Új hozzászólás Aktív témák

  • Samus

    addikt

    válasz Barret001 #70071 üzenetére

    Lehet 12 vagy 24 voltos, 10A, kapcsolóüzemű, mindenféle védelemmel (túlfesz, túláram és rövidzár védelem). Ezeket kínálják LED táp néven, nyilván minden másra IS jók. A kérdésem, hogyha veszek, 12 vagy 24 volt legyen? Mi határozza meg a mágneses tér erejét? Nyilván maga a tekercs, de kettő, esetleg három (gondolkodom, hogyha összejön, csinálok egy dupla és egy szimpla satut, vagy kettő duplát, akkor sokkal egyszerűbb fúrni, jobban fel tudom fektetni a vasakat) tekercs mellé milyen táp kellene?

    A PC táp minimum 12 éves, és valóban a 12V ág úgy 8A max, a leírás szerint, és az össz is 165W, és az 5 voltos ág az erősebb. Tuti nem a negatív ág volt. Összefogtam az összes sárga, fekete és piros kábelt, és rákötöttem egy sorkapocsra, és a sárga - fekete pár vitte a mágneseket, sorban. Párhuzamosan nem próbáltam. De kipróbálom az erősebb Corsair táppal, az 54 ampert tud a 12 voltos ágon (a plakett szerint), csak azt még közösítenem kell előtte.

    Tényleg bocsi, ha analfabétának tűnök. Már bánom, hogy nem figyeltem jobban fizikán anno...

    [ Szerkesztve ]

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Új hozzászólás Aktív témák