Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Kernel #60762 üzenetére

    Van egy kis anomália, ahol megáll a tudományom: eddig azt hittem, ha a RESET lábát lehúzom földre, akkor lekapcsol az IC. Na most nálam vmi olyan jelenség van, hogy be sincs kötve a láb, de >3V-ot mérek rajta (Vcc 11V). Ez hogy lehetséges? Ott elvileg egy tranyó bázisa van, hogy jelenhet meg ott feszültség? És a röhej, hogy le se tudom húzni földre, mert megemeli a GND feszültségét pár tized voltra. Kicseréltem az IC-t hátha megsérült, de az új is így viselkedik. Na meg olyan dolgok vannak itt, hogy a vezetékek két végén eltérő feszültséget mérek... Sőt pár tized különbség van a fent említett lábra kötött vezeték GND-be kötött vége és a közvetlen mellé dugott táp GND ága közt. Amúgy ezen kívül volt vezeték, ami szimplán kuka volt. De ahogy zárom ki a kontakt hibákat, úgy kel életre az áramkör. Már van pwm, működik a mosfet driver, működnek a ledek. Csak vmiért a próbapanel táp sínein eltérő feszültségek vannak (jumper vezetékkel van összekötve a két oldal és a két vége - full size bread board), meg az 556 IC produkálja ezt a jelenséget. Amúgy működik az időzítése, legalábbis a ugráló fesz a multiméteren erre enged következtetni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák