Új hozzászólás Aktív témák

  • Smith890

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van egy Lenovo ThinkPad T61-es laptopom. A napokban figyeltem fel rá, hogy elkezdett ciripelni valami a gépben. Több helyen olvastam, hogy a C2D procik szoktak ciripelni, de ez mintha a merevlemez felől jött volna. Direkt elkezdtem figyelni a dolgot, de sokra nem jutottam, mert ha a merevlemezhez raktam a fülem, ott is hallottam, ha a processzorhoz, ott is. Van más is a géppel, újabban az eddigiekhez képest jobban melegszik. Eddig 70 fok fölé nem mentek a processzormagok hőmérsékletei, azonban 1-2 napja egyre sűrűbben kapcsol be és egyre magasabb fordulaton pörög a ventillátor a gépben. Próbaként kivettem a gépből az akksit, azóta a ciripelés is megszűnt, de ami még furcsább, hogy azóta a processzor sem melegszik 60 fok fölé. Az Everest Ultima-tel végeztem egy rendszerstabilitás-tesztet kb 15 percen át behelyezett akksival, ekkor 70-80 fok között voltak a procik, akksi nélkül meg kb 60. Előidézhet ilyen hibákat egy akkumulátor, ha hibás? Volt régebben egy R52-es ThinkPad-em, ott az akksi miatt mindig leállt a winchester és lefagyott a rendszer. De mégsem a fenti hibákat produkálta a gép.

Új hozzászólás Aktív témák