Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz tvamos #60754 üzenetére

    A kimenet elvileg push-pull. Azért bátorkodtam összekötni, mert egyszerre mindig csak az egyik oldal működik, amit a RES felhúzása/lehúzása vált át. Így egy csatornán meg lehet oldani, kevesebb alkatrésszel.
    Nincs szkópom. Ha nagyon nem akaródzik, akkor csinálok egy hangkártyásat.

    Elkezdtem a led-ektől visszafelé ellenőrizni a kapcsolást és arra jöttem rá, hogy a mosfet driver kimenetei folyamatosan aktívak, a bemenettől függetlenül. Próbáltam másik IC-vel is, az is fent marad.
    (2/2 szar?)
    Fun fact: kézzel kapcsolva a mosfet-et, ha nem húzom le külön a Gate-et, akkor van Drain-Source áramom. :Y
    Ennek nem kéne "nem vezet" állapotban lennie, ha nincs bekötve a Gate?
    A bemenetet próbáltam közvetlenül GND-re kötni, akkor se kapcsolt le.
    A bekötés az adatlap szerint, minden nem használt pin gnd-re kötve (1, 3, 8 és az éppen nem használt bemenet). Bypass kondik is vannak rajta, szóval elvileg helyes a bekötés. :F Alapból kimeneti ellenállás nélkül működne, de próbáltam egy 1k-s ellenállással is, változatlanul.
    A timer ic egyelőre passz, ha a mosfet driver nem működik, akkor megette a fene az egészet.

    (#60755) Kernel
    Hmm ez fura. Eddig mindenhol azt láttam, hogy a feszt. is be kell lőni a nyitási feszültségre.
    A konverter oldalán is ezt írják, és Youtube-on is belövik Led meghajtóként a feszt is.
    Jó mondjuk a max fényerőn kívül más gondot nem okozhat, az IC-knek meg mennie kell 5-15V között így is úgy is.
    Amúgy arra tippelnék, hogy az ellenállásokon fűt el ennyi áramot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák