Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tildy

    nagyúr

    Quaerterlife crisis? [link]

    V.Stryker: nekem havi 3000ben van az autóm, ha nem megyek vele. Ha megyek , akkor kb 13. Albiért meg fizetek 25+rezsit...

    Morris: rengetegen mentek már albiba. Nagyon sokan pl. nem találnak vidéken megfelelő állást ahola szülők is vannak.... Meg az más tészta, hogy sokaknak nem jó szülőkkel lakni 20 fölött... Én sem szívesen bútoroznék össze a felmenőkkel, egyik oldalról sem.
    Albi mellett is azért félre lehet rakni, talán uganannyiit mintha otthon lakna az ember (Otthonlakás nálam az, hogy ha otthon lakom, de besegítek a rezsibe, kajába, tehát ígyis úgyis hazaadok 30 ezer forintot minimum,.... Égne a pofámról a bőr, ha nem így tennék , ha otthon laknék (bár nem lakom, de ismerem magam) ... Tehát ott is fogy a pénz.... )

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz V.Stryker #44 üzenetére

    Pont így: negyedéves biztosítás 9000 Ft.(Friss jogsi, vidéki lakhely , nem új autó ) oké, ha rászámolom az adót, akkor 4000Ft/hó (9000 az adó évente) , ha csak áll az udvaron és nem megyek vele. Havi 1-2szer tankolok 5E -7E ft értékben, kb. Így.

    A szervízelést nem számolom bele, az nekem amolyan hobbi kategóriába tartozik, azaz előrelátó módon javíttatom, nem akkor, mikor elromlik, hanem akkor , mikor már látszik, hogy ezt biza cserélni kell , bár még elfutna lazán pár ezer km-t.


    Ja és kb kéthónapja váltottam olyan munkára , ahol 2/3dát keresem a korábbi béremnek, de boldogabb és kiegyensúlyozottabb vagyook. Azzal foglalkozhatom, amivel mindig is akartam:) Ezáltal a párkapcsolatom is hatalmas , pozitív változáson ment keresztül!! Úgyhogy fel a fejjel, és tegyetek azért, hogy azt tehessétek, amit szerettek!!!



    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz #54715584 #46 üzenetére

    Csak nem akartam, hogy jöjjenek az ''okosok'' és belémkössenek, hogy már megint magamról beszélek :U

    Szóval : szerintem sok ember átéli ezt az érzést, amiről beszéltek. Sokan úgy vannak vele, hogy az sem zavarná őket, ha számukra gáz melót kéne csinálni, de többért. Viszont szerintem ez nem hivatás. ÉS amit nem örömmel csinál az emebr, az előbb utóbb megbosszulja önmagát. Oké, kellenek a kompromiszumok, de legyetek képesek váltani, különben az lesz, amiről itt is írtok.
    Jaj istenem, én is hogy vacilláltam, bele merjek-e vágni az új melóhelybe (volt nagy nagy pozitívuma a dolognak, de volt negatívuma is, és az zavart). Pedig a régi helyemen nem szerettem lenni. Lehet a cég is olyan volt, lehet , hogy csak én beszéltem be magamnak, hogy ez nekem kevés, de úgy tűnik jól tettem, hogy léptem. Szóval ne féljetek lépni, oké, kerülhet az ember rosszabb helyzetbe is, de mit veszíthettek? Azért az utcára csak nem kerültök ....

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz V.Stryker #50 üzenetére

    Na én inkább bkv: Általába Budára megyek, vagy Budaörsre, és oda autóval eljutni ... Horror... De leginkább > 1 óránál több, míg bkval kevesebb.

    Egyébként tényleg sokan átesnek ezen a krízisen, és az is ismerős, hogy ilyenkor az ember általában hárít minden segítséget, tipikusan olyan érzés, hogy hagyjanak békén engem kicist tocsognia pocsolyában....

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz #24889344 #55 üzenetére

    Köszönöm hogy leírtad.
    ------------------------------------
    Az, hogy kinek mia sorsa, nehezen tudható előre. Élni kell, és nem gondolkodni ilyesmin, vag yha igen, akkro arra gondolni, hogy eddig is volt valahogy, ezután is lesz.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz V.Stryker #66 üzenetére

    De.
    Ha sokkal jobbnak tűnik adja fel nyugodtan. Nekem biztos állásom volt, mint írtam, bejelentett, cafeteria + igyen telefon, meg ilyenek .
    Vaiclláltam, hogy diákmelót be merjek-e vállalni (programozás,stb.) Belevágtam.
    Viszont ehhez az is kellett, hogy ismerjem azt a céget, aki így alkalmazna .

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Morris #74 üzenetére

    Óóó voltam én már helpdeskes is, meg alkalmazás admin is , meg operátor is...

    Őszinte leszek: még én sem.De azon vagyok, hogy minnél jobban értsek (értegessek hozzá).

    Andie: van jó meló , kevés pénz is, bár ritka. Bár kell egy kis szemléletváltás is ahhoz, hogy iylet be merjen vállalni az ember, illetve egyfajta hit is, hogy ez idővel változhat.

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Andie #79 üzenetére

    Jut eszembe van már aki kivisz a reptérre? Ha nem, akkor megpróbálom megoldani, hogy időben ott legyetek.
    Kicsit irigyellek, de talán sok embernek ez fog erőt adni, amit leírtál. (Azért a pilótaképzőhöz vagy kurva sok pénz kell (cpl vizsga 600E vagy 1 milla) , vagy iszonyat mák és hatalmas tudás, hogy valaki beleessen abba a 6 emberbe, akit nyíregyi repmérnökire felvesznek. )
    A megvédéséről: szívesen.


    V.stryker: Komolyan azt érzem,hogy pazarlom az időmet jelenleg.Többek közt azért is,mert már abban az egy vagy több dologban már első vagy az elsők közt kéne lennem.
    Voltam már én is így. Aztán rájöttem, hogy nem szabad másokhoz méregetni magam , vagyis hát nem érdemes na. Az a léyneg, hogy az általam kitűzött célt sikeresen el tudom-e érni, és reális célokat tűzök-e ki magam elé?! Sokan abba a hibába esünk, hogy profik a legjobbak akarunk lenni. Te is , én is. Ez így nem, vagy nem biztos , hogy menni fog. Próbáljuk magunkból kihozni a maximumot, amit lehet, de ha valami nem megy: ne erőltessük. A tudás nem jön úgy pikkpakk, majd idővel ránk rakódik. Nekem pl. az a célom, hogy fél éven belül egy általam megálmodott portált fasza cssekkel,phpval , és egyéb nyalánksággal össze tudjak hozni. valaki szerint ennyi idő alatt 10et is meg lehet cisnálni. MEg persze. De nekem jó ez így, meló mellett.

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Andie #102 üzenetére

    Én ezt kihagynám, viszont cserébe befejezem amit ma elkezdtem.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Na ezt ide akartam írni:

    Tegnap valahogy rámtört a depresszió. Hogy tényleg az élet értelme csak ez lenne? Hogy jól érezzük magunkat (Hozzátenném, előtte jól éreztem magam) , csak ennyi? Valami maradandót alkotni nem kéne?

    Aztán rájöttem, hogy hát nem elég nagy feladat boldognak lenni , ráadásul nem görcsösen akarni , hanem természetesen elfogadni ? De. Na akkor hiszti ,gondolkodás abbhagy.... És lenyugodtam

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Andie #120 üzenetére

    Köszööm, azt, amire gondolsz még nem szeretnék, a hideg kiráz attól, hogy ....
    És egyre jobbna ódzkodok tőle. Felelősség. Hatalmas felelősség. Nem készültem még fel rá.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Új hozzászólás Aktív témák