Új hozzászólás Aktív témák

  • Samus

    addikt

    Pár hete feltettem egy termosztátos kérdést, régi álló gázkazán, és régi MMG termosztát (nincs éjszakai mód, még világításos visszajelző sem, ha működik). Ma méregettem rajta, hogy megis mit kapcsol. És egy furcsaságot észleltem. A feltöltö képen látszik, hogy három vezeték megy be, két fekete, és egy zöld-sárga. A két fekete sima hálózati feszültség, tetszőleges fekete és zöld-sárga között készenléti állapotban hálózati feszültség, fűtés módban 0V mérhető. Tehát a kontaktus alapesetben NC. Ami nagyon fura, hogy az alsó kettő bekötési pont között (semmi és zöld-sárga) 110 voltot mérek. Fűtés módban pedig semmit. Azt már meg sem említem, hogy kikapcsolt (lekapcsolt főkapcsolő, de bedugott dugvilla) kazán esetben is van 16 volt a betáp oldalon, alul pedig ennek a fele.


    (A fal olyan-amilyen, ez a szoba kimaradt a felújításból tavaly, mikor költöztünk)
    A lényegi kérdés, hogy jó lesz-e nekem a sima NO-NC relés termosztát, ami nullát kapcsol a kimenetén?

    [ Szerkesztve ]

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Új hozzászólás Aktív témák