Új hozzászólás Aktív témák

  • #22145024

    törölt tag

    válasz Lompos48 #34349 üzenetére

    "A LEDek díszek"
    Kár pedig pont az a része megy kapásból :D

    A rajzodon az "AC" az AC kell hogy legyen, vagy lehet DC is? (nekem itt kb 14-18VDC van a beültetett trafótól függően)
    De ez független a két főág rész pufferétől, mert ez egy külön kis graetz az egyik sec részen kialakítva. Nem tudom, hogy mennyire gyors, szemben a szimmetrikus tápágak pufferelésével: ezen csak 1000u van a főágak 4000u-jával szemben. De ezen igazából a kis szignál relé lóg, az meg nem sokat eszik. Persze le tudom venni az AC-t is, lehet hogy az jobb, csak nem akartam egy hosszú dróttal végigvezetni az AC-t a zaj miatt. :F

    ---

    Ha valaki otthon van kapuáramkörökben, az meg tudná mondani, hogy az alábbi kapcsolással helyettesíthető-e a rengeteg SOT23 tokos tranyó? A #34251-es hsz-ben lévő kapcsolást helyettesíteném ilyennel, mind a tranyókat, mind a FET-es részt. Egy-egy HCT244 max 8x8mA-rel lenne terhelve a LED-ek részéről, így elvileg alatta maradok a doksi által specifikált max 70mA-nek.
    Az IC-be az egyszerűség kedvéért most csak 4 "csatornát" rajzoltam bele a nyolc helyett, de természetesen mind a nyolcat szeretném használni...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák