Új hozzászólás Aktív témák

  • DonJoee

    tag

    válasz madle #786 üzenetére

    Elég zárt az OS ezeken, az nem számít semmit, hogy Linux alapú.
    Sajnos a TV-s Youtube az ilyen, nem igazán lehet belőle eltüntetni a reklámokat. Esetleg, ha prémium előfizetéssel jelentkezel be a tévé youtube kliensébe. Bár ezt én nem próbáltam, mert nincs prémium előfizetésem.
    Még kipróbálhatod, hogy a tévé hálózati beállításaiban valamilyen AdGuardos vagy más blokkolós cég DNS szerverének IP címét adod meg (legálisan használható, ők is reklámozzák), de a beszúrt video reklámokat akkor sem lehet DNS-alapon szűrni. Talán a popup reklámcsíkok eltűnnek ilyenkor.
    A böngészőkben azért (is) működik a video reklám szűrés, mert mondjuk a uBlock Origin nem csak DNS-alapon és reklámszerverek nevét/IP-jét szűri, hanem a böngésző (és az abban a youtube playernek megnyitott iFrame) adatforgalmát is. Ezt tévén nehezen lehetne megcsinálni. Kivéve androidos tévék (rootolva). De volt már Samsung tévén developer accounttal bejelentkezve spec. youtube kliensem (oroszok írták, ki más? :D), ami nem reklámolt egyáltalán...
    De ez a Hisense nem ilyen sajna.

    Esetleg még a routerre, Raspberry Pi-re lehetne valami progit telepíteni, ami ugyanúgy adatforgalmat szűr, mint a böngészők blokkerei, csak akkor rendszer szinten (az egész helyi hálózatodban) lenne kiszűrve a youtube reklám. Kérdés, hogy van-e ilyen? Mondjuk a Pi Hole talán ilyesmi, de még nem mélyedtem bele ennyire.

    [ Szerkesztve ]

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

Új hozzászólás Aktív témák