Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Tulku #2021 üzenetére

    Másik topikból :

    "Nem teljesíti a szabvány igényt...tehát silányabb"

    Ezt szerintem senki nem cáfolta. Az én személyes kérdésem pusztán annyi lenne ebben a témakörben, hogy mégis miért a noname filléres HDMI kábelt hasonlítjuk össze egy több százezres kábellel ? Mert valóban , noname filléres 10méteres HDMI-n nagy eséllyel összeszakad majd a kép, meg nem lesz kielégítő, de ennek nem a diamond az ellentéte. Miért nem hasonlítunk össze mondjuk egy cinnamon-t egy diamond-al ? Az egyiknek nagyjából 20x annyiba kerül métere, de én szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy egy 8 méteres cinnamon-on sem fog szétesni a kép.

    Én nem akarok amúgy nagyon beleugatni, csak szerintem ez egy kicsit sem fair összehasonlítás. Könnyű azt mondani, hogy egy 1milliós kábel jó lesz és egy 7ezer forintos meg nem és ezzel nagyjából nem is tévedhetsz soha. A kérdés sokkal inkább az kéne legyen, hogy mennyivel jobb az 1milliós kábel. Ha szétesik a kép, meg nincs hang stb akkor nyilván kuka , de ez a probléma már nemigen fog jelentkezni egy normálisabb kábelnél (ami simán megállhat mondjuk 30-50ezer/10 méterben).

    "Ilyenkor azt szoktam mondani, hogy vegyen mindenki egy sundámbundám 10 méteres hdmi-t, és kérjen kölcsön egy több százezreset is...majd 10 méteres hosszon nézzen mindkettőn 4k HDR-t...és tráráááá...van különbség a digitális jeltovábbításban.... (egyik fekete-fehér lesz, vagy akad, a másik színes és tökéletes)....
    háááááááááát hogyan?????"

    Arra próbálj meg rámutatni, hogy mit fogok látni a 4K HDR-nél különbségként a 30 és a 600ezres HDMI kábel közt, ne arra, hogy az 5 és a 600 ezres között mit, mert a van kép - nincs kép különbség egyértelmű. Onnan induljunk ki, hogy mindkét tesztelt kábelünkön tökéletesen átmegy a 4K HDR , csak az egyik kábel 20x annyiba kerül. Ott hol lesz a különbségünk ?

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Tulku #2029 üzenetére

    "Egyébként hogy lehet lassabban 0 és 1 jeleket továbbítani?
    Akkor van ezek szerint mégis valamilyen különbség?"

    A kábel gyártásánál követett szabvány a különség. HDMI-nél például úgy, hogy mondjuk egy HDMI 1.4 szabványu kábel átviteli sebessége 10.2Gbps , ezzel szemben egy 2.0-ás kábel átviteli sebessége 18Gbps. Tehát az egyik kábelen több időt vesz igénybe egységnyi adat átküldése , mint a másikon. Ugyan úgy, ahogy egy azon fájlt felmásolni egy USB2-es pendrivera általában lasabb mint egy USB3 pendrivera (ha feltételezzük, hogy csak a csatolóban térnek el és a lapka sebessége nagyobb, mint az USB2 átviteli sebessége).

    "A lassabban az nem a másképp egy szegmense?"

    De igen , természetesen. Csak nem fair az összehasonlítás, mert itt a lasabban nem abban fog megnyilvánulni, hogy a HDR-nél majd 1,2276 nit különbséget produkál a kábel és emiatt majd máshogy látjuk a képet, hanem abban, hogy nem fog működni. Ezért is kértem, hogy legyen alap felállás az, hogy mindkét kábel tökéletesen teljesíti a 4K HDR lejátszáshoz szükséges szabványokat a kábel építése szempontjából és amikor ez megtörtént, vizsgáljuk a különbségeket azon túlmenően, hogy hibátlanul átmegy rajtuk a filmünk. Az innentől előjövő különbségek érdekelnének engem.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Tulku #2031 üzenetére

    "A nem teljesíti a szememben egyenlő a silányabb minőséggel kivéve ha más bekötést használ..."

    Hát mondjuk ez egy érdekes hozzáállás. Tekintve, hogy amég csak HDMI 1.4 volt feltehetően akkor is voltak több százezres kábelek és azok nyilván nem teljesítenek egy oylan szabványt , ami a gyártásuk után jött létre. Tehát attól nem lesz silány minőségű egy kábel, hogy egy régebbi szabvány szerint készült szerintem.

    "És még egyszer...szetintem a hallás szofisztikáltabb megközelítése az érzeteknek nálam mint a látás de ez már egy teljesen más téma..."

    Ez szerintem is igaz. Nem is cáfoltam sosem. Abban viszont egyet értek másokkal, hogy nehéz bemondásra komolyan vennem azt, hogy egy 1millió forintos usb kábelen küldve az adatot a pc-ből a dac-nak az bármiben is más lenne mint egy 50ezres kábelen küldve. Ezek digitális kábelek, ha utánaolvasol (amit neked nem kell megtenned, biztos vagyok benne, hogy tisztába vagy vele) , hogy mi a különbség az analóg és a digitális jelátvitel között, akkor könnyű megérteni, hogy egy több százezres usb kábel konkrétan az elektronika és fizika törvényeit akarja felülírni a termékoldala szerint. Nekem egyébként az SPDIF a személyes kedvencem ebből a szempontból. Ha érted mire célzok.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Tulku #2038 üzenetére

    "Mert ott is lesz különbség..."

    Rendben. De a kérdésem továbbra is áll : mi lesz az a különbség , amiről itt szó van ? Mert számomra ez még mindig nem derült ki , jelenleg még mindig csak ott tartunk , hogy lesz különbség. Félre ne érts én nem csesztetni akarlak se téged se senkit , de a "lesz különbség" az a bemondás. Ebben az égvilágon semmi konkrét , mért adat nincsen.

    Egyébként maga a kábel hossz nyilván egy kardinális kérdés , mi van a nem 10 méteres kábelekkel ? Van (nem is egy HDMI kábel) aminek 800-900-1000 font (!) métere. Tehát a 2 méteres mondjuk 2K font. Az mit ad azon a két méteren , ahol nem számít a 10-20 méteren átküldött adat ?

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz fericske #2045 üzenetére

    Szerintem elbeszélünk egymás mellett.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák