővítéssel csak 12 gigáig húzza az ember, míg a T450 már 16-tal fog rendelkezni. (Mivel nekem nincs pénzem egy vagy akár két 16GB-os ramra, ezért inkább így közelítettem meg.)
    Az X1-nek nem cserélhető az akkumulátora, már ha fontos ez neked. Szerintem egy Thinkpadnél nem utolsó. Vettem ehhez az új masinámhoz egy 72Wh-s akkut, amivel bírja elég rendesen, de ugyanez van T440S-hez is.
    A T450 készülék esetleg kijelzővel lehet szegényesebb, attól függően, hogy milyenre van lehetőséged. Nekem a legkisebb, HD paneles jutott, és biztos jobb lenne egy HD+ vagy egy ennél is komolyabb FullHD IPS, szerintem ez a meglévő sem annyira gáz, legalább nem fogyaszt sokat (bár a fogyasztásról nincsenek forrásaim, illetve max a távolabbi jövőben, ha nem váltom le a gépet, képernyőt cseréltetek). De a profibbak biztos azt fogják ajánlani, hogy válassz HD+ kijelzőset, talán még én is tovább kereshettem volna, de egy szinte új gépet szereztem, ezért nem panaszkodom. FullHD-s legjobb tudomásom szerint a sima T450-ben nem volt opció.
    Nem tudom, hogy milyen szempontból van lehetőséged választani, de még egy dolog T450 mellett: nagyobb eséllyel foghatsz ki garanciás gépet. + Újabb is, a processzor is jobb egy generációval.

  • timer32

    csendes tag

    válasz SMartin-HU #96203 üzenetére

    Nem tudom, hogy ez nekem is szól-e, vagy csak donjohnson-nak, de válaszolok megint. Én úgy tudom, hogy külön típushibája nincs a T450-es szériánál. Amit említettem az előbb is, talán a kijelzőt érdemes megkérdezni, hogyha nem tüntetik fel, illetve garancia, akku állapota lehet még fontos, hirtelen ezek jutottak eszembe.

  • timer32

    csendes tag

    válasz bigrock #96730 üzenetére

    Én nem vagyok generációk óta ThinkPad használó, néhány hónapja nyúzok csak egy T450-est, de rengeteget olvastam előtte. Nyilván az érveket és ellenérveket úgy lehetne legjobban hozni, ha ismeri az ember az igényeket és az anyagi hátteret. Engem egy relatíve jó állapotúval (bár nem 100%-os), szerintem korrekt áron hozott össze a sors. Azt hiszem, 130 ezer alatt költöttem eddig, a gép az alap akkuval + egy 72Wh-s akku, valami egyszerű tok. Tervben van egy rendesebb táska, később 8 GB RAM bővítés, és vagy egy USB 3.0 dokk, vagy egy ThinkPad dokk, bár eddig nem érte meg beruháznom.
    Persze, kompromisszumok mindig vannak, de nekem eddig nem volt egy rossz döntés (mondjuk ma jött egy windows frissítés, remélem nem cseszekszik majd a driverekkel).

    Ellenérv lehet esetleg az, hogy nem macbook air vékonyságú, noha azért nem egy nehéz darab.
    Talán az egyik legerősebb ellenérv, hogy nem a legújabb generációs gép, így a hardver, főleg a processzor nem mai, egészen pontosan ugye 5. generációs, ami bár teszi a dolgát, de persze attól is függ, mire használod (meg attól is, hogy az i5 vagy i7). Nyilván ha van rá pénz, érdemes lehet újabb modelleket keresni, vagy akár konkrétan 8. generációs cuccokat nézni, amikben már négymagos processzorok dolgoznak. Nyilván ha lenne annyi pénzem, T480-at vagy valami másik 8. generációs gépet vennék, de sajnos erre nincs 300+ ezrem, és nem is biztos, hogy kihasználnám.
    Ha nálad feltétel az USB Type-C megléte, akkor az is hátrány, ugyanis ezen a gépen nincs.
    Nem tudom, hogy milyen specifikációjú gépet szereznél, de itt a profik szapulják a kijelzőket. A T450 hivatalosan nem volt FullHD-val kapható, 1600x900-as HD+, illetve a sima HD felbontás volt elérhető. Nekem sajnos utóbbi, gyengébb jutott, de az a véleményem, hogy bár valóban nem az életemben látott legszebb és legjobb kijelző, de szerintem közel sem annyira használhatatlan, mint sokan tartják. Hozzáteszem, ha eddig FullHD-s géped volt, akkor biztos érezni fogod a különbséget a minőség visszaesésében, és ismét előkerül az is, hogy mire használnád, nyilván Photoshopra nem ez a kijelző a legmegfelelőbb. Ezt a problémát mondjuk egy plusz kijelző nagyrészt meg tudja oldani, kivéve ha tényleg állandóan máshol vagy. Adott esetben pedig buherálni is lehet.
    HDMI-hez átalakító kell, ha ez számít.

    Ezen túl persze rengeteg előny van, szóval nem tudom, milyen áron és mihez jutnál hozzá, illetve milyenek a saját igényeid és lehetőségeid, de összességében még mindig nem egy rossz kis gép. Én szerintem mellé tudok állni, és remélem, hogy azért valamelyest tudtam segíteni. Alternatívának egyébként talán valami business HP-t néznék, de konkrét modellt nem tudok mondani. Sokan még a ThinkPad T440s-t mondják, ami nálam is játszott ebben a kategóriában, de végül ez jött.

  • timer32

    csendes tag

    válasz Tikakukac #96771 üzenetére

    Ha már garanciás meg billentyűzetes témánál vagyunk, kérdeznék én is egy személytől, aki tudja, mit, merre, és hogyan.
    Ha van egy billentyű a T450-em billentyűzetén, amin van egy hosszú repedés a felénél, azt garanciában cserélik? Így vettem német billentyűvel Németországban, mert jelenleg itt vagyok, csak nemrég vettem észre. Nincs eltörve, de körömmel érezhető, és háttérvilágításnál látszik.
    Ha igen, vajon a magyar szervizben is?
    Esetleg engedjem el az egész dolgot, és ne gyepáljam törésig? :D
    Mindenkinek köszönöm a választ, aki tudja vagy van tapasztalata! :)

  • timer32

    csendes tag

    válasz sbazsi #96817 üzenetére

    A keret és hasonló igények tényleg fontosak, ezért én csak magára a gépre, illetve a hardverigényre tudok reflektálni. Ha ThinkPad, akkor (a T580 helyett, amit MX150 grafikus kártyával vagy UHD 620-szal szereltek) valami Workstation jutott eszembe, P51, P52s vagy P71. Többféle konfiguráció van, és elég erősnek tűnnek, épp csak kávét nem tud főzni. 3 év nemzetközi garancia. Mondjuk nem tudom, hogy otthon lehet-e kapni, de busás összegbe kerül, az biztos.

  • timer32

    csendes tag

    Sziasztok!

    Azzal kapcsolatban van tapasztalatotok, hogy gyári garanciában a billentyűzet miatt/által megkopott kijelzőt kicserélik-e? Vettem egy T460-at, de közel sincs olyan jó állapotban, mint ahogy mondta az eladó... Nem szemétre való a gép, de a kijelzőjén pont zavaróan sok billentyűnyom van, és elvileg van még másfél év gyári gari.
    Köszi előre is!

Új hozzászólás Aktív témák