Új hozzászólás Aktív témák

  • hezso

    aktív tag

    Hello....
    Izé... olyasmo problémám van, hogy:

    Barátomnak van egy őskovület 14'' os monitora, max 800*600-as ilyen 70Hz-el, valami noname. Na most olyat játszott hogy menet kozben kikapcsolt, és átment ilyen suspend uzemmódba(azaz narancssárgára váltott rajta a led, villogott, azaz ''lekapcsolt''). Ha ekkor meghúztam rajta a video madazgot jó erősen, akkor az tortént hogy vissza jott a kép. Na most időután az volt hogy már erővel kellett állandóan húzni a madzagot hogy legyen kép, és ha bealudt a monitor akkor elenged, ujra meghuz es ujra van kep. :D ezt ilyen 5-perc és egy óra intervallal játszotta el. Namost aszittuk kontakthiba, szétszedte, régi madzagot lekototte, szerelt rá egy D-SUB kimenetet, mindent átforrasztott(rogton panelra, szal mar nem lehet kontakthiba), és egy monitorkabel-hosszabbítóval kototte ossze a géppel a monitort. Az a poén hogy a probléma nem szűnt meg. Ugyanaz, csak most már nincs mit húzni, azaz ki kell huzni a monitort a gépből, vissza, és már megy. A kikapcs-bekapcs NEM segít. Na most utananeztem, és akkor megy át az a monitor ilyen suspendba, ha valami hsync, meg vsync jel nincs. Szvsz mintha az elektronika aszinné hogy át kell menni suspendba, mikor nem is. Valami túlmelegszik? De akkor mer van az hogy egyszer 5perc, maskor 1 óra? És mér nem szűnik meg kikapcsal? Mér szűnik meg ki-be val? Vagy valami más gond lehet amire nem gondoltam(gondoltunk)? A gép(videokari) jó, másik monitorral jól megy. Valami otlet? Én olyasmira gondoltam, hogy meg kene szerezni a kapcsrajzát, és kézzel átkotni a relét ami lelovi a monitort, vagy azt a részt ami átteszi alvóba, hogy ne tudja. Köszi előre is ha tudtok segiteni akarmit.....

Új hozzászólás Aktív témák